škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yerli Otomobil İçin Düğmeye Basıldı

Ziyaretçi · 39 · 9018

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Şahinbey;189235
Ne güzel söylemişsin,"çoktan değişti her şey..."

Biz aracılık ettik, ama lafı beğendik....

Ben değil, manevi babam söyledi...

http://www.youtube.com/watch?v=-8qifzv_F4Q

berfin.meb

• Ziyaretçi
Deçmiş günlerde haberlerde dinledim. Türk doktorları tıp için mucizevi sayılacak yarayı iyileştiren bir madde keşfettiler. Yakın zamanda üzerindeki son çalışmalar bittikten sonra piyasaya sunulacak. Biliyorsunuz ki şeker hastalarının yaraları çok zor kapanır. Özellikle şeker hastaları için çok önemli bir buluş bu.
Demem  o ki kendi toplumumuzu o kadar da küçük görmemek lazım.

Ayrıca tekstilde nasıl başarılar elde ettiysek otomotivde de neden olmasın ?
Ben umutluyum. İnşallah iyi üretimler çıkar.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sayın berfin.meb,

Haklısınız ama tekstil işi biraz farklı, büyüklerin tekstili Türkiye'ye bırakmasının nedeni pamuk üretiminde ve daha sonra nihai ürüne gidene kadar yapılan aşırı su tüketimi. Adamlar bu su tüketimi nedeniyle tekstil işini dünyada bize bıraktılar bence, yoksa böylesine karlı bir sektörü ortada koymazlardı.

Ha bu sözlerim tekstilde başarısız olduğumuz anlamına gelmez tabi ki tartışmasız tekstilde bir numarayız ayrıca halı üretiminde dünyada 3.ülke konumundayız (belçika-mısır-türkiye) bugün amerikan malı finishKare pinkwax'ın kutusunda bile Türk havlusuyla silin yazıyor;

Malesef bazı şeyler düşündüğümüz gibi değil, ama ben inanıyorum millet olarak sahip çıkarsak bu iş hayal olmaktan çıkar gerçeğe dönüşür bizde aslan gibi kendi arabamıza bineriz, varsın bir süre dünya pazarında yer bulamasın sadece kamu filolarını bile Türk malına çevirebilirsek muhteşem bir başarı olur. Rabbim inşallah o günleri gösterir hepimize.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu Anadolu bitiren koc grubu değil mı? (soruyorum)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;189106
Abi pat diye olmaz haklısın ama MKI elantraya bak bir de şimdikine bak.
Sahip çıkarsak yaparız.
Eksik yazmışım o mesajımı. Hyundai' ye Kore sahip çıkmasaydı, onun da sonu Anadol gibi olurdu.
Alıntı yapılan: Baran35;189218
Erbakan çok iyi bir mühendistir.

Çokta zeki bir insandır.
Erbakan mühendis değildir.
Yüksek makine mühendisidir.
Alıntı yapılan: mygokhan;189279
Bu Anadolu bitiren koc grubu değil mı? (soruyorum)
Anadol' un üretimine başlayan Koç grubu ancak teknolojik gelişmelere ayak uyduramadı ve Anadol çağın gerisinde kalmaya başladı. Ford Taunus üretiminden daha fazla kâr ettiği için Anadol üretimini bitirdi.

Son olarak;

Üstte yok, başta yok, açlıktan midesi guruldarken, elindeki avucundaki herşey alınmışken koca ülkeyi kuran bizler için otomobil çerez gelir. Yeter ki "üreteceğiz" deyip kafaya koyalım. Ama üretmekle bitmiyor iş. Teknolojik gelişmeleri yakından takip edip diğer üreticilerden önce bir yenilik çıkarmasa bile gerisinde kalmamalıdır.

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;189365
Konuyla, ucundan da olsa alakalı bulduğum için burada paylaşmak istedim:
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16901976.asp

Tarihten ders alınırsa tekerrür etmez abi.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;189324
Erbakan mühendis değildir.
Yüksek makine mühendisidir.
O tarihlerde İTÜ Mühendislik Fakülteleri diğer  mühendisliklerden farklı olarak eğitim süresi 5 yıl, mezun ettiği öğrencilerde yüksek mühendis olarak adlandırılıyordu. Ama Erbakan Üniversitede hocalıkta yapmıştır. Kendisinden "Hoca" diye bahsedilmesi bu yüzdendir. Aynı yıllarda İTÜ'den Elektrik Mühendisliğinden Turgut Özal, İnşaat mühendisliğinden Süleyman Demirel mezun olmuştur.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence bu millet otomobil üretir.Dünyayada satar.cery tata gibi birçok marka var bu adamlar bu arabaları yapıp satıyolarsa.bizde yaparız.
Bir sevda bizimkisi.....