škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kaskoda kafa karışıklığı

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni aldığım octi içi ortaca gruopama ya yaptrıdım ama alayamadığım bi şey var.araç 23200tlden yapıldı pirimi.950 ye 10 taksit oldu.Anlıyamadığım husus bu aracı 25 e aldık ama 23200olarak görünüyor.Kaldı ki bu aracın en düşüğü piyasada 24500den aşağı değil.Birde 2005 olupta 26-27 milyara alanlarda var.Araç perte çıksa 27 den alan kişiye 23 den yapıldığı için 21 zor alacak görünüyor.ee bu kaskonun espirisi nerde kaldı anlamamışım.Yarın bunuda soracağım kaskocuya.
950 kasko+140 trafik sigortası 1100tl.En iyisi kasko yaptırmamak mı bilemedim.Hem adam gibi ödeme yapmazlar hemde pirimin alasını alırlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
çok araba parçaladığınızdan düşük tutmuşlar olabilir bedeli, (yine yapar fazla ödemiyelim falan)

Örneğin full kapsam kaskoluyuz, 5 senelik araç, bir tane kendi kusurumuzdan kaza yok, yıllık 350 TL, ama araç bedeli 24 bin TL ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;191568
çok araba parçaladığınızdan düşük tutmuşlar olabilir bedeli, (yine yapar fazla ödemiyelim falan)

Örneğin full kapsam kaskoluyuz, 5 senelik araç, bir tane kendi kusurumuzdan kaza yok, yıllık 350 TL, ama araç bedeli 24 bin TL ;)
ya hakan ilk arac kazası ve kaskoya ödetme var o da karşı taraftan kaynaklanan kaza.ayrıca kasko reasürans şirketler birliği listesine bakıyorum gerçekten 23200 ama bu arac piyasada en düşüğü 25 milyar.2004 model col.plus da aynı fiyat nedir bu iş anlamadım.kaldı ki benim araç aldığım kişi de aynı 23250 den yaptırmış haziran ayında 1250 tl ya.hayatında kaza yapmamış adam.anlamış değilim vallahi.ne saçma şeyler anlamış değilim.
Birde senin araç mesela şu an 24 milyar yaparmı,yani satılır mı ve bunu neye göre ayarlıyorlar?ayrıca 23 milyara elegans fsı octi a5 bulunurmu acaba?böyle saçmalık anca bizim ülkemizde olur herhalde.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2011, 00:59:43 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam aynı dert bendede var 32.5 gözüktü bu sene emsallerine bakıyom 35-40 arası gidiyo  sigortacımın dediği şu pert anında o anki piyasa değeri araştırılıp ona göre değeri belirleniyo siz bu fiayata aldanmayın .

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç bedeli manuel olarak kasko poliçesini kesen acente tarafından düşürülebiliniyor, böylece ödeyeceğiniz yıllık prim azalıyor..
Poliçeyi kestirmeden kontrol etmeniz ve araç bedelini yükselttirmeniz gerekiyordu.....

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadtas;191585
Araç bedeli manuel olarak kasko poliçesini kesen acente tarafından düşürülebiliniyor, böylece ödeyeceğiniz yıllık prim azalıyor..
Poliçeyi kestirmeden kontrol etmeniz ve araç bedelini yükselttirmeniz gerekiyordu.....
şimdi sordum poliçede ki değerleri yükseltiriz ama priminizde yükselir ayrıca araç perte çıkarsa bile yükseltilen değer bir işe yaramaz dedi ve o günkü piyasa koşullarına göre ödeme yapılır dedi.Bunların al birine vur öbürküne.:sopa::sopa::sopa:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;191583
hocam aynı dert bendede var 32.5 gözüktü bu sene emsallerine bakıyom 35-40 arası gidiyo sigortacımın dediği şu pert anında o anki piyasa değeri araştırılıp ona göre değeri belirleniyo siz bu fiayata aldanmayın .

evet aynen böyle diyorlar aldanmayın.

ama belirledikleri fiyat ve kaza sonrası yapacakları muamele ile kafadan kendileri aldatıyorlar bizi.  sen istediğin kadar tırmala dur

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunlar aynı yerden yemleniyorlar