škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şöyle Bir Bakayım Dedim...

Ziyaretçi · 68 · 17277

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;186989
Bedava verseler donanımı haklısın. İşin içine 10 bin TL daha vermek girince değişiyor.

Bende araba almaya niyetim yokken asıp kesiyorum ama, hadi çıkar ver? 53 bin TL-----63 bin TL    öle kolay değil ;)

4x4 luk bir araba olsa sineye ceker gene verirsin ama o motor uzer adami 1.5 tonluk bi alet sonucta.. Ben gene c-max e bak derim bu fiyatlara ciktin madem en azindan da seri alet uzmezde bu siralar cokta gormeye basladim ford isini biliyo:)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her zaman diyom üst segment olsun focusun fullünü alacağıma mondeonun boşuna binerim cettada full olmasın passatın boşu yeter elimdeki paraya alabildiğim en üst segmenti alırım keyfime bakarım tavsiyede ederim :D
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;187022
her zaman diyom üst segment olsun focusun fullünü alacağıma mondeonun boşuna binerim cettada full olmasın passatın boşu yeter elimdeki paraya alabildiğim en üst segmenti alırım keyfime bakarım tavsiyede ederim :D
:++: bazılarıda donanım hastası oluyolar arabada özellik olmassa binmem oda araba diğeride araba ne farkı varmış yaw :D oda seni götürüyo diğeride, sanki diğeri uçuyo :D zaten her arabada belli bir fiyat vardır octi 42.000-45.000 TL arası vw Polo -30.000-32.000 TL arası gibi kişiden kişiye değişir bi fiyat sınırlaması vardır :D boş olsun benim olsun :D:D:D ama çokta boş arabaya gerçekten binilmez yahu
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 00:40:59 Gönderen: skodam_1985 »
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;186986
..na zıştımın bebesi sürgülü kapıyı normal kapı gibi açmaya çalışıyor, asıldı asıldı olmadı çift el falan abanıyor :D  Saçlar böle fönlü, boy pos yerinde, kalçalar güzel donunun izi dar  pantolonda falan kendinede baktırıyor, yürüyüş esnasında senkronize  topuklu taak-taak sesleri, gömleğin üstten 3 düğme açık ney yanıyo içi  belli. Sırf güzel diye koymuşlar oraya satışçı diye. Bende gördüm sana  çadırı diktim 131* satsan alırım be ya moduna girdim pleeeh.

Yarıldımm :++:  Kızında işi o ama biraz dersine çalıştırsalar ya zor bişey değil 1 saat  okusa bari arabayı açıklıyıcak bilgisi olur bilgisayarda okey oynamaya  devam etsinler,

Plakayı taktı 25 yaşlarında bir kız durdu suratıma bakıyo rengi çok güzel falan bi 5 dk boş boş durdu bahşiş istiyor :++:, Hele servisdeki usta kapkara bir bezle arabayı silmeye çalıştı aman abi şimdi sen onu boşver gel otur bakimm şu kaloriferi anlat bana dedim heyecan yaptı agam kontakta beklemeden çalıştırmalar kurcalar edasında kaloriferi bir anlatım falan attım cebine 20 tl bindim arabaya rahatladım yeminederim.
Alıntı yapılan: skodam_1985;186979
Atiğin sahibi çok cana yakın birisi plakalık almaya gittim dokunmatik yapmışlardı SuperB ye bide jant sorcaktım :D:D:D valla iyi davrandı tanışıklıkta vardı skodaturkey.comdan geliom dedim tamamdır zaten olay :D:D:D:++::++:

Ben bizim sitenin lafını bikere açtım, Skoda'cıyız dedim Gökhan abinin telefonu çevirince zaten başladılar muameleye Allah için hepsi müşterileri sayıyolar müşteriye yapılcak muamelenin gereğini veriyolar, ama yaptıkları indirimi kafama arabaya binene kadar kaktılar, içleri gitti bilinçli müşteriden hoşlanmıyolar :)

Alıntı yapılan: skodam_1985;187023
:++: bazılarıda donanım hastası oluyolar arabada özellik olmassa binmem oda araba diğeride araba ne farkı varmış yaw :D oda seni götürüyo diğeride, sanki diğeri uçuyo :D  zaten her arabada belli bir fiyat vardır octi 42.000-45.000 TL arası vw  Polo -30.000-32.000 TL arası gibi kişiden kişiye değişir bi fiyat  sınırlaması vardır :D boş olsun benim olsun :D:D:D ama çokta boş arabaya gerçekten binilmez yahu

Hee şu olayada gıcık kapıyorum boş arabaya binmem diyen tiplere, fullmu ooo full patronlar sanki hayatlarında kaç kere ESP li otomatik klimalı arabaya binmişler acaba
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 00:48:16 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;187023
:++: bazılarıda donanım hastası oluyolar arabada özellik olmassa binmem oda araba diğeride araba ne farkı varmış yaw :D oda seni götürüyo diğeride, sanki diğeri uçuyo :D zaten her arabada belli bir fiyat vardır octi 42.000-45.000 TL arası vw Polo -30.000-32.000 TL arası gibi kişiden kişiye değişir bi fiyat sınırlaması vardır :D boş olsun benim olsun :D:D:D ama çokta boş arabaya gerçekten binilmez yahu

ya zaten alacağın segment yükseldikçe araçtaki boşluklarda o derece dolmaya başlıyor b segmentinin fullu d segmentinin boşuna nerdeyse eşdeğer oluyor ama işte 2. el diyorlar sattımmı daha fazla zarar diyorlar b segmentini çakıyorlar millete babalar gibi binerim geniş araca satarkende zararsa zarar keyfime sayarım :D
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;187026
Hee şu olayada gıcık kapıyorum boş arabaya binmem diyen tiplere, fullmu ooo full patronlar sanki hayatlarında kaç kere ESP li otomatik klimalı arabaya binmişler acaba

Hayatımda çok bindim espli klimayı arabaya.İnsan git gide lüksünü istiyor 3 sene sonra sat fabianı o zaman görüşelim:D

Attan inip eşeğe binecekmisin:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;186908
... Jettada arkada 3. yolcuyu unutun, oraya öyle bi geçer zaman ki Osman'dan başkası sığmaz. Şaft tüneli Atın beşinci ayağı kadar...
:++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++: :++:
Allah gönlüne göresini versin Hakanım.
:++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Armutun sapı üzümün çöpü :) Bu işler zor iştir Hakan'cığım, hele genelimizin olduğu gibi belli bütce sınırları içerisinde optimum çözümü aramak daha zordur ama bir yandan da daha kolaydır aslında. Çünkü elindeki bütce nedir, bu, peki piyasadaki tüm arabaları topla bir potada, 8 bilemedin belki 10 marka ve model çıkar alınabilir derecede mantıklı olan, sonra arabanın markası ve sunulan hizmet ve sonrasında elde ettiğin donanıma göre eleye eleye karar verir insan. Herkesin en güzeline sahip olmasını canı gönülden isterim, kendim gibide sevinirim. Sen dağ bayır giden adamsın, köy yolları falan derken uzun kasalı ve asfalt arabasında işin zor olur. Dingil mesafesi düşük ve yüksek araba lazım sana :) Böyle Tiguan falan mesela :) lakin şaka gibi fiyatı var, en dandanası bile 60 lira. Hadi kafa göz yar zorla 55 olur olmaz, o bile çok tabi. SuperB ile falan o köy yollarına girdiğini helede bagajına kiraz tarlasını yüklediğini hayal bile etmek istemiyorum açıkcası :)
Arabada bende donanım manyağı değilimdir, sis farı Ferrari'de bile yok :) Mekanik ve motor en önemlisidir, zaten günümüzde en baz modeller bile belli güvenlik donanımına sahipler, zamanında ABS bile opsiyondu Mercedes, BMW vb. markalar dışında, bugün en mantar markanın modelinde bile standart :) Bastın mı gidecek bastın mı duracak araba dediğin önce, bundan 10 sene öncesine kadar bu kadar ıvır zıvır kimin altında vardı da insanlar konuşuyor. Sanki doğma büyüme ESP'li cartlu curtlu arabada büyüdü, banada çok saçma geliyor. Allah maddi imkan verir insana, zaten o zaman tercih edip alabildiği arabasında standart geliyor ayrı mesele.
Neyse, hayırlısı olsun inşallah hepimiz için :):ok:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;187061
Hayatımda çok bindim espli klimayı arabaya.İnsan git gide lüksünü istiyor 3 sene sonra sat fabianı o zaman görüşelim:D

Attan inip eşeğe binecekmisin:)

Beni bi 18 sene daha götürür :D  hatta bana bu donanım çok bile, arabası olmayan arkadaşlarım sordu full olmadığını söleyince ağız yapıları değişiyor anlatmak istediğim bu, Boş araba örneği Dacia mesela, kapısını açtığında anlıyosun polonun en boşu dacianın en dolusundan daha donanımlıdır görülmeyen çok nokta var, kimiside boş arabayı sürmekten daha çok keyif alır donanımlıda kendini iyi hissetmez uzar gider...

Edit; zaten baki abi yanıtı vermiş :)
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 12:03:44 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB............
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

efe_38

• Ziyaretçi
güzel karşılaştırma olmuş abi :ok:

VW alırsam kesinlikle golf yada passat'ın highline donanımını alırım comfort falan plastik mübarek :)  

passat'ın comfort'unu alacağıma superb alırım :)
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 13:28:31 Gönderen: efe_38 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;187148
Armutun sapı üzümün çöpü :) Bu işler zor iştir Hakan'cığım, hele genelimizin olduğu gibi belli bütce sınırları içerisinde optimum çözümü aramak daha zordur ama bir yandan da daha kolaydır aslında. Çünkü elindeki bütce nedir, bu, peki piyasadaki tüm arabaları topla bir potada, 8 bilemedin belki 10 marka ve model çıkar alınabilir derecede mantıklı olan, sonra arabanın markası ve sunulan hizmet ve sonrasında elde ettiğin donanıma göre eleye eleye karar verir insan. Herkesin en güzeline sahip olmasını canı gönülden isterim, kendim gibide sevinirim. Sen dağ bayır giden adamsın, köy yolları falan derken uzun kasalı ve asfalt arabasında işin zor olur. Dingil mesafesi düşük ve yüksek araba lazım sana :) Böyle Tiguan falan mesela :) lakin şaka gibi fiyatı var, en dandanası bile 60 lira. Hadi kafa göz yar zorla 55 olur olmaz, o bile çok tabi. SuperB ile falan o köy yollarına girdiğini helede bagajına kiraz tarlasını yüklediğini hayal bile etmek istemiyorum açıkcası :)
Arabada bende donanım manyağı değilimdir, sis farı Ferrari'de bile yok :) Mekanik ve motor en önemlisidir, zaten günümüzde en baz modeller bile belli güvenlik donanımına sahipler, zamanında ABS bile opsiyondu Mercedes, BMW vb. markalar dışında, bugün en mantar markanın modelinde bile standart :) Bastın mı gidecek bastın mı duracak araba dediğin önce, bundan 10 sene öncesine kadar bu kadar ıvır zıvır kimin altında vardı da insanlar konuşuyor. Sanki doğma büyüme ESP'li cartlu curtlu arabada büyüdü, banada çok saçma geliyor. Allah maddi imkan verir insana, zaten o zaman tercih edip alabildiği arabasında standart geliyor ayrı mesele.
Neyse, hayırlısı olsun inşallah hepimiz için :):ok:

Eyvallah abi saolasın.

Yav işte nedir sığmıyoz içine lanet artık umrumuzda değil tarlası çamuru deresi, aha bi arabaya 5-6 sene biniyoz işte, Superb veya her ne alınacaksa o kadar dayansa kâfi gün ola harman ola.

Fakat bir araba yokçuluktur almış başını gidiyor. Talep patlamış. Şu şartlarda anlamsız, yaza doğru bollaşacak eminim.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla gidip görüp denemek en iyisi. güzel karşılaştırma ... eratik :) bir tinto brass vari tanımlama olmuş çok güldüm.

donanaım ve satılma konusunda full megane boş lagunaya tercihimdir(son kasadan önceki) boyut olarakta konfor olarakta fark yok ve megane lagunadan daha hızlı satılır.

vw milletimizi keriz yerine koyup bir poloya dünya para istemesi yüzünden kınıyorum.

bu kadarda olmaz kendini mercedes sanmak dev aynasında görmek bu.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;187185
Eyvallah abi saolasın.

Yav işte nedir sığmıyoz içine lanet artık umrumuzda değil tarlası çamuru deresi, aha bi arabaya 5-6 sene biniyoz işte, Superb veya her ne alınacaksa o kadar dayansa kâfi gün ola harman ola.

Fakat bir araba yokçuluktur almış başını gidiyor. Talep patlamış. Şu şartlarda anlamsız, yaza doğru bollaşacak eminim.

Haklısın, senin maşallah boyda uzun, fizik açısından ön planda tutman gereken kriterin var evet. Benim büyük eniştemde de aynı problem var, 2.01 mi ne boy elemanda, ne arabalarda aklı kalıyor ama alıp kullanamıyor, resmen dizleri bükülüyor içinde. 407 var şimdi onda bile darlandığını belirtiyor zaman zaman -ki Peugeot her zaman sınıfının en geniş iç hacmini sunan marka olmuştur, 407'de arkada oturanlara megafonla seslenmek lazım ama gel gelelim o bile kimine dar bile gelebiliyor.
Hayırlısı olsun, umarım gönlüne göre olur.
Sıfır otoda ciddi temin etme krizi olduğunu bende duydum, millet ne yaptı bu arabaları anlamış değilim. Ford ve Fiat'dan çok büyük alım olmuş filo şirketleri tarafından onu biliyorum, sırf bir filo şirketi 2800 tane yalan olmasın Albea'mı Linea'mı ne çekmiş.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni passat cidden çok satıyor ellerin de olmaması doğal ama diğer araçları anlamıyorum.