škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sis farı montajı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trgskaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sis farı montajı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım aracım 2005 1.2 fabia sis farı için kendinden montaj varmı yoksa kendimizmi yapacağız role sigorta gereklimi arka sis farına parelel bağlasam sorun olurmu
bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Dediklerinin hepsi lazım.

İki far alıcan, araban FL MKI Fabia ise delikli olan sis ızgarası alacan, röle alacan, sigorta alacan, elektriği bağlayacan, röle bağlantısı bilmen lazım, girişi, çıkışı, şasesi falan fişman, 85-86, 87-30 bağlantılarını doğru yapcan, ters bağlarsan anahtarı eritir hele arka sislerede bağlarsan far anahtarına getireceğin için mal kucağında patlar, bi sor servise o anahtara kaç isteyecek :D

He ama ben arka sislere bağlamadım zira arka sisi, haliyle ön sisleri yakman için tüm farları açacan kısaları neyin ki yoksa arka sisi yakamazsın, icabında saçma. Ön sis ön farı yakmadığın zaman daha randımanlı çalışır. Ondan ayrı anahtar çektim direksiyonun altına, 3 lira mı neydi anahtar, anahtarada elektriği kontaktan geçirerek verdik arabayı kapatınca sönüyor, açık unutma riskide yok, akünü ney mafişlemez.

İki far arasına şöle bi kablo lazım,

Röle ve sigorta için sana fikir verebilir. Akü sigortalarından al gitsin. (eski bağlantı bu yenilendi hepsi röle ney sigorta alayını sıfırladım)

Sorada böle yanar :D :D

Ben bu şekil yaptım yıllardırda kullanıyorum gayet memnunum, bana toplam maliyeti 100 civarı bişidi yamulmuyorsam, şimdi ne çıkar bilemem.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2011, 21:21:57 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı trgskaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sisleri aldım 56tlye geldi bana kargoyla skopar diye bir siteden aldım yan sanayi bir ürün diamond marka kullananlar iyi diyor ben sis farını ayrı yanmasada olur diyorum direk kendi düğmesinden yansın istiyorum orjinal bir şey olsun diyorum
benim arabanın siler dikdörtgen olandan sis farı yerini açınca oradan bir soket çıktı oraya tutturulmuş sanki sis farının soketi gibi açaba o soket sis farı içinmi

06lkn66

• Ziyaretçi
2004 1.4 tdı fabia mkI aldığımızda hediye sis farı verdiler takarken sadece delikli sis ızgarası takıldı direk farlar yerine yerleştirilip sokete bağlantı yapıldı orjinal anahtardan yanıyo ekstradan hat çekilmedi belki sizinkide o şekildedir

Çevrimdışı trgskaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yanlız sağ tarafta var ucuda boş ama soket büyük ihtiimalle dediğiniz gibidir sis farı içindir yarın bir deneyeyim sonucu yazarım teşekkür

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Diamond'ları çok uzun süre yakma, eriyor  ;)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;192069
Diamond'ları çok uzun süre yakma, eriyor  ;)

İki çeşidi var, eriyeni ve erimeyeni.

90 TL civarı olanlar erimiyor ;)