škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Makyajlı Kasaya Hangi Marka LPG?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar.
Yine heryerde çok konuşulan bir konu var Lpg kiti marka konusu.
Malumunuz ben de aracımı yeni aldım ve lpg yi yaptığım kilometreden dolayı mecbur taktırcam.Hangi kiti takarsam takayım benzine göre (çok km yaptığım için) kara geçeceğim kesin.ama marka konsunda kararsız kaldım.
Acaba 1500 tl ye BRC mi taktırsam yada 2000tl ler civarında Prins yada telefleks mi taktırsam?Ayırca Lovatonunda WV motorlarıyla çok uyumlu çalıştığını hem çevremden hemde sanal alemden çok duydum.
1 hafta 10 güne lpg işini halledeceğim ama marka konusunda kararsızım.Görüşlerinizi,önerilerinizi ve tecrübelerinizi merakla bekliyorum.
Ayrıca sizce prins mi teleflexmi bizim skodalarda daha performanslı ve daha sorunsuz çalışıyor.Teleflexin montaj yöntemi ve enjektörleri diğerlerine göre daha farklı araştırdığım kadarıyla bu fark BRC ve muadillerine göe 500 tl fazla ödemeye değer mi?
Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yazdığınız markkaların hepsi iyidir, prins ya da teleflex için +500 tl'ye değer mi, o size kalmış. BRC'nin enjektörleri biraz sesli çalışmakla beraber taş gibi olduğu, hem brc hem zavoli takan bir servis tanıdığımın görüşüdür. Ama para çok da önemli değilse diğerleri düşünülebilir.

Prins-teleflex arasındaki fark hakkında bir bilgim yok.

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;187985
Yazdığınız markkaların hepsi iyidir, prins ya da teleflex için +500 tl'ye değer mi, o size kalmış. BRC'nin enjektörleri biraz sesli çalışmakla beraber taş gibi olduğu, hem brc hem zavoli takan bir servis tanıdığımın görüşüdür. Ama para çok da önemli değilse diğerleri düşünülebilir.

Prins-teleflex arasındaki fark hakkında bir bilgim yok.

Eyvallah Hocam,Teşekkürler..

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teleflex marka lpg sistemini 2.0 turbolu aracımda kullandım aslında aldığımda üstündeydi yoksa takmazdım size tavsiyem netten açın bakın en çok servisi olan firmaları tercih edin koskoca izmirde 1 evet bir tane servis var ve bana tam 150 km uzakta lpg düğmesi değişmek için 150 km yol gittim git gel 300 km yol yapar üstüne birde bayinin nasılsa elime düşmüş ne koparsam kar tarzında yaklaşımı da cabası tavsiyem zavolli her ilçede dahi servisi olan ufak bir parça ihtiyacınız için bile yüzlerce km yol yapmayacak olmanız atikerde olabilir ama zavolli daha iyi bir seçimdir
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;188016
teleflex marka lpg sistemini 2.0 turbolu aracımda kullandım aslında aldığımda üstündeydi yoksa takmazdım size tavsiyem netten açın bakın en çok servisi olan firmaları tercih edin koskoca izmirde 1 evet bir tane servis var ve bana tam 150 km uzakta lpg düğmesi değişmek için 150 km yol gittim git gel 300 km yol yapar üstüne birde bayinin nasılsa elime düşmüş ne koparsam kar tarzında yaklaşımı da cabası tavsiyem zavolli her ilçede dahi servisi olan ufak bir parça ihtiyacınız için bile yüzlerce km yol yapmayacak olmanız atikerde olabilir ama zavolli daha iyi bir seçimdir
:ok::+1::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turbolu motor olmadığı icin prins yada teleflex'e gerek yok.

Brc olabilir servis ağı cok yaygın, aynı sekilde landi renzo olabilir ama enjektörü biraz sesli calısıyor :)
Önemli olan montajı yapacak ustanın gercekten usta olması :)

Yane sonuc olarak brc yada landi ama iyi bir montaj :)

ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

06lkn66

• Ziyaretçi
landirenzoyu skoda fabrikada takıyo kaliteli bi marka forumdan gökhan abi (mygökhan) kullanıyo ben bi şikayetini duymadım kendisi daha ayrıntılı anlatır

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teleflexin çekişte hiç bir düşüşe yol açamdığını ayarı çok fazla gerektirmediğini duyduğum için düşünmüştüm.Bu gerçekmidir?Acaba Brc yada muadilleri çekiş kaybına uğratırmı?
Ankarda olduğum için çok fazla servis sıkıntısı çekeceğimi sanmıyorum.
Brc ye 1400tl 10 taksit,teleflexe 1900 tl 10 taksit fiyat aldım.arada 500 tl var.Brc de ayar gerektirmez,çekişte düşme yaratmazsa aradaki 500 tlye nerden baksan 2.000 km yol yaparım.
of ya karar vermek ne zormuş.
Bize dünyanın pahalı akaryatını kullandırıp,orantısız vergi alan,devletin para getiren tüm kurumlarını satıp bir tek akaryakıt gelirine mahkum olan zihniyet utansın..

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
BRC ' de çekiş problemi hiç yaşamadım ve 3 yıl sonra muayneye giderken gaz ayarı yaptırdım.. Gerek de olmadığını belirtti..
Tek dezavantajı bence ses yapması, o da rölantide cıkıyor sadece ve kaput açıkken duyuluyor..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;188069
landirenzoyu skoda fabrikada takıyo kaliteli bi marka forumdan gökhan abi (mygökhan) kullanıyo ben bi şikayetini duymadım kendisi daha ayrıntılı anlatır

Aynen katılıyorum landirenzo skoda ila anlaşmalı:ok:

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
size tavsiyem brc lavato gibi markalar olacaktır ama arkadaşların dediği gibi bulunduğunuz yerde servisi olmasına dikkat edin .mesela iş yerindeki arkadaş burdan ankaraya gitti geçen bir arıza için 500km çok fazla masrafı 2ye katlamış oldu

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya gidipte hemen yapılıp dönülebilse gene sorun değil yapılan yol ama bazen işler uzuyor sanayiyi hepiniz biliyorsunuz bi giren bi daha zor çıkıyor arabayı orda bırakıp toplu taşıma ile geri gelmek aracın servisten parça yüzünden yatmasını beklemek sinir hastası yapıyor insanı brc de iyidir landide iyidir ama ben daha önce atiker ekoteck vogas voltran aldesa teleflex prins markalı sistemlerin hepsini kullandım uzak durulacak marka bence voltrandır bu kadar kötü bir sistem görmedim daha önce bir türlü ayar tutmuyor randumanlı çalışmıyor atiker ve ecoteck sistemlerini ben taktırdım araca ustamı tanıyordum bunları önerdi neden fazla verecenki dedi iyi bir usta emin olun kötü bir sistemi bile saat gibi çalıştırır iyi bir sistem acemi ellerde sizi lpgden bile soğutur markadan ziyade usta bakın ama voltrandan kesinlikle uzak durun servisi yaygın değilse bulaşmayın
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada And ve Ata otomotiv garantiyi bozmadan BRC takıyor.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GökhanBa;188089
Bu arada And ve Ata otomotiv garantiyi bozmadan BRC takıyor.

en güzeli gökhan hocam fiyatta makulse taktırabilirsiniz

ben 2 yıldır landi kullanıyorum 2000 model astramda Allaha cok sükür ki sorun cıkartmadı hic, dediğim gibi tek negatif tarafı enjektörün sesli calısması tabe bu seste arabanın dısında duyuluyor.

Eğer landi düsünürseniz taktırdığım yeri söyleyebilirim
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)