škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

merhaba ben de skodalandım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osmanbaycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar 15 gün önce fabia 2008 dizel elegance sahibi oldum yani skodalandım.ilk izlenimlerim çok iyi aslında alırken pek araştırmadım hatta pek tavsiye edilmedi ama iyi ki almışım müthiş özellikleri var önceki aracım fiesta idi arada dağlar var her yönüyle. tek düşündüğüm 116000 km de olması baktırdım problem yoktu bakımlarını zamanında yaparsam uzun yıllar kullanabilirim inşallah.forumu takip ettikçe yeni özelliklerini öğreniyorum mesela gündüz ışığı camların otomatik kapanması.şimdiden faysalı oldu yani.selamlar saygılar hürmetler

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma tanışma faslıyla başlasan daha iyi olurdu,seni tanımak isteriz.Binaenaleyh ben size hoşgeldin diyorum.Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.Forumda adettendir foto istenir,bekleriz yani.Skoda konforu ucuza yaşamanın diğer adıdır dersek yalan atmış olmayız.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

06lkn66

• Ziyaretçi
aramıza hoşgeldiniz eğer temizse kesinlikle memnun kalacağınız bi arabadır fabia çevrenin düşüncelerini pek dikkate almayın biz alırkende aynı şeyleri duyduk skodaya para verilmez parana yazık tarzı 2004 ten bu yana sorunsuz bi şekilde kullanıyoruz ve bize bu lafları en çok söyleyen iki kişi şu an skoda sahibi

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun
kazasız belasız binin
bu arada foruma (resmen) hoşgeldiniz

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kaasız belasız inşallah... hayırlı olsun...

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Kazasız belasız binin. Aramıza hoşgeldiniz.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza hoşgeldin ;)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı osmanbaycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok teşekkürler arkadaşlar saolun  burda olmak güzel fenomen e selamlar kendimi tanıtayım konya yunak ta öğretmenim tarih öğretmeni araba hastasıyım şimdi skoda hastası oldum trabzonluyum ts liyim aracın foto larını yayınlarım inşallah

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz... :)

Kazasız Belasız Binin... :)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı osmanbaycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
doğru haklısınız valla biz çömüz hocam daha yeni geldik siz de bayadır müdavimisiniz heralde forumun bu arada teşekkürler saolun

teşekkürler çok saolun

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldiniz kazasız belasız binin inşallah...

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osmanbaycan;186554
merhaba arkadaşlar 15 gün önce fabia 2008 dizel elegance sahibi oldum yani skodalandım.ilk izlenimlerim çok iyi aslında alırken pek araştırmadım hatta pek tavsiye edilmedi ama iyi ki almışım müthiş özellikleri var önceki aracım fiesta idi arada dağlar var her yönüyle. tek düşündüğüm 116000 km de olması baktırdım problem yoktu bakımlarını zamanında yaparsam uzun yıllar kullanabilirim inşallah.forumu takip ettikçe yeni özelliklerini öğreniyorum mesela gündüz ışığı camların otomatik kapanması.şimdiden faysalı oldu yani.selamlar saygılar hürmetler

Öncelikle hayırlı olsun. Aramıza hoşgeldiniz. Aracınız Turbo Dizel eski nesil WV motora sahiptir. Bu da biraz sesli çalışmasına neden olur; ancak yeni nesil common rail diye tabir edilen motora göre daha dayanıklı ve yakıttan kaynaklanan arızalara daha az rastlanan bir motordur. C-R motorlar da yakıt ve enjektör kaynaklı arızalar ülkemizde daha çok görülmektedir. 116.000 km olması gözünüzü korkutmasın tabi aldığınız aracın bakımları muntazaman yapıldıysa. Dizelde periyodik bakım ve temiz yakıt çok önemlidir. Tuhaf motorin indirimlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim.
2006 model 280.000 km'de periyodik bakımları haricinde motoruna anahtar değmemiş Fabia dizel  görmüş biri olarak söylüyorum, 60.000 km motor yaptıranlar da var. Bakımları tam ve doğru olmalı. Turbolu bir motor olduğu için aracınızı stop etmeden önce bir süre rölantide beklemeniz turbo için iyidir.
Kazasız belasız, iyi günlede kullanın.:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı osmanbaycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok saolun bilgilendirmeniz için inşallah bi sorun çıkmaz bakımları yapılmış dendi ama ben emin olmak için ufak tefek bakım yaptıracağım yakıt konusunda shell tercih ediyorum gtl veya diğer euro diesel bu konuda tavsiyeniz nedir iyi akşamlr