škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Felicia glx i aracim 450 bin yakıyor (45 krs)

Talcit · 13 · 12879

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Talcit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı 2 ay önce aldım 100 binde 99 model glx-i

Ancak ne kadar 90 ni gecmesemde yada sehir ici trafiğe girmesemde 450 bin yakıyor kmde . Satın aldığım arkadas enjektorleri yeni değiştirmiş ve bakımdan yeni çıkmış, bana araç biraz fazla yakıyor baktirirsin demişti.

Sizçe sebebi ne olabilir, yoksa bu rakam normalmi 1.3- i araç için.

Teşekkürler :ok:

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,3 bir araç için çok fazla 2,0 lar o kadar yakıyor. benim araç 1,6 olmasına rağmen anca o kaddar yakıyor 1350 kg

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bendede opel corsa 1.4 otomatik vites var D:400 bin yakıyo :D
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bakımı, yağı, suyu nasıl? Yağ yakma var mı? Son bakımı yeni olsa bile öncesinde hor kullanılmış, bakımları aksatılmışsa sorun olur.

Çevrimdışı Talcit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;186033
Bakımı, yağı, suyu nasıl? Yağ yakma var mı? Son bakımı yeni olsa bile öncesinde hor kullanılmış, bakımları aksatılmışsa sorun olur.

Dostum 1500 km önce bakıma girmiş ve yağı neredeyse seffaflligini koruyor, o kadar iyi durumda eksiltme yok, suyu tam, hava filtresi temiz, devir güzel,tekkeme yok,en soğuk havada cart diye çalışıyor....

Hatta piyasadaki en temiz 99 modellerden diyebilirim. Hor kullanılmamış.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Talcit;186042
Dostum 1500 km önce bakıma girmiş ve yağı neredeyse seffaflligini koruyor, o kadar iyi durumda eksiltme yok, suyu tam, hava filtresi temiz, devir güzel,tekkeme yok,en soğuk havada cart diye çalışıyor....

Hatta piyasadaki en temiz 99 modellerden diyebilirim. Hor kullanılmamış.
hocam  nasıl yaksın  o kadar fazla sorunuda yokmuş düşündürücü aslında
:confused:  :hoh:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı Talcit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;186092
hocam  nasıl yaksın  o kadar fazla sorunuda yokmuş düşündürücü aslında
:confused:  :hoh:

Bende ona şaşırıyorum, aracıda ne yidugu belirsiz ustalara teslim etmek istemiyorum. Herbiri farklı birsey söylüyor.

Q7 ye biner gibi gezicez o zaman ne yapalım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
http://www.sahkanotomotiv.com/ sitesinden adres alıp gidin bence, bir de Serkan Ustam görsün derim. Forumdaki eski tüfeklerin ana üssüdür bakım, montaj, y. parça konusunda...

Çevrimdışı Talcit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;186287
http://www.sahkanotomotiv.com/ sitesinden adres alıp gidin bence, bir de Serkan Ustam görsün derim. Forumdaki eski tüfeklerin ana üssüdür bakım, montaj, y. parça konusunda...

Yerde bana yakın sayılır hafta sonu gidip bir baktirayim. Eyvallah

Çevrimdışı nuri017

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam,
çok yakma sorununun yanında muhtemelen otomatik ciklenin çok geç devreden çıkmasından da yakınıyor olmalısınız.
tahminimce asıl sorun yakıt ve hava karışım oranında. egzos manifoltunun yanından çıkarak hava girişine bağlanan helezonik metal bir hortum göreceksiniz. o hortum sayesinde motorunuza giden sıcak hava, aynı yerdeki termostatın açıp kapaması ile çalışmaktadır. ve termostat zamanla bozulduğu için motorunuza sürekli sıcak hava gelmekte, bu durum da zengin karışım oluşturarak hem yakıt sarfiyatınızı arttırmakta hem de ciklenin devreden çıkma süresini arttırmaktadır.
aracınızın böyle bir durumda olup olmadığını denemek için; soğuk hava girişini motorunuz sıcakken tamamen kapatın. ama mutlaka motorunuz sıcakken. aracınız siz soğuk (normal) hava girişini kapattığınız halde hiç teklemiyor ve çalışmaya devam ediyorsa, söz konusu sıcak hava girişini tamamen iptal ederek kullanınız.
yakıt sarfiyatının düştüğünü,
gücünün farkedilir şekilde arttığını,
ciklenin süresinde devreden çıktığını,
kaloriferinizin daha iyi ısıttığını,
hararet yapma konusunda daha az risk taşıdığınızı,
net bir şekilde görecek ve yaşayacaksınız.
kalın sağlıcakla...

Çevrimdışı esercelik24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence normal benim aracımda ortalama o kadar yakıyor genelde sıkıştırıyorum ben aracı trafikte basıyorum yani 500 550 lira falan yakıyor gayet normal bana göre çünkü kasa ağır motor küçük, benzin litre fiyatları yanlış bakım vs, çok kafaya takmıştım bi zamanlar ama ne yaptıysam yakıtı bu değiştiremiyorum artık takmıyorum biniyorum mecburen :(

Çevrimdışı sazdam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben sıcak hava Girişimi kapatmıştım.araba rezil oldu,çekmiyordu.açtım ,Mercedes oldu.bilginize.