škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima bölgesinden luk luk ses

fenomen · 32 · 11341

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim octide aldığımdada söylemişlerdi kontağı çevirdiğimde torpido gözünden veya klima bölgesinden luk luk ses geliyor saat çalışır ya hani öyle.gerçi expertiz raporundada söylemişti klima fanından dedi ama ben klimayı çalıştırdığımda o ses gelmiyor veya fanından ben yeteri kadar algılayamıyor olabilirim.Bu sesi kesmeni ne gibi bir kolayı vardır.*
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
digital klima dan kaynaklanıyor Hocam, ordaki motoru degistirince ses kesiliyormus ama bi süre sonra geri baslayabiliyormus, benim aracta ara sıra duyuyorum, fakat nadiren, cok az seviyede oldugu icin keyfekeder buluyorum ben,
ic sirkulasyonu acınca nedense ses kesiliyormus,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;192507
digital klima dan kaynaklanıyor Hocam, ordaki motoru degistirince ses kesiliyormus ama bi süre sonra geri baslayabiliyormus, benim aracta ara sıra duyuyorum, fakat nadiren, cok az seviyede oldugu icin keyfekeder buluyorum ben,
ic sirkulasyonu acınca nedense ses kesiliyormus,
FANI açınca ses gidiyor zaten.yada müziğin sesini açıncada gidiyormuş:++::++::ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fan kapalıyken gelen bir sesin fanla ilgisi olması ilginç...

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;192526
Fan kapalıyken gelen bir sesin fanla ilgisi olması ilginç...
belkide hocam fan çalıştığında fan sesi ötekini bastırdığı içinde olabilemez mi sence?

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Izgaralardan içeri para neyin kaçmış olabilir.:fiuv::D:o

efe_38

• Ziyaretçi
hocam klimayı veya ısıtmayı hızlı çalıştırmadığınızda örneğin 4e kadarsa 1-2de çalıştırınca ses geliyor yüksek seviyede azalıyorsa yağlanması gerekiyormuş bizim iki arabadada aynı sorun oldu sanayide 10liraya yağlattık sorun kalmadı :)

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2011, 00:59:09 Gönderen: silver »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadir tam neresine sıktınız yağı  bende uygulatayım,hatta klima spreyleri var ama o kokuları gidermek için duydum.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2011, 22:04:28 Gönderen: fenomen »

06lkn66

• Ziyaretçi
komşunun fabiasındada aynı ses vardı iç hava sirkülasyonu olayını iptal ettirmiş sanayide bugün bindim kullandım gram ses yoktu

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;192792
komşunun fabiasındada aynı ses vardı iç hava sirkülasyonu olayını iptal ettirmiş sanayide bugün bindim kullandım gram ses yoktu
Demek ki bu skodaların karakteristik özelliklerindenmiş.benim octi a4 de de bu ses vardı ama bir kaç defa tık tık eder sonra kaybolurdu.peki iç hava sirküsü nasıl iptal oluyor pc ile mi mekanık bir şeylemi oluyor.ayrıca bunun iptali sonucunda araçda ne gibi bir olumsuzluğa yol açacak onuda bilmek gerek değil mi,sonra birde açtırmak için uğraşmıyalım.Komşunuza bir sorarmısınız bunu nasıl yaptırmış ve sirkülasyondan ne gibi bir olumsuzluk görmüş acaba?

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;193024
Demek ki bu skodaların karakteristik özelliklerindenmiş.benim octi a4 de de bu ses vardı ama bir kaç defa tık tık eder sonra kaybolurdu.peki iç hava sirküsü nasıl iptal oluyor pc ile mi mekanık bir şeylemi oluyor.ayrıca bunun iptali sonucunda araçda ne gibi bir olumsuzluğa yol açacak onuda bilmek gerek değil mi,sonra birde açtırmak için uğraşmıyalım.Komşunuza bir sorarmısınız bunu nasıl yaptırmış ve sirkülasyondan ne gibi bir olumsuzluk görmüş acaba?

hocam araba imzamdaki sahra beji fabia çok kullandım arabayı yolda giderken falan herhangi bi zamanda lak lak ses geliyodu göğsün sağ tarafından içeriden geliyodu bana anlattığına göre klima çift motorluymuş biri dışarıdan hava çekmek için diğeride içerideki havayı dolaştıran motor iç hava dolaşımını sağlayan motoru iptal etmişler bin bakalım varmı ses dedi kızılaya gittim geldim yaklaşık 40 km eskiden o yolda dokuz on kez duyduğum ses hiç gelmedi sadece içerde hava dolaşımını sağlayan tuşun artık bi işlevi kalamdı o sorunu var

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;193024
hocam iç sirkülasyon dışarıdaki havanın içeri girmesini engelliyor yazın ben klimayı sirkülasyonla kullanırım daha hızlı soğutuyor birde siz sıcak yerde yaşıyorsunuz iptal ettirmeniz iyi olmaz sürekli aracın içine sıcak hava girer klima daha geç soğutur

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;193031
hocam araba imzamdaki sahra beji fabia çok kullandım arabayı yolda giderken falan herhangi bi zamanda lak lak ses geliyodu göğsün sağ tarafından içeriden geliyodu bana anlattığına göre klima çift motorluymuş biri dışarıdan hava çekmek için diğeride içerideki havayı dolaştıran motor iç hava dolaşımını sağlayan motoru iptal etmişler bin bakalım varmı ses dedi kızılaya gittim geldim yaklaşık 40 km eskiden o yolda dokuz on kez duyduğum ses hiç gelmedi sadece içerde hava dolaşımını sağlayan tuşun artık bi işlevi kalamdı o sorunu var
peki bu sorunu nasıl halletmişler,maliyeti nedir ve sonra aktifleştirilebiliyor mu yoksa tamamen ölüyormu?evet göğsün sağ tarafından geliyor o ses tam yerine rast geldi.:ok:

Alıntı yapılan: efsanea_06;193035
hocam iç sirkülasyon dışarıdaki havanın içeri girmesini engelliyor yazın ben klimayı sirkülasyonla kullanırım daha hızlı soğutuyor birde siz sıcak yerde yaşıyorsunuz iptal ettirmeniz iyi olmaz sürekli aracın içine sıcak hava girer klima daha geç soğutur
eğer bu aktif/pasif konumunu kolay yapacak bir formul bulursam kolayına bakacağım değilse dediğin gibi ellemek yanlış olur.:ok: