škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Xenon kiti

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz yukarıda ayarlatmak için, far ayarına girerken 3. kademe de mi tutmalıyız farları 1. kademe de mi?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadtas;197054
Biraz yukarıda ayarlatmak için, far ayarına girerken 3. kademe de mi tutmalıyız farları 1. kademe de mi?

Eğilipte numarlandırmasına bakmadım açıkçası.Direkt elimle bakmadan yaptığım için sayıları bilmiyorum ama en yüksek yani en yukarda olduğu konumdayken girmeniz lazım.
Muayenede sıkıntı olabilir yalnız.Tekrar ayarlatmak gerekli muayeneden önce:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;196983
Üstün ötesi aydınlatmayı farkediyordur karşıdan gelen  :)

O zaman önce küçük şehirlerin yollarını yapsınlar, gece her Allah'ın günü kaza, pat şerit teke düşüyor önünde kum tepesi, düşük banket, şu bu, yağışta zulüm, arabaya binmesem bende yapmam.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;197057
Eğilipte numarlandırmasına bakmadım açıkçası.Direkt elimle bakmadan yaptığım için sayıları bilmiyorum ama en yüksek yani en yukarda olduğu konumdayken girmeniz lazım.
Muayenede sıkıntı olabilir yalnız.Tekrar ayarlatmak gerekli muayeneden önce:)
Benim farlar en yukarıda bile yerlerde geziyor.. Çoğu zaman uzun yakmak zorunda kalıyorum, aynı aracımdan yakın arkadaşımda da var onunkinde bir sıkıntı yok.. arkamdan gelirken rahatsız da etmiyor..
Farları ayarlatmam lazım, yalnız en yüksek konumda çizgiyi aşağı çektiğimizde daha da yükseltmek isteyince (şehirler arası yollarda mesela) anahtar en yüksekte old. için yükseltemeyeceğiz.. Tam tersi en düşükte ayarlatma yapmam gerekmiyor mu istediğimde dahada tepeye dikebileyim diye?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadtas;197082
Benim farlar en yukarıda bile yerlerde geziyor.. Çoğu zaman uzun yakmak zorunda kalıyorum, aynı aracımdan yakın arkadaşımda da var onunkinde bir sıkıntı yok.. arkamdan gelirken rahatsız da etmiyor..
Farları ayarlatmam lazım, yalnız en yüksek konumda çizgiyi aşağı çektiğimizde daha da yükseltmek isteyince (şehirler arası yollarda mesela) anahtar en yüksekte old. için yükseltemeyeceğiz.. Tam tersi en düşükte ayarlatma yapmam gerekmiyor mu istediğimde dahada tepeye dikebileyim diye?

En yüksek konumdayken istediğiniz gibi ayarlatın.
Otomatik olarak 1 ve 2 konumlarıda yükselmiş olacak zaten.Siz en yüksek konumda istediğiniz gibi ayarlatın sadece.

Ayrıca araç G kasa Astramıydı?
Bizde kullandık 4 yıl kadar,öyle bir şikayetimiz yoktu.
Far yüzeyinde oksidasyon varmı;?

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oksidasyon vardı ama onu çözdüm.. http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=10055&page=7

Sırada far ayarı var, bariz bir ayarsızlık söz konusu. Hatta şu linkteki kısalara dikkat et ampülde bir farklılık görecek misin bakalım :) Ampül düz durmuyor sağ yukarı bakıyor..

Bu arada far ayarını ne kadara yapıyorlar?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi senin ampullerin rengi bile solmuş.Bence yeni bi çift ampul al,yeni ampullerle yaptır ayarı.Ampullerin ömrünün sonuna yaklaşmasıda en büyük sorunun olabilir çünkü.

Ayarı ne akdara yapıyorlar bilmiyorum:(

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Tanıdığın sürekli gittiğin yerler genelde bedavaya yapıyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;197118
Tanıdığın sürekli gittiğin yerler genelde bedavaya yapıyor.

Örneğin Şahkan Oto :D
Bedava yapmışlardı.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
far ayarında 0 en yüksektedir. 1-2-3 diye aşağı doğru çeker ayar yaptırırken 0 konumunda biraz fazla yaparsanız normal sehir içinde 1-2 ile gezince sorun olmaz yüklü iken de 3 e çekersiniz

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Holojen uzun / kısa önerileriniz var mı o zaman onlardan temin edeyim.. Akılda Xenon var ama ben karşıdan gelenlere çok sövüyorum aynı küfürleri duymak istemem..

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadtas;197542
Holojen uzun / kısa önerileriniz var mı o zaman onlardan temin edeyim.. Akılda Xenon var ama ben karşıdan gelenlere çok sövüyorum aynı küfürleri duymak istemem..

bu aralar holojenlerde bosch plus 90 ve osram night braker i çok övüyolar uzunlar için baktım bulamadım burada

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Halojen derseniz, içlerinde Osram NB'den epey memnundum, çoook sayıda değişik marka ve kodel denedim yıllar içinde...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;197586
Halojen derseniz, içlerinde Osram NB'den epey memnundum, çoook sayıda değişik marka ve kodel denedim yıllar içinde...
Osram NB sağlam da üstelik, İrfan' ın çıkarttığı NB' leri ben Favorit' e taktım, hâlâ da kullanıyorum Çok Şükür.:favo1: