škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek suyu ikaz lambası..!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Duyduğuma göre silecek suyu ikaz lambası fabia'larda varmış.. octavia'larda neden yok anlamam..!! bu sabah yola çıktım kar kış kıyamet yolda giderken silecek suyunu bir açtım ki sudan eser kalmamış :( oysa ikaz lambası olsa akşamdan suyu doldururdum otobanın ortasında benzinci bulucam diye sinir olmazdım

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında ikaz lambasına gerek yok ; genelde su azaldığında, silecek suyu bir kerede cama püskürtülmez , su 2-3 kere düğmeye basıldığında veya kol çekildiğinde püskürtülür böylelikle suyun azaldığı bir nebze olsun sürücüye ikaz edilmeye çalışılır :)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ya bu uyarıyı araca yerleştirmek cidden çok mu zor. E tabi nereden kısacaklar başka. O kadar özellik ekleniyor octiye, kullanılacak olan en önemli olan özellikler olmuyor. Basit ama cidden ihtiyaç duyulan bir konu.
Skoda Octaviayı bu konuda kınıyorum. En basit diye tabir ettiğimiz araçlarda bile mevcut ya.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Silecek suyunu ısıtma var bırakında o olmasın artık :D:D

Hakan abinin dediği gibi silecek suyu azaldığında kola bastığınız anda su direk gelmez uğuldama yapar biraz 2-3 sn sonra gelir sizde anlarsınız ki su azalmış.10 senedir octi kullanıyoruz daha 1 gün bile su dibine inmedi birazda takip etmek lazım :)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar iyi diyorsunuzda ben şimdiye kadar silecek kolunu çektiğimde uğuldama sesini duyduğumda hep su bitmiş oluyor :) daha öncesindede hiçbir belirti vermiyor yani ne zaman silecek kolunu çeksem anında suyu cama püskürtüyor, demekki suyu dibine kadar kullanıyor. tamam tecrübe ile tahmin edelim ama kötü hava koşullarında ilk kez bu aracı kullanan nasıl anlayacak suyun azaldığını? sizlerinde dediği gibi silecek memelerinde ısıtma bile var ama suyun azaldığını gösteren bir ikaz yok..!! çok çok önemli değil bu ikaz meselesi tabiki ama araç octavia olunca beklentiler fazlalaşıyor belkide ;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sadece far yıkama sistemi olanlarda uyarı ışığı var  ;) Far yıkamalılar 5 litre, diğerleri 2 litre kapasiteli...

Çevrimdışı izzet2015

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.albetekstil.com.tr
bende aynı soruyu yüce otoya sordum, hatta silecek suyu haznesinde sensor olup olmadığını anlamak için ilk önce sağ far sonrada su haznesini söktüler, cevap "sensör yokmuş"

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izzet2015;192322
bende aynı soruyu yüce otoya sordum, hatta silecek suyu haznesinde sensor olup olmadığını anlamak için ilk önce sağ far sonrada su haznesini söktüler, cevap "sensör yokmuş"

yüce otonunda vakti bol galiba son zamanlarda :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: izzet2015;192322

Keşke bizim foruma baksaydı Yüce Oto önce  :D

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu olay geçenlerede benimde başıma geldi:((
maalesef sinek küçük oluyor ama yapacak bişi yok.
dediginiz gibi en basit araçlarda bile olabilen özellikler melesef bizde olmaya biliyor..
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orhan unsal;211546
bu olay geçenlerede benimde başıma geldi:((
maalesef sinek küçük oluyor ama yapacak bişi yok.
dediginiz gibi en basit araçlarda bile olabilen özellikler melesef bizde olmaya biliyor..

abicim sen ne diyorsun kimilerinin beğenmediği eski doğanlarda bile far yıkama var.. ben skoda'dan küçücük bir şey istemişim çokmu :)

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;211705
abicim sen ne diyorsun kimilerinin beğenmediği eski doğanlarda bile far yıkama var.. ben skoda'dan küçücük bir şey istemişim çokmu :)

tabiki çok degil. isteyenin bir yüzü kara.
trend focusumda olan bir çok özellik, şuan sadece elegance de var.
bunlara silecek suyu seviyesi de dahil, deri direksion ve vites topuzu da dahil, direksiyondan kumandalı radya da dahil...
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 08:04:18 Gönderen: orhan unsal »
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orhan unsal;211804
tabiki çok degil. isteyenin bir yüzü kara.
trend focusumda olan bir çok özellik, şuan sadece elegance de var.
bunlara silecek suyu seviyesi de dahil, deri direksion ve vites topuzu da dahil, direksiyondan kumandalı radya da dahil...

hocam daha başka bişey söyleme :uve:

Çevrimdışı my_lord

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Focusun daracık kabinide oturmaktansa octaviada rahat rahat oturmak da var.

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: my_lord;212123
Focusun daracık kabinide oturmaktansa octaviada rahat rahat oturmak da var.

haklısın lordum.
ancak benim önceki aracım focus c.max idi.
şimdi kabin darlıgı açısından ne diyeyim bilemedim.
octaviamı çok seviyorum,
ancak 45.770 tl ya araç satıp 3 kuruşluk şelyerden kaçan adamlardan da nefret ediyorum.:kafa:
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI