škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

D Sınıfı SuperB'e dar geliyor!!!

benugo · 30 · 11922

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
e kasa sahibi birisi olarak superb'e bir sempatim vardır. çok yakın arkadaşımda var superb, sıklıkla kullanırım. özellikle arka bagaj twindoor sistemi çok hoşuma gidiyor.
arka koltuklarda gayet rahat e'ye göre. fakat sessizlik konusunda mercedes ilk seferde hissettiriyor farkını.
hepsinin birbirlerine göre artı ve eksiler var. superb elbette hak ediyor başarılı sonuçları ve kıyaslanmayı. fakat kişisel tercihler çok etkili oluyor. ben arabayı değiştireli 1 hafta oldu mesela. superb'i sevmeme rağmen araç alırken tercihimi mercedesten yana yaptım. yine değiştirecek olsam yine mercedes alırım, skodayı düşünmem :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya bu testler fiyat/performans/kalite/imaj gibi artarak yapılmış birşey. hepsinin birbirine göre +sıda var - side

Alıntı yapılan: mkucuk;192691
e kasa sahibi birisi olarak superb'e bir sempatim vardır. çok yakın arkadaşımda var superb, sıklıkla kullanırım. özellikle arka bagaj twindoor sistemi çok hoşuma gidiyor.
arka koltuklarda gayet rahat e'ye göre. fakat sessizlik konusunda mercedes ilk seferde hissettiriyor farkını.
hepsinin birbirlerine göre artı ve eksiler var. superb elbette hak ediyor başarılı sonuçları ve kıyaslanmayı. fakat kişisel tercihler çok etkili oluyor. ben arabayı değiştireli 1 hafta oldu mesela. superb'i sevmeme rağmen araç alırken tercihimi mercedesten yana yaptım. yine değiştirecek olsam yine mercedes alırım, skodayı düşünmem :)
Hocam maddi durumu iyi olan birisi Skodayı neden düşünsünki :D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;192699
şunu kastetmiştim; superb'in mercedes e'ye göre artılar fazla da olsa fiyatı daha az da olsa yine mercedes alırım. :)

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;192699
Niye yaw Vehbi Koç Ford Scorpio 'ya biniyordu zamanında.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı

neden dusunmesınkı.skoda da ıstersen mercedes ayarında arabalar var.marka sendromu olmayanlar bıner bence.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"yine değiştirecek olsam yine mercedes alırım, skodayı düşünmem :)"
evet skodayı bende düşünmem bindiğiniz araca göre nede olsa imaj ve marka sendromu var.Teslim etmek gerekirse merso ile bende skoda' yı kıyaslamam,zira "sıdıka'ın" katedeceği mesafe var daha.ama kendi imaj kategorisinde hayli mesafe aldığı gerçektir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merso bu ölüsüde para diriside,

Eğer imkanlar el veriyorsa, mercedes' ten inince, yine mercedes' e binmek çok çok olağan  birşey.

Çalıştığım yerde, audi almak için gelen bir müşteri, A6' yı test sürüşünden geldikten sonra satış danışmanına dediki tabi mercedes e200 ü göstererek "şunu bırakıp nasıl bu arabaya bineyim" bu olay hiç aklımdan çıkmaz.

Mesela ben, Rabbime binlerce kere şükürler olsun banada '05 superb nasip etti, şayet arabayı değiştirecek olsam ve biraz daha param olsa, '08-'09 passat veya '07-'08 audi a4 tercih etmeye çalışırım. İnsan elinde olanın hep daha iyisini tercih eder vesselam.

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
f/p olarak sayısal bir değer verildiği zaman hepsini ezer geçer superb. kendi sınıfının en iyisi.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Skoda ile Mercedes tabiki karşılaştırılmaz...
Aralarında uçurum fiyat farkı da karşılaştırılmayacağının göstergesi..
Fakat ben değiştirecek olsam Mercedes'in E Serisini almam..Araç orantısız duruyor...
BMW 5 Serisi alırım...
Fakat ben SUPERB'mi Bmw Mercedes dışında başka bir markaya değiştireceğimi sanmıyorum...
Ama ;Yeni E Serisi Yeni 5 Serisine de bindim..SuperB'nin arka koltuk konforu ve rahatlığı ikisinde de yok..
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2011, 14:08:28 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;232818
Skoda ile Mercedes tabiki karşılaştırılmaz...
Aralarında uçurum fiyat farkı da karşılaştırılmayacağının göstergesi..
Fakat ben değiştirecek olsam Mercedes'in E Serisini almam..Araç orantısız duruyor...
BMW 5 Serisi alırım...
Fakat ben SUPERB'mi Bmw Mercedes dışında başka bir markaya değiştireceğimi sanmıyorum...
Ama ;Yeni E Serisi Yeni 5 Serisine de bindim..SuperB'nin arka koltuk konforu ve rahatlığı ikisinde de yok..

superbden sonra bınecek oldugum tek arac A6 olur yada suv.baska secenek yok benm adıma

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;235215
superbden sonra bınecek oldugum tek arac A6 olur yada suv.baska secenek yok benm adıma

Yeni Kasa ise ok :ok:

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkdaslar tabikide mercedes bmw ses yalıtımı motor sesi malzeme kalitesi uzun süre motor ömrü gibi durumlarda daha iyilerdir.öyle olmasıda normaldir dünyada bu arabalar premium marka otomobillerdir.fakat sundada cok iddalıyımki başta passat ve sonrasında superb mercedes e  ve bmw 5 ile yol tutuşu konusunda cok rahat kafa tutacak otomobillerdir...

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;235462
Yeni Kasa ise ok :ok:

eski kasa A6 lar daha çok hoşuma gidiyo :)

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;235215
Ben şahsen D segmenti üst sınıf katagorisinde SUPERBden vazgeçmem, hatta E sınıfı başlangıç modellerine bile bakmam..Bu marka fanatikliği falan değil..teknik özellikleri ve ödeyeceğiniz parayı hesaplayın..aynen benim ulaştığım sonuca ulaşacaksınız.. Ne kadar ekmek o kadar köfte...ben ekmeğime göre en lezzetli köfteyi aldım, o da SUPERB

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;235559
eski kasa A6 lar daha çok hoşuma gidiyo :)

Yeni Kasanın önü muhteşemm arkası facia...