škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

vay arkadaş...

benugo · 55 · 15791

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
en son depoyu doldurduğumda yol bilgisayarında menzil 1450 km gösteriyordu. depoyu doldurmadan önce 80 km lik yolu 3.6 ortalamayla gelmiştim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;196592
en son depoyu doldurduğumda yol bilgisayarında menzil 1450 km gösteriyordu. depoyu doldurmadan önce 80 km lik yolu 3.6 ortalamayla gelmiştim.

aracın şehir-dışı, fabrika verilerine göre sarfiyatı 4.4lt/100km'dir.Bu aracın 60lt yakıt deposunun içinde 1 damla bile mazot bırakmasan 1364km menzil yapar.
Yani siz 4lt sarfiyatla fabrika veri rekorunu kırmışsınız,tebrikler.:+1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;196592
Gerçekten çok iyiymiş yahu :) bende benim motor yakıtda 4ten aşağı düşmez diyodum demekki düşücekmiş.45 litre bu arada benim depo ama
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2011, 22:50:46 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kısaca Depoyu fulledim, 305 km yaptım, ortalama yakıt tüketimi 6,2 lt, Range 620 yazıyor. 305+620 = 925 km.
Zorlasam 950-1000 bulup rekor kıracam yawww.:adm:

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2-1.4-1.8 tsi 1.6 fsi-2.0 fsi benzini içer arkadaşlar, hiç tartışmaya gerek yok...1.2 gitmez gitsin diye basarsın içer diğerleri her durumda içer, yani bassanda basmasanda içer...ve biz kullanıcılarını üzer...bence en ideal motor 2.0 tdi ve en az 140 ps. olandır ama 2.0 hacimli motorlu araçların mtv si yıllık 2 bin tl., oda ayrı bir dert, 1.6 tdı nın vergisi yıllık 700 tl. arada 1300 tl. fark var oda yaklaşık 400 litre dizel yapar oda yaklaşık 4000 km yol götürür..hesap bu...

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
1.2-1.4-1.8 tsi 1.6 fsi-2.0 fsi benzini içer arkadaşlar, hiç tartışmaya gerek yok...1.2 gitmez gitsin diye basarsın içer diğerleri her durumda içer, yani bassanda basmasanda içer...ve biz kullanıcılarını üzer...bence en ideal motor 2.0 tdi ve en az 140 ps. olandır ama 2.0 hacimli motorlu araçların mtv si yıllık 2 bin tl., oda ayrı bir dert, 1.6 tdı nın vergisi yıllık 700 tl. arada 1300 tl. fark var oda yaklaşık 400 litre dizel yapar oda yaklaşık 4000 km yol götürür..hesap bu...

senın ıcer dedıgın araclar benzınlı arasındakı en ekonomık araclar.fsı ıcer cunku turbo yok. tsı lar da ıcer sonucta benzınlı arabalar ama benzınlı kategorısınde degerlerndırmeye kattıgın zaman ekonomık ve serı araclar.sen gıtmıs tdı ıle kıyaslıyosun.dedıgın dogru tdı olsa guzl olur ama benzınlılerın en ekonomıklerı bunlar.gdıp 2.0 honda alacagıma glır 1.8 tsı alır daha cok guc uretır daha az yakarı ;)
1.2 yeti de köpek gıbı gıdıyo gıtmez dedıgın araba..

:kart:

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat58;197698
bastığında benzin+dizel farketmez içmeyen araba yoktur
birine 100 lira ver deki şu yolu 10 dakikada koşarak gidip geleceksin adam gider gelir.
birine 500 lira ver deki aynı yolu 3 dakikada koşarak gidip geleceksin adam kıçı yırtılırcasına koşar gider gelir.
Ne kadar performans hız, o kadar yakıt, o kdar para demektir.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
bastığında benzin+dizel farketmez içmeyen araba yoktur
birine 100 lira ver deki şu yolu 10 dakikada koşarak gidip geleceksin adam gider gelir.
birine 500 lira ver deki aynı yolu 3 dakikada koşarak gidip geleceksin adam kıçı yırtılırcasına koşar gider gelir.
Ne kadar performans hız, o kadar yakıt, o kdar para demektir.

olay budur !
:+1::+1:

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sayın superb kulanıcısı arkadaşlar tartışmaya gerek yok, madem benzinlinin performansı iyi basın binin gidin niye çok yakıyo diye üzülüyorsunuz, bizim (benim)1.6 tdı den bi şikayetimiz yokki hem yakıtından hem performansından, tork olayına girmiyorum,dizelde benzinlide bastımı yakar gider, basmadımı kağnı gibi koklar gider, ama dediğim gibi dizel her durumda benzinliden avantajlıdır...:ok:

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bızde onu dıyoruzda :) basarsan gaza yakarsın bukadar basıt