škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 tsi yakıt?yardım!!!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atilla06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar geçtiğimiz kasım ayında faiba 1.2 tsi ambiente marka araç satın aldım.araç şuan 2840 km.de.fakat yakıt konusunda sanırım bir problem var.yol bilgisayarına göre şehir dışı 6.4lt/100km .nin altına düşmedi.bu sarfiyat bana fazla geldi.normal mi sizce?bu ileride düşer mi yoksa servise bi göstereyim mi?
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2011, 22:09:06 Gönderen: atilla06 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:wlc:

Valla çok iyi değer 6,4 yeni araba için.Ortalama 10bin kmden sonra tam oturur yerine.

Tabi yolun durumu eğimi gaza basışınız bile etken ''az yakmak'' diye bir konumuz var inceleyin isterseniz.

Çevrimdışı atilla06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;186903
:wlc:

Valla çok iyi değer 6,4 yeni araba için.Ortalama 10bin kmden sonra tam oturur yerine.

Tabi yolun durumu eğimi gaza basışınız bile etken ''az yakmak'' diye bir konumuz var inceleyin isterseniz.

valla kardeş yüreğime su serptin.moralim çok bozuluyordu.demek düzene girer diyorsun.fabrika verilerine göre şehir dışı 4.5lt /100km fakat tabii bizim onu görme şansımız pek yok.kaç gibi olur acaba sizce?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimine dediğim gibi her şey etki ediyor fabrika verilerine ulaşmak için çalışmak lazım gaza basış yolun eğimi vs.

38 sayfa konu mutlaka yarımcı olur:)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=4643

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.4 ambiante var km lerimiz de hemen hemen aynı ben 110 km sait hız ile 5.5 km ye kadar düştüm, tsı a göre bana biraz fazla geldi sizinki...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Zamanla iner bence de. 1.2 HTP motorla 4.5'ları görmek zor değildi uzun yolda sakin sürüşte, TSI düşük devri de kolay çeviriyor, avantajlı  ;)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni ve benzinli bir araç için iyi bence, TSI çok güzel bi motor fabişede cuk diye oturdu TDI gelmeseydi bende TSİ kullanıyodum şimdi :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI araçların max torku 1550 devirden itibaren verdiğini düşünürseniz. Vites büyütmek için çok beklemeyin derim. Uzun yolda düz bir zeminde ve kaymak gibi asfaltta rüzgarsız bir havada sadece sürücü olduğu varsayarsak ve yakıt değeri dediğiniz gibi ise fazla yakıyor diyebilirim. Ancak değişkenler dediğim gibi değilse yakıt her zaman değişebilir.
İyi forumlar:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar leon 1.2 tsi şehir içinde ne yakar fab. verisinden bahsetmiyorum ama normalde ne yakar
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
7'den aşağı yakması zor; ancak tahmini söylemek sağlıklı olmaz. Leon o kasayla 7-9 arası yakabilir. Tabi nasıl kullanıldığı da önemli. Ben 1.2 HTP Fabia'ya 10.4 de yaktırıyorum 6.7 litre de, Rutin kullanımda 7.5 litreden fazla da görmedim.
İyi forumlar:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam şehir dışında 110 u geçmez isen 5.5 lt yi rahat görmen lazım çünkü ben 1.4 ile görüyorum sen hayli hayli görürsün...

Çevrimdışı atilla06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;187822
hocam şehir dışında 110 u geçmez isen 5.5 lt yi rahat görmen lazım çünkü ben 1.4 ile görüyorum sen hayli hayli görürsün...

tamam anladım da şuan görebilmem mi lazım yoksa ileride mi?

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şu an 5.8 -5.9 görmen gerekir diye düşünüyorum... hadi max 6.0 olsun :)

Çevrimdışı serkan59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
daha önceden yazmış olduğunuz yakıt oranlarını okudum.. benim fabia şehiriçi verileri ortalama hız 24 km 100 / 8.2 lt yakıt tüketimi... bana fazla geliyor sizce bu durum normalin üstünde olmuyormu.?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Soğuk hava, kısa mesafe ve yeni araç için normaldir değerlerin fabrika verisi üzerinde olması...