škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

vay arkadaş...

benugo · 55 · 15838

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim superb benzini içiyor hacılar, hesaplıyorum 8,8 lt /100 km ortalaması. 192 tl ile 536 km yapmışım. kullanım hem şehiriçi hemde şehir dışı ortalama yani ara ara sert kullanımlar da dahil 210 civarı gördük 3-4 kez. km de 360 krş. yakıyor, ocağımıza incir ağacı dikecek! :uhu:vay arkadaşşşş!:uhu:
Nasıl gittim benzinli aldım hala anlamış değilim
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2011, 22:21:23 Gönderen: benugo »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
7 metre 5 ton araba, 13 kuruş yakacak hali yok hocam, normal.

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;194546
aynen öyle... s320 dizeldi ama 100'de 15'ten aşağı yaktığını hiç görmedim şehir içinde. gülü seven dikenine katlanır :)

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;194546
:ok::ok::ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hem yakıtta pahalandı, ben buna keza 9-10 kuruş yakamıyom artık. 13-14'e çıktı hep.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin pahalı sizinde aracınız yeni 7,5-8 litreye düşer heralde daha aşağısını sanmıyorum.

Bizde benzinde 10 litre yekıyoruz o yüzden yaşasın LPG :D

Çevrimdışı mkucuk

• Mastır Yoda
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;194557
O imza ne la? :D
ha angara davşanı ha angora davşanı, seviyoruz şöförler olarak :D

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sen 1.4 motorla 1.470 kg araçla 210 km hız yap, sonra da 360kr yakmasın, vay arkadaş :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mkucuk;194565
ha angara davşanı ha angora davşanı, seviyoruz şöförler olarak :D

Hadi bakalım :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslına bakarsanız tüketiminizi kıskandım bizim punto 1,4 8v yakıyor 400kuruş sizinki turbo hemde kasa ağır yakıyor 360 kuruş:lol:

Alıntı yapılan: hakanerdogan;194562
Hem yakıtta pahalandı, ben buna keza 9-10 kuruş yakamıyom artık. 13-14'e çıktı hep.

Bizim 20 kuruşa çıktı:D

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;194570
Aslına bakarsanız tüketiminizi kıskandım bizim punto 1,4 8v yakıyor 400kuruş sizinki turbo hemde kasa ağır yakıyor 360 kuruş:lol:

Bizim 20 kuruşa çıktı:D
o punto bende olsa çoktan yakmıştım...:sopa:gider kaskodan paramı alırdım .:ok:
benim araba konfor ve yolculuk keyfi sunmasa çoktan dışlamıştım:rock1:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu süperb 1.4 tsı değilmi ,eğer öyleyse bu tsı esprisi nerde kaldı onu anlıyamadım.Bu akşam 15 km yol yaptım ş.i bunun 9 km si uzun yol yani cc ile vites değişimi yapmadan katettiğim yol.dün aynı yolu bugün 6.9 lt,dün ise 7.1 lt idi.Yani aracı yavaş yavaş tanıyorum.yalnız en çok yaptığım yanlışlardan birisi vites değişimlerini 3000devirde yapıyorum birde 2000 de yapabilsem daha ekonomi olacak.geçen cuma bir hafta önce aynı yolu 8.2 ile yapmıştım.Klima açık yani.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;194581
bu süperb 1.4 tsı değilmi ,eğer öyleyse bu tsı esprisi nerde kaldı onu anlıyamadım.Bu akşam 15 km yol yaptım ş.i bunun 9 km si uzun yol yani cc ile vites değişimi yapmadan katettiğim yol.dün aynı yolu bugün 6.9 lt,dün ise 7.1 lt idi.Yani aracı yavaş yavaş tanıyorum.yalnız en çok yaptığım yanlışlardan birisi vites değişimlerini 3000devirde yapıyorum birde 2000 de yapabilsem daha ekonomi olacak.geçen cuma bir hafta önce aynı yolu 8.2 ile yapmıştım.Klima açık yani.
-vites değişimleri 2000 olur mu yaw , hiç değiştirme daha iyi. motoru sağır alıştıracaksın. 10-15 km de ne yakyığı anlaşılmaz sağlıklı bi değer değil, ben de basmasam, sakin olsam 7 ye kadar indiriyorum ortalamayı lakin araba istiyor ben dayanamayıp gazlıyorum e turbonun keyfi de burda bu yüzden TSI aldık ya bastın mı yaracak yolu:cnv:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: benugo;194593
-vites değişimleri 2000 olur mu yaw , hiç değiştirme daha iyi. motoru sağır alıştıracaksın. 10-15 km de ne yakyığı anlaşılmaz sağlıklı bi değer değil, ben de basmasam, sakin olsam 7 ye kadar indiriyorum ortalamayı lakin araba istiyor ben dayanamayıp gazlıyorum e turbonun keyfi de burda bu yüzden TSI aldık ya bastın mı yaracak yolu:cnv:
2000 devir vites değişimi için normaldir yaw,ama ben normalde 2500 devirde kullaırım aracı hatta 2800 devir rampalarda ise 3000-3500 devirde kullanırım.ama 3.vitesde 2000 devirde kullanırım tabiiki trafiğin durumuna göre.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ