škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

vay arkadaş...

benugo · 55 · 15793

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tam depo menzili ortalama 55lt olarak hesaplarsanız,lastik cinsi ve yük durumuna göre hava değerleri de uygunsa,şehir içinde 50km ve şehirler arası 120-130km/sa hızla,superb 1.4tsi,700km menzil yapar.Çok berbat kullanırsanız,yüksek devir,vites küçültme büyütme,ani frenler vs. ozaman 520km bile yapamazsınız.
o halde şöyle diyelim:
520-700km arası bir menzili vardır,1.4tsi için.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arabayı almadan önce bayileri dolaşırken diyarbakır skoda bayisindeki bayan müşteri temsilcisi 950-1000 km yaparsın dedi. sözde superb sattığı müşterilerine sormuş ne kadar km yaptınız diye? onlarda 950-1000 km yapıyorz demşler.böyle dedi.sallamış mı yani bu bayan?

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
G.antep'te bir laf vardır ; yigit avradın yediğine bakılmaz. :ok:

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: benugo;195409
arabayı almadan önce bayileri dolaşırken diyarbakır skoda bayisindeki bayan müşteri temsilcisi 950-1000 km yaparsın dedi. sözde superb sattığı müşterilerine sormuş ne kadar km yaptınız diye? onlarda 950-1000 km yapıyorz demşler.böyle dedi.sallamış mı yani bu bayan?

1.6tdi bile çok zor yapar o menzili.Sallamış evet.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı

1.6 tdı 1000 km yı rahat gecer..

2.5 superb ıle en aşaya 1000 km yapıyorduk.. :favo1:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde 1.4 TSI Passatı alırken 1100-1200 km bile yapılır kassanız dediler ama en son 750 km yaptı 67-68 litre benzinle.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI 1000 km cıvarı yapar hakkında bısey dıyemıyecem..

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
3600 km de 5.5 ortalama yakıt. karışık.
sakin kullanım. tercihen cc.
motor 2500 devire kedinin ciğere baktığı gibi bakıyor ama sadece bakıyor, göstermiyorum. arada bir koklatıyorum o kadar.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;195412
G.antep'te bir laf vardır ; yigit avradın yediğine bakılmaz. :ok:

abi onun aslı atınan avradın yediğine bakılmaz derler :D :D

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;195415
1.6 tdı 1000 km. yi geçer, benim araç henüz 750 km.de bu güne kadar 60 lt. eurodizel aldım, halen içindeki yakıtla 230 km. gider diyor mfa, tabi fazla zorlamıyorum, yani 3000 devri ve 90 km.yi henüz geçmedim, malum rodaj dönemi 1500 km.yi geçince sağlıklı ölçeriz...

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat58;195626
1.6 tdı 1000 km. yi geçer, benim araç henüz 750 km.de bu güne kadar 60 lt. eurodizel aldım, halen içindeki yakıtla 230 km. gider diyor mfa, tabi fazla zorlamıyorum, yani 3000 devri ve 90 km.yi henüz geçmedim, malum rodaj dönemi 1500 km.yi geçince sağlıklı ölçeriz...

Hocam ben 1.6tdi'nin, şehiriçi ağırlıklı, karışık kullanımda 900km menzili geçeceğine inanmıyorum.
Siz ortalama 5.5lt tüketseniz,1000km ancak görürsünüz.Trafiğin yoğun olmadığı bir şehiriçi kullanımda 6.4lt tüketirsiniz o da 930km menzil yapar.Bu araba yokuş çıkmayacak mı,ışıklarda gıdım gıdım,gaz-debriyaj yapmayacak mı,sohbete dalıp yüksek devirde kullanmayacak mı sürücü vites değiştirmeyip,yani,kısaca,
şehir içinde 900km den fazla menzili +-%10 aralıkla yapacağını sanmam.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;195822
Hocam ben 1.6tdi'nin, şehiriçi ağırlıklı, karışık kullanımda 900km menzili geçeceğine inanmıyorum.
Siz ortalama 5.5lt tüketseniz,1000km ancak görürsünüz.Trafiğin yoğun olmadığı bir şehiriçi kullanımda 6.4lt tüketirsiniz o da 930km menzil yapar.Bu araba yokuş çıkmayacak mı,ışıklarda gıdım gıdım,gaz-debriyaj yapmayacak mı,sohbete dalıp yüksek devirde kullanmayacak mı sürücü vites değiştirmeyip,yani,kısaca,
şehir içinde 900km den fazla menzili +-%10 aralıkla yapacağını sanmam.
arkadaş yalanmı söyleyecez, aldığımız yakıt belli km.si belli, ben yaktırıyorum, bir önceki aracımda 1.6 tdi dsg golf tü onunlada 55 litre eurodizel ile 1200 (800 ş.d./400 ş.i.) km. gördüm, tabi yukarıda superb de belirttiğim ölçü karma kullanım yani ş.i./ş.d., çok yakacaksa dizel niye aldık az yakıyor diye aldık tabi...birde ben sakin bir kullanıcıyım, basarsan değil 1000-1100 600-700 ü zor görürsün...dizel araca az yaktırmak için makina müh.olmaya gerek yok, dizel motorun sesini dinleyip ona göre hareket edecen yani gözünün biri devir sayacında kulağının biride motorun sesinde olacak, hepsi bu, patlar gider....

Çevrimdışı Skoda Superb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı istanbulun en yoğun trafiğinde ve trafikten sonra sıkılıp basa basa gitmemize rağmen 6.5 litreyi geçtiğini hiç görmedim.Genel ortalama 5.5 litre ile 6.3 arası :) şükürler olsun.
Böyle bir aracın 3.0tdi olsa şimdi hiç korkmadan alınır.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5.5 ile 6.3 ortalamasını 6lt/100km alalım;55lt eurodizel ile 917km menzil yapar.Yedek deponun 9lt olduğunu hatırlıyorum yani 55lt mazot sarfiyatı bile çok ama çok iyimser bir miktar.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
günümüzde 1.4 tsi ler bile ş.içi 10-12 lt. arası yakarken 1.6 tdi superb nin ş.içi en fazla 7 litre yakması iyimserinde üzerinde bir olgu... ayrıca daha öncede yani 1.6 tdi dsg golften önce 1.4 122 ps manuel golfün vardı çok sakin kullanımda bile ş.içi 9 litrenin altına düştüğümü hiç hatırlamıyorum, bu kötümser duruma 17.000 km. dayanabildim ve 1.6 tdi ye geçtim, ama bu gün euromotorinin litre fiyatının 3.440 tl. olduğunu görünce insanda iyimser bir durum kalmıyor....tabi benzinle dizel litre fiyatı aynı dahi olsa dizel ile daha fazla km. yapma durumunuda gözardı etmemek lazım...