škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cruise control

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı reelfetbaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
gecen hafta aracıma cruise control taktırayım dedim .ama daha 1.2 htp motorların cruise control ünitesinin türkiyeye gelmediği söylendi..pek mantıklı gelmedi bana .nasıl ögrene bilirim bunu...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: reelfetbaz;183213
gecen hafta aracıma cruise control taktırayım dedim .ama daha 1.2 htp motorların cruise control ünitesinin türkiyeye gelmediği söylendi..pek mantıklı gelmedi bana .nasıl ögrene bilirim bunu...
:++::++::++:arkadaş resmen atmasyon yapmış,sol tarafta ki far kolu aparatı değişecek o kadar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı reelfetbaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bunu söyleyen yetkili servis birde ya biz kime güvenipte arabayı teslim edicez.......

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 1.4 dizel style modele takıldı. Ama sizinki baz versiyonsa takılmıyor olabilir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;183229
Benim 1.4 dizel style modele takıldı. Ama sizinki baz versiyonsa takılmıyor olabilir.
bu aparatın takılması için gaz pedalı telli değil sensörlü olması gerek diye biliyorum ama zaten şu an telli gaz pedalı yok skoda modellerinde.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam gaz telinden başka gereken şeylerde olabilir. Mesela debriyaja dokunduğun an hız sabitleyici devreden çıkıyor. Biliyorsun baz modelde özellikleri kırpmak için insanüstü çaba gösteriyorlar... :)

Çevrimdışı reelfetbaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dediğiniz mantıklı geldi bende yüce oto ya mail attım sonucunu buradan paylaşırım iyi akşamlar..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;183238
Hocam gaz telinden başka gereken şeylerde olabilir. Mesela debriyaja dokunduğun an hız sabitleyici devreden çıkıyor. Biliyorsun baz modelde özellikleri kırpmak için insanüstü çaba gösteriyorlar... :)
süleyman kardeş zaten 3 pedalın 3.ü de sensörlü oluyor ki o sistemde olan araçların.sadece gaz pedalı sensörlü değil üçüde sensörlü yani.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;183273
süleyman kardeş zaten 3 pedalın 3.ü de sensörlü oluyor ki o sistemde olan araçların.sadece gaz pedalı sensörlü değil üçüde sensörlü yani.
"BAZ" üretimde CC koymayacağı için, maliyeti kısmak için pedallara sensör konulmamıştır büyük ihtimal.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: reelfetbaz;183224
bunu söyleyen yetkili servis birde ya biz kime güvenipte arabayı teslim edicez.......

Yüce Motor, Skoda konusunda her şeyi bilmesi gerek merkez servis aracıma mercekli farı sonradan takamazsın dedi, biz taktık denedik çalışmadı dediler.

Şahkan Oto'da Serkan Ustam son noktayı koydu ;)

Yetkili deyip gözünüzde büyütmeyin ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;183367
Yüce Motor, Skoda konusunda her şeyi bilmesi gerek merkez servis aracıma mercekli farı sonradan takamazsın dedi, biz taktık denedik çalışmadı dediler.

Şahkan Oto'da Serkan Ustam son noktayı koydu ;)

Yetkili deyip gözünüzde büyütmeyin ;)
Ne servisler var etkili ama yetkili değil; ne servisler var yetkili ama etkili değil.

Bir de Ana Britanica gibi servis manuelleri var ellerinde ama işkembe-i kûbradan sallarlar geçer giderler.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;183373
Ne servisler var etkili ama yetkili değil; ne servisler var yetkili ama etkili değil.

Bir de Ana Britanica gibi servis manuelleri var ellerinde ama işkembe-i kûbradan sallarlar geçer giderler.

"Ne servisler var etkili ama yetkili değil; ne servisler var yetkili ama etkili değil"

Yılın sözü ilan edilmiştir. var mı itiirazı olan ?
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 'lerin kontrol ünitesi farklı olabilir.Eski kasa fabiaların sonlarına doğru kontrol üniteleri farklılaşmıştı sanırım.Yenilerde tamamen değişti diye biliyorum.En baz versiyona takılmama olayı doğru olabilir..Ama yinede bu işi çok iyi bilen birine sormak lazım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olay sadece kol ile bitmiyor CC'de. Zaten CC olmayan araca CC takılırken ayrıca hatta çekiliyor, birde beyin kontrol ünitesinin desteklemesi gerekiyor. Yazılımda desteği yoksa takamazsınız. Golf 4 kasaların her şeyi aynı olmasına rağmen ilk gelen kasalarında takılamazken (Highline donanım olmasına rağmen) son gelenlerinin bir kısmına takılabiliyordu mesela. Ama burdaki durum bilgisizlik kaynaklı olabilir tabi, belki 1.2'lere de takılabilen vardır ama Fabia 1'de özellikle 1.4 101'lik modellerinde mesela takılamayan neredeyse hiç duymadım, hepsi destekliyor bildiğim kadarıyla. 1.2'nin herşeyi farklı, araştırmak lazım emin şekilde.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir ara araştırmıştım, CC kolu alsanız dahi kontrol ünitesine hat çektirmeniz gerekiyor.Fren müşürinden beyaz kablo bulunup ordan hat alınacak, direksiyondaki sokete takılacak, ordan cruise control kolu bağlanıyor vs vs...:) Çok uzun iş..Hazırda soket yerleri uymuyorsa bağlayacak adam gerçekten bu işin ehli olmalıdır..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI