škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir Kolcuoğlu ve Meguiars Küçükyalı Hikayesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu akşam eşimle Küçükyalı'daki Kolcuoğlu kebapçısına gidelim dedik, saat 19:00'da Kolcuoğlu'na vardığımızda dağ taş otomobil olduğunu görünce hafiften işkillenip düzgün bir park yeri aramaya başladığım anda da etrafımı nba oyuncusu kılıklı adamlar sarmaya başladı ve nereye geldiniz diye sormaya başladılar. Kolcuoğlu'na geldik, tamam şöyle düz gidin şuraya sapın buraya gidin denmeye başlandı, bende o.k diyerek yönlendirdiklere tarafa saptım.
Bu arada arkamdan da bir Kia Sportage geliyordu ama o da 3sn'de 1 kornaya birşey söyeleyecekmiş gibi kısa kısa basıyordu.
Kenara çekip arkamdaki denyonun ne istediğini öğrenmeye karar verdiğimde bu seferde at hırsızı kılıklı bir denyo kapıma gelip, gene malum aynı soruyu sordu.
Bende Kolcuoğlu'na geldik diye cevaplayınca bu seferde kilitli olan kapımı açmaya çalışıp, abartısız aynen şu şekilde " ben park edeceğim" dedi. Ben anahtar vermem dediğimde de bu sefer de rezervasyonunuz var mı diye sordu. Bende yok dedim, at hırsızıda yer yok dedi. Bende iyi eyvallah diyerek oradan uzaklaştım.

Buradan çıkarılan sonuç şunlar;
- Alınterimle kazanıp aldığım ve özenerek kullandığım aracımı ne diye başkasına vermek zorundayım.
- Vale hizmetininde bir adabı vardır, usulen sorarsın veya söylersin, beyefendi biz park edelim diye;
-İçeride yer olup olmadığına Vale'mi karar veriyor?
-Kebapçıların Vale olarak diktiği damlar hep dengesizmidir?

Bundan sonrada benden otomobilimi zorla almaya çalışan at hırsızı kılıklı denyolar için bir kaç hazırda lafım ve hareketim olacak;
- Anahtarı veririm ama sende bana ikametgah ve nufüs süretini, anne kızlık soyadını ve kredi kartı numaranı vereceksin diyeceğim
-Aracın immobilizer kopyası olmayan yani sadece kapı açıp kapamaya yarayacak kopyasını yanımda taşıyacağım, çok arzu eden olursada motoru kapatıp orijinal anahtar yerine çakma kopyasını kontağa takacağım, çalıştırsın çalıştırabiliyorsa, haliyle beceremeyecek bende o dakika orada onu rezil edip, in kardeşim madem bilmiyorsun ne diye benden zorla aracı istiyorsun diye  aşağılayacağım.

Gelelim Küçükyalı sahildeki Meguiars'a, yahu bu Meg. indirim yapmadımı amatör ürünlerde, bu adamlar neden eski fiyattan ürün satmaya devam ediyor ve neden bana Meg. indirim yaptı biz yapmadık diyebiliyor.
Sen Meg. bayisi değilmisin? İsmin nette yazılı değil mi, Meg. şubesi değilmisin.
(düşündüm taşındım şampuan alayım ileride cguys ilede karşılaştırma yapmış olurum diye düşüdnüm, yani gene alacak birşey buldum :++::++:)

Buraya kadar okuyan herkese teşekkür  ederim.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2011, 22:20:18 Gönderen: SubaruOutback »
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babamın,restaurant otoparkında,anahtarı isteyen görevliye ''han''(tersten okuyunuz) hareketi yapmışlığı var.
Bir akrabamızın Transit Connect aracı bu şekilde çalınmıştı çünkü...

En iyisini yapmışsın abi.
Meguiars'a gelince.Oranın sahibi bayağı godoman bir tip.Yani amatör ürünlerden felan birşey beklemeyen bir adam,o yüzden fiyatları ellememiş olabilir.Ayrıca stoktaki ürünleri olduğundan,eski fiyatla almış olabilir ve bu yüzden zarar etmemek istediği için böyle yapmış olabilir.Gerçi eski fiyat bile olsa,şuanki fiyatların yarısına aldıklarına eminim:)

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valeyi kovdur abi bence :D
ordaki meg. şubesindekiler ayakta uyuyo galiba :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
İyi etmişsiniz elbet vermemekle, nereden emin olacaksın ki adamın kötü niyetli olmadığından?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam bu konuda fazla titizdir serviste bile ne kadar zorlasalarda arabanın yanında durur valeye çok acelesi yoksa vermez.Genelde öküz gibi kullanırlar gazın dibine dibine basarak.. Sizde en iyisini yapmışsınız onlara muhtaç değilsiniz sonuçta yemek yiyecek bir çok yer var :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Biliyor musunuz bu yüzden AVM'leri çok seviyor ve destekliyorum. Açık-Kapalı ücretsiz-sınırsız otopark, garson yok yemeğini git kendin al vs... rahatlık.

Hatta Kızılay-Ulus gibi kalabalık mekanlara (otoparkın sorunlu ve paralı olduğu) yerlere gitmeden en yakın AVM'ye bırakıp yürüyorum veya metroya biniyorum, güzel şeyler.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;182396
Babam bu konuda fazla titizdir serviste bile ne kadar zorlasalarda arabanın yanında durur valeye çok acelesi yoksa vermez.Genelde öküz gibi kullanırlar gazın dibine dibine basarak.. Sizde en iyisini yapmışsınız onlara muhtaç değilsiniz sonuçta yemek yiyecek bir çok yer var :)

Volkswagen servisine ilk gittiğimizde eleman binerken marşpiyele bastı(Hata 1).Sonrasında aracı çalıştırırken ışıkların sönmesini beklemedi(Hata 2) Sonra el frenini indirmeden gaza abandı(Hata 3) Aracı kaldırırken feci bir avans sesi geldi (Hata 4) Hareket ettirirken ASR nin vuruşlarını beynimde hissettim( Hata 5). Servisin girişindeki setten frensiz geçti( Hata 6). Aracı geri getirdiğinde kapıyı sert çarptı( Hata 7).

Bunlardan sonra babamın sinirleri iyice yıpranmış olacak ki; elemana adını sordu,elini omzuna koydu.Bak kardeş,hadi araba kullanmayı öğrenemedin,hadi arabaya binmeyi öğrenemedin,hadi vitese takmayı öğrenemedin,hadi setten geçmeyi öğrenemedin,ulan insan arabayla ilgili hiçbirşey bilmediğini gördüğü halde,gidip serviste çalışırmı be öküz! diye bağırdı. :D

Serviste bile böyle bir muamele ile karşılaşıyorsak,onlar kimbilir ne yapar...

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben bugüne kadar hiçbir valeye aracımı vermedim vermemde. Hayır işin enteresan tarafı  Palladium AVM karşısında da bir Adana kebapçısı var, geçen sefer oraya gitmiştik, orada da benzer muameleyle karşılaşmıştık ama oradaki elemanlar siz bilirsiniz biz size yardımcı olalım diye dediydik demişlerdi ama felaket surat yapmışlardı.

Bu denyo hem yüzsüz hemde neredeyse zorla araçtan indirecekti, manyak herif kilitli olan kapıyı açmaya çalışıyordu. Yani açsaydı herhalde beni de aşağı çekmeye çalışacaktı sonrada yiyecekti suratına biber gazını.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;182402

Bunlardan sonra babamın sinirleri iyice yıpranmış olacak ki; elemana adını sordu,elini omzuna koydu.Bak kardeş,hadi araba kullanmayı öğrenemedin,hadi arabaya binmeyi öğrenemedin,hadi vitese takmayı öğrenemedin,hadi setten geçmeyi öğrenemedin,ulan insan arabayla ilgili hiçbirşey bilmediğini gördüğü halde,gidip serviste çalışırmı be öküz! diye bağırdı. :D

Ağzına salık, valla az bile yapmış. :ok::ok:

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;182401
Biliyor musunuz bu yüzden AVM'leri çok seviyor ve destekliyorum. Açık-Kapalı ücretsiz-sınırsız otopark, garson yok yemeğini git kendin al vs... rahatlık.

Hatta Kızılay-Ulus gibi kalabalık mekanlara (otoparkın sorunlu ve paralı olduğu) yerlere gitmeden en yakın AVM'ye bırakıp yürüyorum veya metroya biniyorum, güzel şeyler.

Hakan, sonra bizde zaten AVM'ye gidip adam gibi restaurantta adam gibi yemek yedik. Sanırım Kolcuoğlu'na vereceğimiz parayı daha leziz, ferah ve nezih bir yere verdik. Otomobilide eksi bilmem kaçta iki kolon arasına park ettim, kafamda rahat yemeğimi yedim. :ok::ok::ok:

Zaten bazı yerlere sırf otopark kıtlığı var diye gitmiyorum. Mirketler gibi ikide bir dikilip etrafıma bakarak yemek yiyemem :++::++::++:

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

aynen hakan en rahatı öyle kızılaya gitceksem ankamalla bırak arabayı metroyla işini hallet gel :)

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

aynen hakan en rahatı öyle kızılaya gitceksem ankamalla bırak arabayı metroyla işini hallet gel :)

Çevrimdışı maytem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;182407
Valla ben bugüne kadar hiçbir valeye aracımı vermedim vermemde. Hayır işin enteresan tarafı Palladium AVM karşısında da bir Adana kebapçısı var, geçen sefer oraya gitmiştik, orada da benzer muameleyle karşılaşmıştık ama oradaki elemanlar siz bilirsiniz biz size yardımcı olalım diye dediydik demişlerdi ama felaket surat yapmışlardı.

Bu denyo hem yüzsüz hemde neredeyse zorla araçtan indirecekti, manyak herif kilitli olan kapıyı açmaya çalışıyordu. Yani açsaydı herhalde beni de aşağı çekmeye çalışacaktı sonrada yiyecekti suratına biber gazını.

Vale out maça kızı in  mi diyorsun sen şimdi Hakan :++:

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tugber.com
benımde aklımda bu, ben valeye vermem çok mecburda kalmadıkça, yani arabamın anahtarını yanlış anlaşılmasın :D :D
elbet ki kız arkadaşlarımla bır yere gıttıgımde otomatıkman guvendıgım mekansa kurcalamadan bırakyıorum anahtarı,

meguiars olayına gelınce, gerçekten tek ındırımlı alabılecegımız yer meguiars.com.tr
neden derseniz çunku butun bayiler ya eski fiyattan koyuyor yada meguiars.com.tr adresındekı fıyatların ustune 10-15 tl ekleyıp satıyorlar,
bahcelıevler bayisi eski fiyattan satıyor. Geçen gün pad ımın olmadıgını farkettım nxt atıcaktım evde bırakmışım onlarda ped yoktu, dedım kı bir tane nxt yı açalım onu alıyım 10 lıra verıyım. adam ne dese begenırsınız o ped farklı 20 lıradan aşagı veremem dedı bende dalga mı gecıosun cılanın ıcınden ucretsız cıkıo cıla zaten 45 tl dedım ve almadım

bakırkoy meguiars bayısı urunlerın meguıars.com.tr fiyatları ustunden satış yapıyor ve ustune 10-15 tl koyuyor..
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2011, 01:29:58 Gönderen: D B K »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam senin bu vale'ler tam bir at hirsiziymis hakkaten.Nasıl bisey bu anlamadım.İnan benim moralim bozuldu o anlatımdan.Hani esim falan yanımda olacak bide öyle haraket olacak tam bir sınır bozuklugu.İstanbul'da bu tip yerler çok var sanırım.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI