škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda SuperB 1.6 TDİ Hakkında Merak Ettikleriniz

Cuneyt · 102 · 75497

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;221141
peki sizin su anlarda kaç ortalama

1.4 TDI 80 HP şehir içi 7.0 ile 8.0 arasında değişiyor.Uzun yolda rahat 5 litre ve altına düşüyor.

Çevrimdışı er6n

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;221142
1.4 TDI 80 HP şehir içi 7.0 ile 8.0 arasında değişiyor.Uzun yolda rahat 5 litre ve altına düşüyor.

bendeki 1.6 tdi superb şehir içi 6 lt nin üstüne çıkmadık daha, genel ortalama da 5.5 görünüyor. yani gayet iyi bi yakış.

Çevrimdışı umitaltindas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce 1.5 dci megane kullandım ve performans olarak fena değildi 2. 3. ve 4. viteslerde gaza yüklendiğim zaman arabanın beni koltuğa ittiğini hissediyordum bu araçta da bunu yakalamak mümkünmü, tabiki 1.6 performansta büyük bir beklenti içine girmek yanlış ama enazından megane da hissteiğim bu duyguyu yaşarmıyım.

Çevrimdışı er6n

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umitaltindas;229076
Daha önce 1.5 dci megane kullandım ve performans olarak fena değildi 2. 3. ve 4. viteslerde gaza yüklendiğim zaman arabanın beni koltuğa ittiğini hissediyordum bu araçta da bunu yakalamak mümkünmü, tabiki 1.6 performansta büyük bir beklenti içine girmek yanlış ama enazından megane da hissteiğim bu duyguyu yaşarmıyım.

yaşarsınız rahatlıkla, 250 tork olan bir araçta hiç bir sorun olmadan istediğinizi alırsınız. en iyisi gidin bir bayiye test edin aracı.

Çevrimdışı umitaltindas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracı aldık superb elegance 1.6 tdi moka kahve,
performansta şüphelerim vardı artık yok gaza bastın mı hissediyorsun.
Araç gerçekten iyi yol bilgisayarı ingilizce babama sıkıntı oldu, şemsiye çıkmadı lastik tamir kiti çıkmadı vs.
Bende yüceotoya mail attım 3 adet ne arayan var ne soran dayanamadım çek cumhuriyetine yazdım adamlar 15 dk. da geri döndü malzeme konusunda standartlar böyle dedi ama araçları şemsiyeli yolluyoruz artık dedi birara şemsiyesiz yollamışlar.
Aracı türkçeleştirme mevzusuna gelince volkswagenle birlikte çalışıyoruz yakın zamanda türkçeye çevrilebilecek dedi Ortadoğu ve Türkiye pazarlama Müdürü Petr HORAK
Bilginize

Çevrimdışı BACCIO

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle başta bu bilgi verici, teknik kapasitesi yüksek ve kalite esaslı siteyi kurup yönetenler olmak üzere, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Farklı değerlendirme sitelerinde yapılan yorumlarda bu SuperB versiyonu ile ilgili olumsuz görüşler şu başlıklarda toplanıyor:

Araç virajlarda başarılı değil,
1.6 nın performansı çok tatmin edici değil.

Ben bu konuda aktif kullanıcılardan yorum rica ediyorum. Çünkü onların bu yorumlarını doğru bulmuyorum.

Şuan skoda almak üzereyim ve otomatik vitesnedeniyle şu noktada kaldim;
DSG 1.6 Octavia mı, Manual 1.6 SuperB mi?
Yorumlarınızı rica ediyorum...

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben virajlarda başarısız bulmadım. Arkadaşlar nasıl giriyorlar bu virajlara Allah aşkına.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2012, 09:08:18 Gönderen: fastbreak79 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
1.6TDI CR motor zaten ekonomi odaklı bir motor. Ahım şahım bir performans beklenmemeli.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BACCIO;310888
Öncelikle başta bu bilgi verici, teknik kapasitesi yüksek ve kalite esaslı siteyi kurup yönetenler olmak üzere, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Farklı değerlendirme sitelerinde yapılan yorumlarda bu SuperB versiyonu ile ilgili olumsuz görüşler şu başlıklarda toplanıyor:

Ben bu konuda aktif kullanıcılardan yorum rica ediyorum. Çünkü onların bu yorumlarını doğru bulmuyorum.

Ben ikisini de test etmiştim ve Superb' i tercih ettim. Konfor ve donanım olarak fark var ve yaptığım tercihten pişman olmadım.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BACCIO;310888

SuperB 1.4tsi kullanıcısı doktor arkadaşım sarfiyattan şikayet edince octi 1.6tdi dsg elegance aldı,onun da konforundan memnun olmayınca SuperB 1.6tdi manuel aldı.Alalı 1 "hafta ancak oldu.Genelde çok araç değiştirdiği için,1 aya kadar belli olur sonucu;buraya da yazarım.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;310948
SuperB 1.4tsi kullanıcısı doktor arkadaşım sarfiyattan şikayet edince octi 1.6tdi dsg elegance aldı,onun da konforundan memnun olmayınca SuperB 1.6tdi manuel aldı.Alalı 1 "hafta ancak oldu.Genelde çok araç değiştirdiği için,1 aya kadar belli olur sonucu;buraya da yazarım.

Ben de o doktorun yolundan gideceğim herhalde. Superb den sonara octavia aldım ama konfor farkı var. tekrardan elegance superb alamıyorum acaba confort supeb alsam nasıl olur dıye dusunmeye basladım ama oda donanım fakiri. iki arada bir derede kaldım.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Başka bir başlıkta 1.6 TDi 105 CR nin Fazla performanslı olmadığı,muadili motorlara göre Ortalamanın altında bir performans sunduğunu yazınca beni taşa tutmuştu bir grup,şimdi araç sahibi gelip kendi yazınca kimsenin sesi çıkmıyor :)

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle