škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2006 Octavia Combi mi?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2010 Model Fabia A.Dinamik 1.2 Htp mi? 2006 Octavia Combi 1.6 Mpi mı?
Fiyatlar Aynı. Bir arkadaş düşünüyor. Fabia hakkında bilgim var ancak Octi Combi MPI
Artılar eksiler nelerdir. MPI Octi hakkında bilgim pek yok açıkçası.
Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 22:04:34 Gönderen: BuRZuM0765 »
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kere arabadan beklediği  şey farklı aileniz genişse octavia tek kullancaksanız fabia daha iyidir bunlar değişir tercihe göre :) bu arada değiştirmişsiniz ve arkadaşım bakıyor demişsiniz arkadaşınız ailesiyle yolculuk yapıyorsa tamamdır ama kendisi tek kullanıcaksa  fabiş alsın :D
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 22:08:59 Gönderen: skodam_1985 »
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;190866
Soru yanlış.
Aynen Hakan'ım  ikisi uzunluk ve kullanış bakımından filan her türlü farklı arabalar :++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında arkadaş dediğim kişi bir arkadaşın hanımı ve Octi onun benim Fabia'ya kafayı takmış durumda. Her fırsatta benim arabayı da o kullanıyor zaten. Eşinindi Octi. Arabayı 1-2 aydır kullanmaya çalışıyor. Benim arabaya Octi takas teklifi var. 2000 tl de üste verecekler.
Şimdi olay sadece teknik olarak araç karşılaştırmasından ziyade, olayın tarafımdan objektif olarak algılanamamasıdır aslında. Tanıdıkla ticaret olayı yani :++:
Kapuçino Bej

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ben kız gibi yepyeni arabayı verip 5 yaşında bi araç almam şahsen, sonuçta 2006 Mercedes vermiyor :)

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hakanerdoğan kardeşim bütün arkadaşların düşünceleri benim için çok değerlidir; ancak senin salt mantık olayına güvenim tamdır her zaman :ok:
Octi MPI kullanmadım açıkçası. Yalnız hengamet gibi araba bir an acaba dedim.:)
Kapuçino Bej

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;190881
Ben kız gibi yepyeni arabayı verip 5 yaşında bi araç almam şahsen, sonuçta 2006 Mercedes vermiyor :)
+1905 yeni araba her zaman iyidir :) forumda bu konu hakkındada sorularım olmuştu İrfan abi olsun Gökhan abi olsun hep sıfır dediler. Bende Focus almadım sıfır Fabia aldım iyiki sıfır almışım. :)

Edit; Bende octi combi ile ilgilenmiştim LPGli temiz bulmuştuk galerici bir yakınıma danıştım 2002 modeldi napıcan sen 8 yaşındaki arabayı diyerek başladı daha arabayı anlatmadım bile bir bildiği vardır diyerek, ilana bakmamıştı bile. :)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 22:34:20 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gokcen59 kardeşim. Nasılsın, arabaya iyice alışmışsındır artık. Allah kaza bela vermesin.
Doğru tabi 1 yaş nere 5 yaş nere. Yeni araba her zaman güzel. Ama dedim ya tanıdık olayı bir de illallah gelmesi sonucu :++: sağlıklı karar aşamasında sizlerin objektif fikirlerine ihtiyacım var.:)
Kapuçino Bej

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuRZuM0765;190896
gokcen59 kardeşim. Nasılsın, arabaya iyice alışmışsındır artık. Allah kaza bela vermesin.
Doğru tabi 1 yaş nere 5 yaş nere. Yeni araba her zaman güzel. Ama dedim ya tanıdık olayı bir de illallah gelmesi sonucu :++: sağlıklı karar aşamasında sizlerin objektif fikirlerine ihtiyacım var.:)
Allah razı olsun abi iyiyim siz nasılsınız :) Alıştım sayılır Fabia II güven veriyor adama içersi ferah kullanması rahat pek memnunum sorularım olunca rahatsız ederim :++:
Abi ben arabanı seviyosun diye biliyodum yakıştıramadım sana :(  İllallah gelmesi nedendir merak ettim 1.2 de performans sorunu yaşıyan pek görmedim forumda yakıt konusundada çok iyi geniş bir araba istiyosanız siz bilirsiniz tabi :)
Mesela benim favorite broadway takası istediler vermedim flash takas ettiler vermedim. Halbuki onların performansı ve rahatlığı daha iyi piyayası aynı olabilir ama veremedim çok alışmıştım insan kendi arabasına nasıl kıyar yav

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İllallah arabadan değil de arkadaşın eşinden geldi be kardeşim. Nerde denk gelse benim arabayı ödünç alıyor. Allah var bir şey de diyemiyorum. Bayanlar Fabia'ya hasta zaten. Küçük, rahat, kullanışlı, tam şehir arabası. İlla ver Fabia'yı al Octiyi. Ben bunu  kullanamıyorum.Çok büyük park edemiyorum, içinde kayboluyorum vs. muhabbeti açılınca. Dur dedim kendime. Arkadaşlara bir danışalım. Onlar daha net ve kesin fikir verir diye düşündüm.
Oluyor bazen öyle. Bende daha önce 101'lik Fabia Special vardı. Yine hatır gönül muhabbetine bir arkadaşa aldığım fiyatın çok az üstüne satmıştım. Hiç aklımda yokken. Sen istiyorsan al be birader hesabı.
Bu da benim zayıf yönüm galiba...:++:
Kapuçino Bej

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuRZuM0765;190919
İllallah arabadan değil de arkadaşın eşinden geldi be kardeşim. Nerde denk gelse benim arabayı ödünç alıyor. Allah var bir şey de diyemiyorum. Bayanlar Fabia'ya hasta zaten. Küçük, rahat, kullanışlı, tam şehir arabası. İlla ver Fabia'yı al Octiyi. Ben bunu  kullanamıyorum.Çok büyük park edemiyorum, içinde kayboluyorum vs. muhabbeti açılınca. Dur dedim kendime. Arkadaşlara bir danışalım. Onlar daha net ve kesin fikir verir diye düşündüm.
Oluyor bazen öyle. Bende daha önce 101'lik Fabia Special vardı. Yine hatır gönül muhabbetine bir arkadaşa aldığım fiyatın çok az üstüne satmıştım. Hiç aklımda yokken. Sen istiyorsan al be birader hesabı.
Bu da benim zayıf yönüm galiba...:++:
Abi arabayı babam bile kullanmıyor ben varken çoook nadir aldığı olmuştur ,uzun yolda kafa dinlemek için yan koltukta yatarım ama içim hiç rahat değildir sürekli tedirgin oluyorum,valla nasıl verebiliyosun helal olsun hayatta arkadaşıma veya başka kimseye vermem en iyisi arabayı verme işini yavaş yavaş azalt abi, bayanların araba için ne düşündüklerini biliyorum kampüsdeki arkadaşlarım Gökçen mini cooper almış deyip arabaya koştuklarını gördüm enteresan dedim, ama arabayıda öle bi koymuştumki poz veriyodu resmen ben tekrar hayran kalmıştım :D çok seviyolar evet :)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 23:04:21 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uygun bir dille yavaş yavaş dediğin gibi yapsam iyi olacak.
O bir yana sıfır aldır eşine diye baya da dil döktüm yok yok yok. Tabi onlar da haklı maddiyat falan, tanıdığa sat bildik tanıdıktan al. Her zaman olmasa da genelde sorunsuzdur.
Abi sonuçta bu arabanın değeri belli 3-5 sene sonra satsam ne edeceği de belli. Yani Robert Bosch abimizin de dediği gibi "İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim." mantığı bizi yorsun mu yormasın mı bence de.
Bana belli de olmaz gerçi iki hafta sonra da Octi MPI için uygun Lpg kiti nedir diye konu da açabilirim:++:
Kapuçino Bej

06lkn66

• Ziyaretçi
ben ölsem veremem arabamı kimseye :D biri ödünç istediğinde ben götürüyüm oralarda işim var zaten diyorum amcamın bmwsi var o bile arabasını çekinmeden veriyo bana ama benden arabamı alamıyo babamdan al bana dokunma diyorum :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuRZuM0765;190945
Uygun bir dille yavaş yavaş dediğin gibi yapsam iyi olacak.
O bir yana sıfır aldır eşine diye baya da dil döktüm yok yok yok. Tabi onlar da haklı maddiyat falan, tanıdığa sat bildik tanıdıktan al. Her zaman olmasa da genelde sorunsuzdur.
Abi sonuçta bu arabanın değeri belli 3-5 sene sonra satsam ne edeceği de belli. Yani Robert Bosch abimizin de dediği gibi "İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim." mantığı bizi yorsun mu yormasın mı bence de.
Bana belli de olmaz gerçi iki hafta sonra da Octi MPI için uygun Lpg kiti nedir diye konu da açabilirim:++:

Abi robırt boş güven falan diyorsunda senin konun ayrı, araba senin araban octide onların arabası sen vermem dersen kimse zorla almaz arabanı seviyosundur anlayışla karşılarlar ama tabi kimin ne düşündüğünü bilemezsin gökçen durumlar çok farklı diyebilirsin bilemem :)