škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şöyle Bir Bakayım Dedim...

Ziyaretçi · 68 · 17247

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yunus Emre ile buluştuk bende tatildeyim alış veriş vs. dedik sonra doğuşta işi varmış gittik bide bakak dedik şöle bizimde kafa karışık malum.

Valla işin aslı ben satıcılarnan konuştuktan kelli şu esnada araba almaya tırstım ne yalan söleyim. 2011 modeller yeni çıktı, vay efendim araba yok, beklicen, 8 haftada gelecek vıdı vıdı vıdı.... Ne anasını sanki Rolls Royce alıyoz. Adam elinde ne varsa onu ittirecek bana, oldu pışııık.

Size bişi deyim mi alayı yalan dolan, tamamen satış politikası, az araba getiriyolar, millete araba yok diye liste fiyatlarından kabarık kabarık iteliyolar. Kimse gitsen araba yok. Eee hacı siz ne iş yapıyonuz? Siparişle mi çalışıyonuz el yapımı mı geliyo?

Yok beyfendi nisana kadar şöle böle. Al arabanı dik koy üstüne otur la o zaman bana ne. Yemişim böle distribütörlük anlayışını. Arzı kısıp fiyatı yükseltiyorlar talebi gerdirerek. Bizde yedik, nah veririm. Babamda sokaktan topluyodu parayı.

Neyse gelgelelim düşündüğümüz otolara.

Önceliklen Jettaya baktım, hani fiyata miyata bişi demiyom, bize büyük araba lazım ya arabayı inceliyoz. Mal kalitesi iyi, ama aman aman bişi yok, İnsignia falan kayar onu bilin.

Geçtim ön koltuğa kendime göre ayar verdim, ardına çöktüm. İşte sonuç. Şaka gibi. Çiz üstünü.

Octaviada biraz daha rahat ama takkemin tepesine bastırıyor, boynumu ağrıtıyordu, lakin Octi tavanı bariz daha yüksek. Fakat Jettanın diz mesafesi daha iyi geldi bana.

Fakat Jettada arkada 3. yolcuyu unutun, oraya öyle bi geçer zaman ki Osman'dan başkası sığmaz. Şaft tüneli Atın beşinci ayağı kadar. Fabiam daha rahat Allah bin belamı versin.

Çarpıldığım nokta ise Golf oldu, testte ettiydik, ama insan Jetta'da daha iyi bir şey bekliyo ya, naaah! Golf daha rahat.

Yine ön koltuk bana ayarlı, arkadayım. Güzel.

Yok abi internetten aç sahibindene ilan, sonra foto galerilerden git resimlere bak, ölçüleri kıyas et vaauuv üfff çek. Yok öle bişi. gidip bakıyon içine elektronik doldurmuşlar. Üç harfli destan gibi kısaltmalar hayatında hiç lazım olmayacak, sonra eşek yüküyle donanım parası, siriyeee.....

Çok değişti düşüncelerim. Fakat VW'nin iyi yanı örneğin ortanca donanım Jetta ve Octiyi ele alırsak, VW mal kalitesinde döşer. Octi Ambianteın mal kalitesi harbiceddin dandirik.

Fakat gelelim boş Superb'e. Yine kaliteli abi, itiraz kabul etmem. Boş Superbe bi düğmeli otlu boklu direksiyon koymuşlar, bide ortaya ekranlı bişi, çok kıral durmuş. Boşunda bile ufak tefek detayları işlemişler Allah var. Vites topuzu neyim fasası fisosu var. Ve 55 kağıt bu araba. Göt kadar octiyle jettayla aynı para. Tek farkları 3 harfli destansı kısaltmalar. Nerde ne işine yarar düşünmek lazım.

Ön koltuk bana göre ayar yemiş vaziyette. Yüzüm gülmüş şimdi fark ettim :)

Bide Yeti diye bişi var ona baktım, bildiğin rumstır la :D Aynı o hissiyatı verdi, arka koltuk takıntım var yine, arka koltuk kafalıkları böbreklerim civarlarında bi yerdeydi, içide dar enteresan bişi. Ya sev ya terketçi "Ankara'da bir sürrealist Gökçek" tarzı kişilere hitap ediyor. O ne biçim arka koltuk sırtlığı la, az daha sırtlığa oturup ayacıklarımı koltuğa koyacaktım :lol:

Hasılı her bi satışçı kotalar artar, yazın sonbaharın araç bollaşıra çıkar laflar ediyor tabi direkt demiyor ama durum onu gösteriyor. Adam olmayan arabayı liste fiyatından gömçürüyor, ama az durun hele, araç bollasın, elinde kalsın, kasa değişmeye veya araç piyasa olmaya yüz tutsun, git baken nası indiriyo.

Aceleye lüzum yok. Şindi araba alsak bile bile kıymıklı kazığa oturmak bariz.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2011, 22:18:39 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gardaş bişi diyim mi.

sektör et 3 harfli kısaltmaları koy süperbi kapının önüne ailenle,kardeşlerinle mutlu mesut yolculuk yap.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;186916
gardaş bişi diyim mi.

sektör et 3 harfli kısaltmaları koy süperbi kapının önüne ailenle,kardeşlerinle mutlu mesut yolculuk yap.

Görünen o, 7 metre Cadillac gibi araba, bagaja 3 ceset sığar. Verdiğin paranın nere gittiği belli, 1.5+ ton boş haliyle araba. El arabasıyla para verecen anasını satiyim ortalık yalan dolan.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel karşılaştırma olmuş.

Dediğin gibi abi superbin her donanımı kaliteli.Zaten ata alayına dayıyor boleroyu göze batan tek şey klimatic klima oda tasarımı güzel olduğu için göze batmıyor:)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada bizim toprak nabıyor.kafana eziyet yaptı bırak süperbi passata yanaş diye.:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;186925
bu arada bizim toprak nabıyor.kafana eziyet yaptı bırak süperbi passata yanaş diye.:D

Yoo gerçekler ortada usta, Passat massat yok abi, Jettanın yazıları sök, passat yaz. Aynı araba.

Şindi biri çıkar bi ton laf sayar şöle fark var böle boyut zart zurt, inan olsun göz seçmiyo :D Aynı la aynı :D

Artı arabadan 3-5 anlayan, 2. eli düşünmeyen kişi Superb varken Passat'a şans vermez.

Lakin 1.6 TDI Superb ile ilgili, biliyorum o araba yerinden oynamayacak, farkındayım :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adamlar yazmısya koca araba bastınmı gidiyor falan filan 190+ gördüm demiş bi üyee genede sen daha fazla işin içindesin hayırlısı

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;186928
Yoo gerçekler ortada usta, Passat massat yok abi, Jettanın yazıları sök, passat yaz. Aynı araba.

Şindi biri çıkar bi ton laf sayar şöle fark var böle boyut zart zurt, inan olsun göz seçmiyo :D Aynı la aynı :D

Artı arabadan 3-5 anlayan, 2. eli düşünmeyen kişi Superb varken Passat'a şans vermez.

Lakin 1.6 TDI Superb ile ilgili, biliyorum o araba yerinden oynamayacak, farkındayım :)

superb hatrına yavaş gidilir ama abi:D

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan gardaş gene esip yağmışsın, yanlız superb falan alıp onu da fabia gibi sür niğdeye hesabı yapacaksan yazık olur be gardaş:++:

Amma gel gelelim yorumlarına, alayına katılıyorum, bu arada sakallar on numero olmuş hacııı:+1:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısın VW kaliteli olabilir ama kazık golf falan neysede forumda çok değindik özellikle Polo'ya çok pahalı bir fiyat vermişler, güzel bir karşılaştırma ve anlatım olmuş ellerine sağlık :)

Edit: bütün satıcılar aynı herhalde 1.6 TDI elegance fabia der demez atlamıştı bir hanımefendi Gökçen bey ooooo yani o çok karışık bi iş biz distrübütörle bağlantı yapıcaz arabayı soruşturcaz alıcaz gümrüğüdü geçişiydi kalışıydı öle bi anlatıyolarki immmkansız bişeymiş gibi 2-3 laf söledim benim bu işdeki araştırmalarımı ciddi olduğumu anladılar hatta satış temsilciliğini siz daha iyi yaparsınız bizimkilerden dedi Atiğin sahibi,makara yaptı binevi kendilerini bu işde en iyi olduklarını sanarlar hepsi hiçbiri düzgün bilgi vermez ben sadece 5 ay gezdim galerileri bayilikleri böle düşüncedeysem çoğunuz benle aynı fikirdedir herhade,Satış temsilcisi benle hiç konuşmadı bile kartını aldım sadece işlemler için bilgi aldım,hiç binmediğim arabanın gündüz farlarının nerden açıldığını bile adama ben gösterdim ESP nin tanımınıda ben yaptım vay Skoda vaaaay Tata satıyolar sanki arkadaş.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2011, 23:58:10 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;186971
Haklısın VW kaliteli olabilir ama kazık golf falan neysede forumda çok değindik özellikle Polo'ya çok pahalı bir fiyat vermişler, güzel bir karşılaştırma ve anlatım olmuş ellerine sağlık :)

Edit: bütün satıcılar aynı herhalde 1.6 TDI elegance fabia der demez atlamıştı bir hanımefendi Gökçen bey ooooo yani o çok karışık bi iş biz distrübütörle bağlantı yapıcaz arabayı soruşturcaz alıcaz gümrüğüdü geçişiydi kalışıydı öle bi anlatıyolarki immmkansız bişeymiş gibi 2-3 laf söledim benim bu işdeki araştırmalarımı ciddi olduğumu anladılar hatta satış temsilciliğini siz daha iyi yaparsınız bizimkilerden dedi Atiğin sahibi,makara yaptı binevi kendilerini bu işde en iyi olduklarını sanarlar hepsi hiçbiri düzgün bilgi vermez ben sadece 5 ay gezdim galerileri bayilikleri böle düşüncedeysem çoğunuz benle aynı fikirdedir herhade,Satış temsilcisi benle hiç konuşmadı bile kartını aldım sadece işlemler için bilgi aldım,hiç binmediğim arabanın gündüz farlarının nerden açıldığını bile adama ben gösterdim ESP nin tanımınıda ben yaptım vay Skoda vaaaay Tata satıyolar sanki arkadaş.
Atiğin sahibi çok cana yakın birisi plakalık almaya gittim dokunmatik yapmışlardı SuperB ye bide jant sorcaktım :D:D:D valla iyi davrandı tanışıklıkta vardı skodaturkey.comdan geliom dedim tamamdır zaten olay :D:D:D:++::++:

Hakan kardeşin konuya gelince valla anlatıma öldüm diyorum:++::++: ama dedikleride doğru hak vermek lazım:+1::ok:

Kısaca Hakan kardeşi ancak SuperB tatmin eder diğerlerini çöp say :D:D:D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;186971

Yunus Emre Allah katında şahidimdir, satış temsilcisi kız, Caddy'nin arka kapıyı uğraştı uğraştı açamıyor, bi dakka ya anahtarını alıp geleyim dedi ayrıldı. Ön kapılar açık biz bakıyoz arabaya.

Ağzım açık seyrediyom bu andaval saçı uzun aklı evvel ne amaçlıyor diye. Tuttum açtım kapıyı, müşteri bana baktı, ben ona....

..na zıştımın bebesi sürgülü kapıyı normal kapı gibi açmaya çalışıyor, asıldı asıldı olmadı çift el falan abanıyor :D Saçlar böle fönlü, boy pos yerinde, kalçalar güzel donunun izi dar pantolonda falan kendinede baktırıyor, yürüyüş esnasında senkronize topuklu taak-taak sesleri, gömleğin üstten 3 düğme açık ney yanıyo içi belli. Sırf güzel diye koymuşlar oraya satışçı diye. Bende gördüm sana çadırı diktim 131* satsan alırım be ya moduna girdim pleeeh.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bos superb yavan gelir fabidab sonra kaliteyi yasamak lazim xenonuydu esp siydi tatmak lazim abi:)

Su motoru modifiye etseler cok saglam olur 105 beygir nedir ya adamlar 1.6. 120 hp 300 tork yaptilar o motor bu arabada olsa tadindan yenmezdi catir catir satardi.Lanet vergi sisteminin millete yaptigi iskence resmen..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;186988
Bos superb yavan gelir fabidab sonra kaliteyi yasamak lazim xenonuydu esp siydi tatmak lazim abi:)

Su motoru modifiye etseler cok saglam olur 105 beygir nedir ya adamlar 1.6. 120 hp 300 tork yaptilar o motor bu arabada olsa tadindan yenmezdi catir catir satardi.Lanet vergi sisteminin millete yaptigi iskence resmen..

Bedava verseler donanımı haklısın. İşin içine 10 bin TL daha vermek girince değişiyor.

Bende araba almaya niyetim yokken asıp kesiyorum ama, hadi çıkar ver? 53 bin TL-----63 bin TL    öle kolay değil ;)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;186986
Yunus Emre Allah katında şahidimdir, satış temsilcisi kız, Caddy'nin arka kapıyı uğraştı uğraştı açamıyor, bi dakka ya anahtarını alıp geleyim dedi ayrıldı. Ön kapılar açık biz bakıyoz arabaya.

Ağzım açık seyrediyom bu andaval saçı uzun aklı evvel ne amaçlıyor diye. Tuttum açtım kapıyı, müşteri bana baktı, ben ona....

..na zıştımın bebesi sürgülü kapıyı normal kapı gibi açmaya çalışıyor, asıldı asıldı olmadı çift el falan abanıyor :D Saçlar böle fönlü, boy pos yerinde, kalçalar güzel donunun izi dar pantolonda falan kendinede baktırıyor, yürüyüş esnasında senkronize topuklu taak-taak sesleri, gömleğin üstten 3 düğme açık ney yanıyo içi belli. Sırf güzel diye koymuşlar oraya satışçı diye. Bende gördüm sana çadırı diktim 131* satsan alırım be ya moduna girdim pleeeh.
:++::++::++: onlar sözde satış temsilcisi :D:D:D:D bi tek makyaj yapmayı bilirler :D:D:D araba nedir diye sorsan yüzüne bakar insanın :D

Alıntı yapılan: kadir_;186988

haklısın ya güçlendirme yapmaları lazım bana kalırsa bir sonraki kasaya yada makyaj olursa kesin yapmaları lazım böyle bir değişiklik.Şuanda SuperByi uzun kasası ve cazip fiyatıyla avutuyolar :D tek sorunu motoru :) 1.4 tsi 160 hp yapsınlar almassam namerdim:++::++: 1.6 tdi 105 hp motorunu komple kaldırsınlar SuperB de en sevdiğim motor 2.0 TDI 170 hp 4x4 :):++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah