škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ağız yarası için tavsiyeler ?

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilk aşk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.turkiyeotoforum.com/oto/
gökçen şu diş macunu ve fırçası hakkında yazdıklarımıda es geçme .aftın çok acıyorsa 1-2 gün dişlerini fırçalama .yada fırçalarsan fırçayı aftına ve çevresine değdirme .

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;195010
O zaman tek çözüm sabaha kadar forumda durmak :rm::rm::rm::rm:
He ya hiç olmadığı kadar aktifim bu aralar :) Detailng konularının altını üstüne getirdim eski konularla İrfan abinin gençliğine kadar indim :++::++:
Alıntı yapılan: ilk aşk;195011
gökçen şu diş macunu ve fırçası hakkında  yazdıklarımıda es geçme .aftın çok acıyorsa 1-2 gün dişlerini fırçalama  .yada fırçalarsan fırçayı aftına ve çevresine değdirme .
Konuyu açmadan önce fırçaladıma abi uyuşturur belki nane etkisi diye, diş fırçamda sert onuda yumuşatıcam,oraya değdiremiyorum zaten :)
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2011, 21:30:13 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sodyum bikarbonat kullanacaksın tuzlu su falan değil..Tuzlu su sadece gingivitiste etkili...Sodyum bikarbonat yani karbonat kullanacaksın..Günde 4-5 kere bilhassa yemek arkasına gargar şeklinde kullanıp biraz ağız içinde tutacak 2-3 dk sonrada su ile o şekilde ağızdan boşaltabilirsin ancak sakın duru su ile gargara yapma...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zafer tolga;195018
Sodyum bikarbonat kullanacaksın tuzlu su falan değil..Tuzlu su sadece gingivitiste etkili...Sodyum bikarbonat yani karbonat kullanacaksın..Günde 4-5 kere bilhassa yemek arkasına gargar şeklinde kullanıp biraz ağız içinde tutacak 2-3 dk sonrada su ile o şekilde ağızdan boşaltabilirsin ancak sakın duru su ile gargara yapma...

Ne güzel bi aileyiz doktorumuzda yetişti :) Sağolasın abi, Sodyum bikarbonat karışımını Eczanede bulabilirim dimi? sodyum bikarbonat desemmi vericekler yoksa sodyum ve bikarbonat ayrı bir sıvı mı :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
OKS döneminde bende çok çıkıyordu allaha şükür bu sene ÖSS dönemindeyim ve öyle bir derdim yok ancak önceden çok çekerdim AFTADUR diye bri sprey var dı çok faydasını gördüm ama en güzeli Amcamın önerdiği  Karbonatı oraya azıcık sürmek fena şekilde haşlıyor ama 1 saatte geçiyor :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;195021
Ne güzel bi aileyiz doktorumuzda yetişti :) Sağolasın abi, Sodyum bikarbonat karışımını Eczanede bulabilirim dimi? sodyum bikarbonat desemmi vericekler yoksa sodyum ve bikarbonat ayrı bir sıvı mı :)

Bildiğimiz normal karbonat zaten sodyum bikarbonat :ok:
Ama arzu edersen eczanede de hazır çözelti şeklinde ticari preparatlar mevcut...Diş fırçala kısmınada gelince normal fırçalamana devam et ancak aft larına fırçayı değdirtip tekrardan irrite etme yeterlidir...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zafer tolga;195030
Bildiğimiz normal karbonat zaten sodyum bikarbonat :ok:
Ama arzu edersen eczanede de hazır çözelti şeklinde ticari preparatlar mevcut...Diş fırçala kısmınada gelince normal fırçalamana devam et ancak aft larına fırçayı değdirtip tekrardan irrite etme yeterlidir...
Ne cahilim ya :++: abi öle desene ya :) Peki bu ilaçları önerirsiniz dimi ? ilaçları yatarken kullanıcam, karbonat olayınıda her yemekten sonra yaparım :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun..:(

Benimde öyle bir sorunum var.Ara ara nüksediyor.Yukarıdaki ilaçtan kullanıyorum bende.Ama yine çıkıyor hep.Hiç mi kalıcı şekilde engelleyemiyoruz.?Kenacort iyi geliyor.Birde ağız spreyi var.Ağızın içine sıkıp gargara ediyorsun.O ağız içini uyuşturuyor mesela..Dudakta veya çevresinde çıkan yaralar için kenacort iyi anca daha derinlerdekine nasıl ulaşıp krem süreceksin peki ? O yüzden oral sprey işe yarıyor ama krem gibi çabuk ektikisini göstermiyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;194993
...karbonat geçiriyo diyolardı ağrıdan bunalıp karbonat bastım elimede yastık aldım ağrıdan onu sıktm gözümden yaş geldi sonra kan içinde kaldı...
Bence doktora gitmende fayda var öncelikle. Kanıyor diyorsun ki kanayan aft duymadım ben hiç.:acl:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde stesten oluyor.Bende çok çıkıyor bu aralar :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Bende de sık sık oluyor ama tek farkı beyaz değil siyah ve kan toplanması şeklinde. Bir defasında olduğu zaman doktora gittim aft değil bu kanama dedi. Bir merhem birde sprey verdi ama çokta faydası olmadı.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;195164
Geçmiş olsun..:(

Benimde öyle bir sorunum var.Ara ara nüksediyor.Yukarıdaki ilaçtan  kullanıyorum bende.Ama yine çıkıyor hep.Hiç mi kalıcı şekilde  engelleyemiyoruz.?Kenacort iyi geliyor.Birde ağız spreyi var.Ağızın  içine sıkıp gargara ediyorsun.O ağız içini uyuşturuyor mesela..Dudakta  veya çevresinde çıkan yaralar için kenacort iyi anca daha derinlerdekine  nasıl ulaşıp krem süreceksin peki ? O yüzden oral sprey işe yarıyor ama  krem gibi çabuk ektikisini göstermiyor.

Sağol Gökhan abi, Kenacort yatarken şart oluyo zaten kuruyunca uyuyamıyo insan ufacık şey ama günlük hayatı bile olumsuz etkiliyo,o spreydende kullandım güzel fakat naneli gibiydi benim aldığım sıktıktan 5sn sonra oha noluyo lan dedim fena yaktı :)

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;195166
Bence doktora gitmende fayda var öncelikle. Kanıyor diyorsun ki kanayan aft duymadım ben hiç.:acl:
Aynen kanayan bir yara değil ama orayı çok tahriş ettim herhalde ondan oldu,doktorda uğraşmazki abi kenacort u verip yollıcak :)

Alıntı yapılan: mygokhan;195167
Genelde stesten oluyor.Bende çok çıkıyor bu aralar :D

Evet abi,bu aralarda ünv final sonuçları canımı sıktı 5 puan yüzünden yine okulu uzatıcaz,dilekçe vericem işte tekrar sınava sokcaklar onun stresi var bide, vitamin eksikliğindende oluyomuş ya çoğu kişide var hani ben dedim şöle çok etkili bilmediğim bi ilaç varmıdır diye ama yokmuş.

Alıntı yapılan: seyyah;195172
Geçmiş olsun. Bende de sık sık oluyor ama tek farkı beyaz değil siyah ve kan toplanması şeklinde. Bir defasında olduğu zaman doktora gittim aft değil bu kanama dedi. Bir merhem birde sprey verdi ama çokta faydası olmadı.

Abi oda bi iltihap türü , bizim yaralar gibi değilde başka bi iltihap türü, ağrısı varmı peki benimde ağzımda değilde ayağmda cıkmıstı öle bişey,antibiyotikle ağrı kesiciyle geçirmiştim çaresi onun daha az dediğin gibi :(

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
B12 vitamin eksikliğinden de oluyor.Doktor hap vermişti.Bir ara içtim.Ama sonraları yeter bu kadar hap içmek deyip bırakmıştım.Tabi artık daha nadir oluyor bende..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;195219
Abi oda bi iltihap türü , bizim yaralar gibi değilde başka bi iltihap türü, ağrısı varmı peki benimde ağzımda değilde ayağmda cıkmıstı öle bişey,antibiyotikle ağrı kesiciyle geçirmiştim çaresi onun daha az dediğin gibi :(
Çok hafif bir ağrı oluyor ama yemek yerken dilimde olursa o bölgenin ağırlaştığını ve çiğneme esnasında balans yaptığını hissediyorum. Birazcık yorucu oluyor. Ayrıca acı yersem fena halde hissediyorum.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağlıklı olmanın değerini böle ufak bi yaralarda bile anlıyo insan :( Allah sağlık sıhhat versin hepimize :) rahat rahat polisajımızı yapalım :D