škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ABS ve ASR arıza ışığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı captain_joe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar ben istanbuldan bora aranıza kısa bir süre önce katıldım fabia'mı alırken buradaki konulardan oldukca faydalandım tüm skodaturkey ailesine çok teşekkür ederim. Şimdi gelelim asıl meseleye bundan bir ay kadar önce 2001 model 1.4 comfort 101hp fabia'mı aldım bugün aracımı yıkamaya götürdüm ve yıkamacı sağ farın yanmadığını söyledi bende o anda fark ettim aracı stop ettikten kısa bir süre sonra bu sefer tüm anahtarlar kapalıyken sadece sağ farın yandığını gördüm neyse dedim yeni bir ampul alıp taktım bunu anlattım çünkü bu olaydan yarım saat kadar sonra araçla yolda giderken abs ve asr arıza ışıkları yandı ve ikaz vermeye başladı bende aracı sağa çekip stop ettim ve biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırdım bu sefer arıza vermedi. Kusura bakmayın çok uzun oldu biliyorum ama belki böyle bir olayla karşılaşan birileri yada bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden çok teşekürler.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: captain_joe;191304
Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar ben istanbuldan bora aranıza kısa bir süre önce katıldım fabia'mı alırken buradaki konulardan oldukca faydalandım tüm skodaturkey ailesine çok teşekkür ederim. Şimdi gelelim asıl meseleye bundan bir ay kadar önce 2001 model 1.4 comfort 101hp fabia'mı aldım bugün aracımı yıkamaya götürdüm ve yıkamacı sağ farın yanmadığını söyledi bende o anda fark ettim aracı stop ettikten kısa bir süre sonra bu sefer tüm anahtarlar kapalıyken sadece sağ farın yandığını gördüm neyse dedim yeni bir ampul alıp taktım bunu anlattım çünkü bu olaydan yarım saat kadar sonra araçla yolda giderken abs ve asr arıza ışıkları yandı ve ikaz vermeye başladı bende aracı sağa çekip stop ettim ve biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırdım bu sefer arıza vermedi. Kusura bakmayın çok uzun oldu biliyorum ama belki böyle bir olayla karşılaşan birileri yada bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden çok teşekürler.
Geçmiş olsun.Aracınızın kullanım kılavuzunda asr ve abs ışıklarının yanma gerekçesii okuyarak daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.Bazen bende okuduğum halde tam olarak anlayamıyorum.s.alkan nickli üye bu konuda umarım daha faydalı olabilir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı serqet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aynı sorunu yaşayan varsa eğer yardımcı olsun diye yazıyorum, abs ve asr ışığınız devamlı yanıyorsa öncelikle akünün kapağının içinde yer alan sıralı şekilde 6 tane kablo var ve bu kabloların ucunda sacdan sigortalar var (aslında sadece bir demir parçası) o sigortalardan en sağdaki abs ye ait muhtemelen o sigortadan kaynaklıdır sigorta ortadan kırılmıştır isterseniz skoda parçacılarından o parçadan bulup takın 1-2 tl ye yada bakır bir kablo koyun yerine bedavaya :) daha sonra kontağı açtığınızda ışıkların yine sönmediğini göreceksiniz sakın korkmayın sadece arabayı çalıştırıp biraz hareket ettirin ışıkların söndüğünü göreceksiniz :) birde şunu fark ettim bu ışıklar sabit yanıyorken hızının 80in üstüne çıkmıyor :) skoda tedbiri gayet emniyetli :) sağlıcakla kalın.