škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.4 ambiente dinamik yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simsek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bi sorum olacak aralık ayında 0 fabia 1.4 aldım şuanda da 3500 km yi buldum arabam yolbilgisayarı degerlerinde göre şehir içi ortalama 8.5 şehir dışı 6.9 civarı yakıt tüketimine sahip bence oldukca fazla önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence gayet iyi değerler.Şehir dışı biraz daha düşebilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı simsek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok teşekkürler yardımınız için moralim baya bozulmuştu bide bu forumda bi yerde şehir dışı 5,5 şehir içi 7 yazıyodu ona kafam takılmıştı..

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben boluya giderken 5.5 lt yi gördüm aynı araba ile....

Çevrimdışı simsek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;182849
ben boluya giderken 5.5 lt yi gördüm aynı araba ile....

peki ne kadar hızla gittiniz ortalama bide benim araba 4.viteste 80 km hızda 3000 deviri görüyo normalmi?

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
110 km sabit hız ie boluya 5.5 lt ye kadar düştü, 3000 devir normaldir....

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: simsek13;182848
çok teşekkürler yardımınız için moralim baya bozulmuştu bide bu forumda bi yerde şehir dışı 5,5 şehir içi 7 yazıyodu ona kafam takılmıştı..

Aynı motor benim daha büyük kasalı Roomster'da var, şehir dışı 90 km sürat sabit hızla 5.5 kolay oluyor  ;)

Şehir içi 7 pek görmüyorum İstanbul'da, 7.9 - 8 civarı...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun öncelikle.
Daha durun henüz çok yeni araba, ilk 5000-6000'den önce sarfiyatı normal seviyelere düşmez, şehir içi 10-11 litreleri bile görebilirsiniz şaşırmayın. Birde arabayı kullanma stiliniz oturacak yerine, her arabada farklı bir kullanım gerekiyor, zamanla tecrübe ediyorsunuz onuda. Bunlar olduktan sonra şehir içi - şehir dışı tüketimleriniz direk 2-3 litre düşecek zaten.

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
slm ekim ayında aldığım 6500 km olan aracım yol bilg verilerine gore  sehir içi 7 ile 7.5 arası sehir disi 110 km ortalama 5.8 yakıyorum

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim de aynı özelliklere sahip fabiam şehir dışı 110 civarı 5.5 görüyor. şehiriçi yogun trafik olmazsa ankara da 6.5 ila 7 litre arasında. arabanın kullandıkça yakıt sarfiyatı azalıyor ama 2-3 litre degişmez zannımca. ankaradan aksaraya ilk gidişimde 5.8 dönüşüm 5.7 sonraki gidiş 5.6 ve son dönüşüm 5.5. bu değişiklik litrelerle ifade edilecek şekilde azalması benim de arzum ama zor gibi geliyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;197356
...ankaradan aksaraya ilk gidişimde 5.8 dönüşüm 5.7 sonraki gidiş 5.6 ve son dönüşüm 5.5...
Hava koşulları aynı mıydı her iki gidişinde de?:wnk:

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında ilk gidişim karlı havada -2 derece civarındaydı. çogu yer buzluydu. ama dönüşlerin ikisi de 8 derece civarı ve gündüz açık kuru havadaydı. şu anda şehir içi kullanımda bilenler varsa gölbaşından ulusa gidiş geliş ortalama genel rtalama tabi resete basarak gördüğümüz 7 litre diyo. bu da 27 kuruş civarı. benzinli bi araba için çok büyütülcek bi rakam gibi durmasa da 1.4 motora insan biraz daha aşagıları görmek istiyor.