škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İdeal oto temizliği yıkamacıda ne kadar sürer? ??

bekoo · 17 · 5323

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, standart bir uygulama listesi oluşturduk ve bu listeye uyduğumuzda otonun temizliği 1 saatten önce bitmiyor.(2 kişi)

Sizce Doğrumu yapıyoruz yoksa bu 1 saat uygulamasını kaldırıp 30 dk iş bitirmek mi gerekli. ? (ki bunun için yüzeysel temizlik olmalı yada adı temizlik olur desek daha doğru)

Siz bi oto yıkamacısına gittiğinizde neye dikkat edersiniz ( oto temizliği konusunda - yer mekan vs. değil)
Birde aracı yıkamacıdan aldığınızda nelere bakarsınız?

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hizmet sektörü zor iş :)  2 seçeneğin olması gerekir detaylı yıkatmak isteyende olacaktır normal yıkatmak isteyende olcaktır.

Zaman açısından memnun olmayan insanlar var 20 dk yıkasan memnun olurlar herkes bizim gibi değil :)
   Bazısıda 1 saatte ne çabuk yaptı diye düşünebilir.

Detaylı yıkama veya normal yıkama diyerek seçenek sonmak lazım ancak detaylı yıkamada neleri vadettiğinizi bilmek ister müşteri ;)
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2011, 17:25:47 Gönderen: Blackbird »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benim örnek araba yıkayan yıkamacım 1 saatte bitiriyor, ama hava tabancası ile kurulama dahil.

Herkes araba yıkayabilse bile kurulayamıyor, kapı içleri, fitiller, dikiz aynaları vs, ıslak kalıyor, ardından su izi, kireç lekesi...

Temizlik bütündür, aynı özen kapı içine, kuru süpürme işleminde de olmalı.

Hele ki araba kurulayacağı bezi yere atıp basınçlı su ile yıkamamalı...

Gearbox

• Ziyaretçi
arabamı yıkamacıda 1 saat kalması benim için farketmez yeterki detaylı temizlesin. araca özen göstermesi benim için çok önemlidir.

yıkamadan sonra ırfan abinin dediği gibi kapı içleri , fitiller , özellikle dış aynaların içindeki suların alınmasına , kurulamada kullandığı bezin temizliğine dikkat ederim. bana bu özeni göstersin yeter :)

efe_38

• Ziyaretçi
adamına göre muamele yapmak lazım :) kimisi 20dkda bitsin gidiyim der kimiside 1saatte sürerse sürsün zamanım var otururum veya seyrederim der :)

ben arabayı kendim olduğum zaman kimseye vermem tadığım yıkamacıda kendim yıkarım iç-dış en aşağıda 1.5-2 saat arası biter,babam bazen işe giderken yıkatır 30-40dkda hallediyorlarmış ama bakıyorum boya üstünde izler var adam akıllı silmeyle uğraşmıyorlar...

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;191820
Benim örnek araba yıkayan yıkamacım 1 saatte bitiriyor, ama hava tabancası ile kurulama dahil.

Herkes araba yıkayabilse bile kurulayamıyor, kapı içleri, fitiller, dikiz aynaları vs, ıslak kalıyor, ardından su izi, kireç lekesi...

Temizlik bütündür, aynı özen kapı içine, kuru süpürme işleminde de olmalı.

Hele ki araba kurulayacağı bezi yere atıp basınçlı su ile yıkamamalı...

İrfan abi sonax ın sitesinde oto yıkama listelrini gördüm ve çok hoşuma gitti.
bende oturdum 2 liste hazırladım
1 standart yıkama 1 saat uyg. süresi aynen dediğin gibi kapı içi dışı fitil dış plastikler iç palstikler bagaj magaj yani küçük çapta bir detay temizlik yapıyoruz. haliyle buda süreyi uzatıyor. Hava ile kurulamak iz yapmadan kurulamak bunlar zaman alıyor. Şükür bu gune kadar memnun olmadan bi müşteri uğurlamadık,
2. seçeneği de ben içime sindiremiyorum (yarım saat)

iç temizlikte tornador kullanıyorum hem pratik oluyor hem her yer dip bucak tozdan kirden arınmış oluyo.
Ya zaten araç yanaştır paspas çıkar yıka içini süpür aynı anda yan kapı gögüslük plastik aksamları tornador geç sil en az araç orta kirlilikteyse 20dak. cam sil mek içi komple parlatmak dışı köpüklemek peluş yıkama araç kurulama lastik dış plastik aksam parlatma derken 1 saat doluveriyo

Kurulama bezlerini bimdeki mf lerden aldım bol miktarda, kirlendikçe evde makinada yıkatıyorum yere yatırıp asla yıkamadım yıkatmamda.

Yaza doğru işler yoğunlaşınca 1 elaman daha alıp birini süpürmeye, birini tornadorla içi temizlemeye birinide yıkama - kurulamaya ayırıp kordineli şekilde çalışmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bişey merak ettim her iç dış yıkamadamı siz tornador kullanıyorsunuz? yoksa detaylı iç temizliktemi?

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tornadoru normal iç temizliktede kullanıyoruz. detayda da kullanıyoruz. onun temizliği bambaşka oluyor. müşterilerimizin bu kadar memnun ayrılmalarını ona borçluyum. Bide Ahmet (maytem) abime.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi ben bir müşteri gözüyle bakarsam;

Arabam yıkanırken geçer karşısına izlerim.

1-Araç köpüklendikten sonra,etekteki plastik kısımlara süngerle girişiyorsa.
2-Davlumbazların içinede köpük sıkıyor ve basınçllı suyla güzelce yıkıyorsa.
3-Aracı yıkama esnasında,kapıları açıp,kapı içinde kalan kısımlarada süngerle temizlik yapıyorsa.
4-Jantlarıma süngerle girişiyorsa.
5-İç temizlik esnasında bagajıda süpürgeyle çekiyorsa.
6-Ufak tefek eşya gözlerinide siliyorsa.
7-Aracın içine temizlerken iki bez kullanıyorsa(kuru-ıslak).
8-Araca bindiğimde paspaslarım yıkanmış ve kurumuşsa.

O yıkamacı işini iyi yapıyordur.

Birde araç kurulandıktan sonra yola çıktığımda sağdan soldan aralarda kalmış sular akmayacak.

Müşteri olarak gözlemlerim bunlar:)

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekoo;191907
tornadoru normal iç temizliktede kullanıyoruz. detayda da kullanıyoruz. onun temizliği bambaşka oluyor. müşterilerimizin bu kadar memnun ayrılmalarını ona borçluyum. Bide Ahmet (maytem) abime.

çok güzel vallaha ankarada hiç böyle bir uygulamaya şahit olmadım tebrikler:ok::ok:

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ultraslan911;191918
çok güzel vallaha ankarada hiç böyle bir uygulamaya şahit olmadım tebrikler:ok::ok:

ankara - izmir ana yolu üzerinde mekanım, ara sıra izmir ankaralı müşterilerde geliyo onlardanda duydum bende şaşırdım olmazsa olmaz bişey bu tornador oto kuaföründe ben bunla araç içini geçmeyince içim rahat etmiyo.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yıkamacının üstü başı kirli olup koltukların üzerine öylece oturmamaları lazım..
yıkama için de 1 saat iyi bir süre..
neticede temiz ve kuru bir araba teslim alınıyorsa..

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
keşke her yıkamacı sizler gibi araca özense ne güzel demişsiniz tornadorla geçmeyince içime sinmiyor diye:)

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kendini öven biri gibi oldu yazılarım ama inanın öyle değilim, nacizane kendi halinde bişeyleri daha iyi nasıl yaparım derdindeyim.

Salihli gibi küçük sayılabilecek bi ilçede 80 tane yıkamcı var kimileri 6-7 senelik belki daha eskiler bi bende var sanırım daha hiç duymadım tornador oldugunu senelerce getirmemişler Salihliye bu cihazı.
Gelen hayran olup gidiyo. Parlatma işinide gölge tabancasıyla yapıyorum iç dış plastik aksamları fabrikasyon parlaklıgıyla ayrılıyo araçlar aklınıza gelen her plastik parlıyor.

Bu gun biri dedi de çok zaman geçiyo 1 saat diye bende yanlış mı yapıyorum diye sizlerin değerli görüşlerini almak istedim.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dedikleri gibi müşteri memnun etmek zor zanaat..
bu arada gölge tabancası nasıl bir şey?

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."