škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bi bakarmısınız

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı captanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yarın allah izin verirse 2001 fabia comfort 68 hp alıcam tek korkum cok hantal kalıyomu acaba kullananlar varsa bana bır bılgı verebılırmı sımdıden tesekkur ederım

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beklentiye göre değişir..Eski bir motor.Normal fabialara göre hem hantal hemde yüksek yakıt tüketimine sebep olur.Şahsen ben düşünmezdim.... 1.2 HTP 64 beygirlik motorlu fabia tercih etseniz daha iyi edersiniz en azından ama tabi maddiyata bakıyor sonuçta bu iş..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı captanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
walla elimde 13000 vardı baktım dıger fabılara bulamadım cok yuksek bı beklentım yok ama cok hantal kalırsa dıye korkuyorum

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kerem bey test sürüşü yapmadan araba alınmaz ki :)
Bi sürün bakın gidişine, bu forumda zaten sormuşsunuz nette biraz daha arayın nasıldır nedir kronik sorunu var mıdır?
İçinize sinmeden almayın arabayı çok önemli birşey içinize sinmesi, yoksa en ufak problemde soğursunuz arabadan pişman olur geri satmaya çalışırsınız.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
13.000 TL'ye alınacak fabiadan fazla bişey beklenmemeli elbet..Para o kadarsa en iyi araç sizin 68'lik fabianızdır :)  Ama araca iyi baktırın zira sonrasında sorunlarla boğuşup binlerce lira vermeyin..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı captanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle elimdeki paraya göre araba aradım karsıma cıkanlar pek saglam arabalar deıldı fabia onlara gore saglamlıkta daha ustun sayılır.arac baska sehırde oldugu ıcın surme sansım olmadı netten cok arastırdım 101 beygırlıkler daha ıyı ama bıraz daha pahalı benım de max 13000 olunca 68 beygırlık fabıa yı almaya karar verdım umarım araba cok hantal kalmaz ben cok yuksek bı performans beklemıyorum cevaplarınız ıcın cok tesekkur edrım

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
68 hp ler icin cok iyi seyler duymadım acıkacası.... özellikle rampalar.Ama arkadasların dedigi gibi beklentiye göre degisir.Bende 101 hp elegance var... o bile 4000-6000 arası devirlerde kendine geliyo.Dizel 75 hp den sonra hala alısamadım desem yeridir.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Fabia almak zorundada değilsiniz sanıyorum, başka seçeneklere yönelin.

Favorit motorunun ta kendisidir, az strok uzat, bide elektronik yakıt enjeksiyonu tak aha o hesap.

O motorun Favoritten farkı, bir Avrupalı DIY sevdalısının bahçesinde ebay'den aldığı parçalarla yapabileceğinden öte şeyler değil.

Hatta Favoritteki daha iyi dertsiz tasasız karbüratör.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
DIY sevdası nedir Hakan.. Bu arada profil resmindeki babamızla, imzandaki aracın plakası nasıl bir tezattır.. Orada maykıl, burada müslüm mü diyosun yani..:++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;185968
DIY sevdası nedir Hakan.. Bu arada profil resmindeki babamızla, imzandaki aracın plakası nasıl bir tezattır.. Orada maykıl, burada müslüm mü diyosun yani..:++:

İmza ve profil resmi, Niagara State Park'a 750 mil direksiyonu 4 paket sigara, ve yarım litre Jack (arkadaşım sürerken) ile Müslüm Baba eşliğinde salladım demek.

DIY sevdalısı ise, "Do it Yourself" olayı.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185971
İmza ve profil resmi, Niagara State Park'a 750 mil direksiyonu 4 paket sigara, ve yarım litre Jack (arkadaşım sürerken) ile Müslüm Baba eşliğinde salladım demek.

DIY sevdalısı ise, "Do it Yourself" olayı.

O da güzelmiş.. Biz genelde MID takılıyore.. "make it done" nabalım elimizden gelmiyore..

Bu arada yukarıdaki cümleyi de şimdi anladım.. Arkadaşın Jack sürerken sigarayla yarım litre ne içmişsin onu çözmeye çalışıyorum 5 dakkadır..

Uyusam iyi olur..

Bu arada Fabia alırsanız triger kayışını iyice kontrol ettirin.. Bizim arkadaş 2000 model aldı.. Yetkili servis bir dahaki bakıma değiştiririz dediği triger bir dahaki haftasonu koptu.. 1200TL masraf çıktı.. Allahtan piston kafaları yamulmadan aracı durdurmuş arkadaş..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Tamam abi.

(aşırı bira veya rakı diye tahmin ediyorum)

Çevrimdışı captanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kafamda soru ısaretı var ama genede alcam fabıayı cunku param kısıtlı sonucta 13000 lıraya cok fazla secenegım yok

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;185975
...Fabia alırsanız triger kayışını iyice kontrol ettirin.. Bizim arkadaş 2000 model aldı.. Yetkili servis bir dahaki bakıma değiştiririz dediği triger bir dahaki haftasonu koptu.. 1200TL masraf çıktı.. Allahtan piston kafaları yamulmadan aracı durdurmuş arkadaş..
68 HP olanlarda triger kayışı yoktur. Eksantrik zinciri vardır.;)