škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Detailing Logomuz Hakındaki Önerileriniz

Baran35 · 43 · 10702

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle teşekkürler logoma oylarını verdiğiniz için.

Şimdi genel olarak logoda genel hatlar dışında ufak ayrıntıları bir gözden geçirelim şunu şöle bunu böle yapalım dediğiniz nokları bana söleyin eğer oluru varsa değiştireyim bakalım hepberaber.

Edit: Şimdiki hali Çubuklu;

Çubuksuz;

« Son Düzenleme: 20 Ocak 2011, 01:12:57 Gönderen: Baran35 »

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;183961

Şimdi genel olarak logoda genel hatlar dışında ufak ayrıntıları bir gözden geçirelim şunu şöle bunu böle yapalım dediğiniz nokları bana söleyin eğer oluru varsa değiştireyim bakalım hepberaber.

Logo için sticker yapılırsa boyutu ne olabilir çünkü uzun bir logo onu kısaltınca acaba yazı da kaybolur mu??Tişört baskıda güzel duracağı belli ancak şapka ve sticker konusunda acaba nasıl durabilir onu tam kestiremiyorum..Birde o renkli kısımda güzel bir ışıltı varmış gibi bir effect verilebilirmi çünkü parlayan bir boya gibi bir görünüm olması açısından??

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle logoda parlayan ışıltı tarzında şeyler olmamalıdır en basit anlaşılır ve yalın şekilde olmalıdır.

Bizim logoda detailing 50/50 test anlamında renklerle vurgulanıyor. Işıltı vs.. gibi şeyler farklı kullanım alanlarına pek uymaz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Beyaz zeminiyle kelebek camına makul ölçüde hoş olabilir, yuvarlatılmış köşeleriyle, mat bir sticker'a...

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada Logo beyaz zeminli değil Jpeg olduu için o şekilde. Aslında arkasında herhangi bir zemin rengi yok ki Sticker için ölede olması lazım cama vs.. yapıştırmak için o yüzden sölemiştim yukarıda o şekilde pek uyumlu durmaz diye ama deneyelim:D

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Boyada parıltı yapılan polisaj işlemi açısında demiştim..Çünkü polisaj da detailingin bence en önemli parçası..Çünkü mat bir boya ve polisaj aletinin olmaması bence çok sıradan bir görüntü çiziyor ama sonuçta kararı topluca herkesin fikri ile gerçekleşeceği için ben sadece fikrimi sundum...Ancak sticker küçük olacağı için görünmeme riskide var ayrıca aracım altındaki net yazılı kısımda sticker boyutlarında okunabileceğini de sanmıyorum...
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2011, 12:03:21 Gönderen: zafer tolga »

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
www'li adresin uzaktan okunmaması önemli değil zira DETAİLİNG TURKEY zaten o adresin ismi ve DETAİLNG TURKEY'de fazlasıyla büyük ve okunaklı şekilde duruyor. O açıdan problem yok :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;183961

Baran tebrikler.

Hayırlı olsun, emeği geçen arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.

Ancak bir öneride bulunmak istiyorum.
Polisaj makinesi resmi Detaılıng kelimesi içerisinde ki (I) harfi yerine yerleştirilse biraz daha anlam kazandırabilir mi? diye düşündüm.
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2011, 12:24:52 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tebrikler baran. :ok:

Logo üzerindeki .com uzantılı adres geçersiz olduğu için .net uzantılı olan yazılabilir. Yada büyük yazının sadece sonuna küçük olarak net uzantısı olabilir.

Web adresi küçük stickerda sorun oluşturacaksa silinebilir.

Tabiki tasarım senin. Çok bozarsak da oylayan arkadaşlarımıza haksızlık olabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: agasarca;183993

Logo üzerindeki .com uzantılı adres geçersiz olduğu için .net uzantılı olan yazılabilir. Yada büyük yazının sadece sonuna küçük olarak net uzantısı olabilir.

:ok: :ok:

Ugur A.

• Ziyaretçi
DETAILING yazısının kırmızı, TÜRKİYE yazısının siyah yapılması konusunda hâlâ ısrarlıyım. Kontrast daha da belirgin yapacaktır logoyu.

Çevrimdışı D B K

• Detailing e Dönüş..
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tugber.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;184039
DETAILING yazısının kırmızı, TÜRKİYE yazısının siyah yapılması konusunda hâlâ ısrarlıyım. Kontrast daha da belirgin yapacaktır logoyu.

bu sayede eşit dağılım olacaktır (şahsi fikrim)  :+1:

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Logodaki sihay yazı cama yapıştırılan stickerda görünür mü? Araç camlarının içi dışarıya göre karanlık olduğu için genellikle siyaha yakın görünüyor.