škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yurt dışında otomobil kullandınız mı?

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanmak zevkli olur sanırım.Bir tek ingiltere ve sömürge ülkelerinde sıkıntı çekeriz :)

Hani trafik işaretleri farklı olur.Adama korna basarsın geç diye adamlar şikayet eder gereksiz yere korna basıyor diye :kiki:

Yurtdışına otomobil ile gitmek isterdim..:)

Sizin yorumlarınız?

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Avrupa turuna çıktığımda kullanmıştım.:hih::hah::hoh::huh::hh::hhh::bnn:

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
romanyada yaklaşık 3000 km kullandım gına geldi yavaşlıklarında ya basıncada anladım niye yavaş olduklarını peşime heemn polis takıldı ve yedik cezayı afiyetle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sudan çıkmış balığa dönüyorsunuz :hanz: sorun levha mevha falan değil,kurallar istisnasız uygulanıyorda o nedenle :hanz: aaa yola bak yardır gözünü seveyim diyorsun,dakkası geçmeden siren sesleri sarıyor dört bir tarafını :hanz: çorba morbada içmiyorlar :hanz: ısrar edersen nezarette onlar sana içiriyor :hanz:
Karayoluyla öyle turist amaçlı birkaç sefer gitmekte çok aman aman keyifli değil,sınır kapılarında dokuz ceddine kadar sorgu suale çekiliyorsun :hanz: yanınızda mutlaka tecrübeli birinin olmasını tavsiye ederim,yoksa daha Edirne'yi terk etmeden vazgeçersiniz :hanz:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;15619
Sudan çıkmış balığa dönüyorsunuz :hanz: sorun levha mevha falan değil,kurallar istisnasız uygulanıyorda o nedenle :hanz: aaa yola bak yardır gözünü seveyim diyorsun,dakkası geçmeden siren sesleri sarıyor dört bir tarafını :hanz: çorba morbada içmiyorlar :hanz: ısrar edersen nezarette onlar sana içiriyor :hanz:
Karayoluyla öyle turist amaçlı birkaç sefer gitmekte çok aman aman keyifli değil,sınır kapılarında dokuz ceddine kadar sorgu suale çekiliyorsun :hanz: yanınızda mutlaka tecrübeli birinin olmasını tavsiye ederim,yoksa daha Edirne'yi terk etmeden vazgeçersiniz :hanz:

:+1: aynen... kural+kural+kural... almanya ve avusturya otobanında kullandım... ama  hiç şehir içi kullanmadım... kullanamamda zaten... adam yaya geçidinde yola adımını attımı tüm trafik anında duruyo... sıkıysa durma.. herif sallana sallana karşıya geçiyo... inip adamı dövesin geliyo... alışmışız ya koştura koştura geçmeye... 15 gün berlinde kaldım... bi tane kırmızı ışıkta geçen adam görmedim...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ailecek arabayla bi hollanda niyetimiz var ama bilmiyorum nasıl olur
elegance=ugurcnplt

hakanerdogan

• Ziyaretçi
valla plaka yabancı olunca oranın (hernereden geçiliyorsa) poliside bizi öpücükler. çok rastlanır durum.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;15626
ailecek arabayla bi hollanda niyetimiz var ama bilmiyorum nasıl olur

çok pişman olursunuz... tavsiye etmem...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;15633
çok pişman olursunuz... tavsiye etmem...

+999

araba sürmeye sevdalı olsan bıkarsın, yanarsın pişik olursun, uykusu, durdun kalktın gittin ettini, yabancı polisin derdi belası (TR polisi melek, arar insan), arabanın dertsiz tasasız gideceği muamma, hadi birden bi arıza çıkıverdi... al başına bela.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Almanya'da Mercedes minibüs kullanmıştım en son, herkes kurallara uyunca nasıl da güzel gidiyor yolunda :ok:

En çok Kıbrıs'ta zorlandım, trafik soldan aktığı için kavşaklarda kafam karışıyordu, bir de araba soldan direksiyondu, sollamaya çıkmak için co-pilot lazım oluyor  :D

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;15663
, bir de araba soldan direksiyondu,

zaten nerde oluyo direksiyonn :D :D :D
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 07yunus07;15713
zaten nerde oluyo direksiyonn :D :D :D

Kıbrıs yerel araçlarında direksiyon sağda, zira trafik soldan akıyor, o nedenle bizim araçla çok sıkıntı yaşadım  ;)

İngiltere gibi  :)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A.B.D Florida' da kullanmıştım.Trafik kurallarına abartılı şekilde uyuyorlar adamlar ve hız namına birşey yok.Zaten heryer trafik polisi kaynıyor :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kıbrısta öğrenci olduğum için hem sağ hemde sol direksiyonu kullandım....sağdan direksiyonda hiç zorluk çekmedim :) sol direksiyonla gittiğinde sollama haricinde pek bir problem yok.kıbrıstada kurallara uyuluyor..örneğin yaya geçitlerinde beklemeniz lazım.dönel kavşaklarda dönen kişiye yol vermeniz lazım gibi....ama hiç problem olmuyor bende bir sorun olmadı gayette rahat ve sorunsuz yolculuk yapıyorum :)

Çevrimdışı ssayin72

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an Cezayirde çalıştığım için 4 senedir burda araba kullanıyorum.Zamanında olan terör olayları ve şu anda arada sırada yaşanan olaylar için çoğu noktalarda polis veya jandarma barajları var. Geceleyin farları söndürüp,iç ışığını yakıp yavaş geçmek zorundasınız. Trafik kurallarına değilde adamın tipine bakıyorlar. Yoksa polisin gözünün önünde bir araç diğer aracın sağından geçiyor.Polis birşey demiyor. Bazende polise yakın bir noktada solluyorsun o zamanda sağa çektiriyor.Yani kısacası düzenli bir trafikleri  yok.Polis ve jandarma barajlarından oluşan trafik kuyruğu ve stres var burda...
2004 Fabia 1.4 16V 101 Bg