škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Protesto için 1tl'lik benzin alalim

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar son benzin zammından sonra bazı tükeci birlikleri ülke çapında 1 tl lik akaryakıt alarak zammı protesto ediyorlar.Bizde bu eylemi bir kaç defa değişik istasyonlarda yaparak kamuoyu oluşturabiliriz.Neme lazım demiyelim en azından ses getirebilir ve sakıncasıda yok bunun ne dersiniz bilemem ama pompacıların tavırlarınıda burada paylaşabiliriz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ben hep fulleyen biri olarak 1 lt almak biraz zor gelebilir.en azından fulle yakınken yaparım
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan abi sana cila yaparım deyip kandırıyor musun ?gidebilmek için :kiki:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mesdi;15489
irfan abi sana cila yaparım deyip kandırıyor musun ?gidebilmek için :kiki:

:hanz::hanz::hanz:

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben sürekli full depo ve sürekli 97 oktan alıyorum.galiba benim gibiler yüzünden zam yapıyorlar :kiki:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1 TL için gidip 2 TL yakmak var, zarar eetmiyelim, sabah 60 TL lik aldım, konuyu görseydim hazır gitmişken, 60 TL likten sonra hadi bi daha alıyorum der 1 TL lik alırdım masraf olmazdı :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;15553
1 TL için gidip 2 TL yakmak var, zarar eetmiyelim, sabah 60 TL lik aldım, konuyu görseydim hazır gitmişken, 60 TL likten sonra hadi bi daha alıyorum der 1 TL lik alırdım masraf olmazdı :)
Hakan bey araç doluyken ve istasyona yakın geçerken yapılacak bişi bu zaten.yoksa ne gerek var ayrıca gitmeye,ama renaultyardım forumuna açtım konuyu ama kimseciklere bu protesto konusunu izah edemedim,yetkili merciilerde insanımızın bu vurduymazlığını bilerek basıyorlar zammı,nasıl olsa kimseciklerden ses yok.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;15568
Hakan bey araç doluyken ve istasyona yakın geçerken yapılacak bişi bu zaten.yoksa ne gerek var ayrıca gitmeye,ama renaultyardım forumuna açtım konuyu ama kimseciklere bu protesto konusunu izah edemedim,yetkili merciilerde insanımızın bu vurduymazlığını bilerek basıyorlar zammı,nasıl olsa kimseciklerden ses yok.

bende şunu anlayamadım, devletin aldığı vergi hep aynı belli, üzerine dağıtım maliyeti, istasyon karı falan filan derken standart bi fiyat çıkar.

gerisi ise petrolun alım fiyatına bakar. durup durup devleti suçluyoruz. IBS ekranımdan yazayım, petrolun varili: BRENT:65,66   NYMEX:66,33 anlık fiyatlardır.

dolar ise şu an (dolarla alınıyor): 1,5375 dir.

geçen haftalarda petrolün varili 54 küsürlerde idi. zam normal. petrol yükselirken dolarda düştü tabi haliyle ama yeteri kadar, aynı oranda düşmedi. bundan doğal bir şey yok.

zammı basan falan yok yani dolar ve varil fiyatına, yani ne zaman kaç dolardan alındığına bakar fiyatlar.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım daha önceki forumlarımızdan birinde bu konuya benzer konu açılmıştı. Protesto olarak en çok satan 2 firmadan almamanın daha etkili olacağı yazılmıştı.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten benzin almıyorum geçen arabayı ödünç verdiğim komutan fullemiş depoyu sağolsun :D

Çok dikkat çekici birşey olmalı..3.12 olmuş litresi..Çok abartı fiyat..

RF'de yazdım tekrar yazıyorum inmesin, zaten gezen geziyor.Yollarda arabalardan geçilmiyor.Adam bakkala bile araba ile gidiyor..Avrupada durum çok daha farklı...Adamlar çevreye duyarlı.İşine gerekirse bisikletle gidiyor.

Alıntı yapılan: seyyah;15580
Sanırım daha önceki forumlarımızdan birinde bu konuya benzer konu açılmıştı. Protesto olarak en çok satan 2 firmadan almamanın daha etkili olacağı yazılmıştı.

Bak bu olur işte...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;15570
bende şunu anlayamadım, devletin aldığı vergi hep aynı belli, üzerine dağıtım maliyeti, istasyon karı falan filan derken standart bi fiyat çıkar.

gerisi ise petrolun alım fiyatına bakar. durup durup devleti suçluyoruz. IBS ekranımdan yazayım, petrolun varili: BRENT:65,66 NYMEX:66,33 anlık fiyatlardır.

dolar ise şu an (dolarla alınıyor): 1,5375 dir.

geçen haftalarda petrolün varili 54 küsürlerde idi. zam normal. petrol yükselirken dolarda düştü tabi haliyle ama yeteri kadar, aynı oranda düşmedi. bundan doğal bir şey yok.

zammı basan falan yok yani dolar ve varil fiyatına, yani ne zaman kaç dolardan alındığına bakar fiyatlar.
o zaman bu anormallik nerden kaynaklanıyor,varili 150 dolarken 3,5 tl daha 62 dolarken 3.12 lira olursa 150 dolar olduğunda akıbet n'olur?:kafa::ban::mad:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;15616
o zaman bu anormallik nerden kaynaklanıyor,varili 150 dolarken 3,5 tl daha 62 dolarken 3.12 lira olursa 150 dolar olduğunda akıbet n'olur?:kafa::ban::mad:

dolar kurunada dikkat etmeli, o vakitler dolar 1.1 küsürlerdeydi. Petrol 150 dolar olursada TR de dolar kuru düşer, borsa yükselir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;15618
dolar kurunada dikkat etmeli, o vakitler dolar 1.1 küsürlerdeydi. Petrol 150 dolar olursada TR de dolar kuru düşer, borsa yükselir.
O ZAMAN YAPILACAK BİŞİ YOK HERŞEY NORMAL DEMEKTİR ÖYLEMİ?:confused: