škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En Pahalı Model Araba

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bu otomobilin üretiminde 24 karat altın, platin ve elmas kullanıldı.

İtalyan otomobil üreticisi Bugatti Veyron, yaklaşık 3 milyon dolar olan, dünyanın en pahalı model arabasını üretti.

Bugatti Veyron Diamond adı verilen model otomobilin üretiminde 24 karat altın, platin ve
elmas kullanıldı.

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Telegraf, bu parayla aralarında ABD’nin popüler yarışması American Idol’daki agresif yorumlarıyla tanınan jürisi Simon Cowell’in arabasının da dahil olduğu iki gerçek otomobilin satın alınabileceğine söyledi.

Sadece üç tane üretilen model araba, Liverpool’da yaşayan tasarımcı Stuart Hughes ve İsviçre’nin lüks model otomobil üreticisi Robert Gulpen tarafından tasarlandı.

Normal modelin 18 kat daha küçüğü olan otomobilin açılan kapılar, motor kapağı ve vitesi olduğu belirtildi. Motor kapağının altında ise 16 silindirli W model motor yer alıyor. Bu motor normal bir
aracın saatte 400 km hıza çıkmasını sağlıyor.

2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunu alan adamın taaaaaa aklına....şşaşarım yani........
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;195068
bunu alan adamın taaaaaa aklına....şşaşarım yani........
Hocamöyle demiyin. Koleksiyon manyaklarının gözünde bir numaradır.:D:D:D:D:D:D:D:++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;195313
Hocamöyle demiyin. Koleksiyon manyaklarının gözünde bir numaradır.:D:D:D:D:D:D:D:++:
ya hasan bey bu tür harcamaların çok saçma şeyler olduğunu düşünüyorum.Örneği bir ressam tablo yapıyor milyon dolarla veriliyor o tablonun parasıyla g.afrika'da ki fakirleri rahatlıkla doyurabilirsiniz ama onlar para yardımı yapılacak deseniz kimse elini cebine sokmaz.Yani bu kadar lüks ve ihtişama korkunç paralar akıtıyoruz ama dünyada o kadar çok yardıma muhtaç bakıma muhtaç hem aç hem hasta varki onlara yardım eli uzatılmıyor maalesef:sopa:.şimdi bunu alan adama söylesen bunu vitrinde seyretmekten aldığın hazzı ve zevki/orgazmı neden bir yardıma muhtaç kişiye verdiğinde almıyorsun diye duyacağın lafları kestiremezsin bile.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;195336
ya hasan bey bu tür harcamaların çok saçma şeyler olduğunu düşünüyorum.Örneği bir ressam tablo yapıyor milyon dolarla veriliyor o tablonun parasıyla g.afrika'da ki fakirleri rahatlıkla doyurabilirsiniz ama onlar para yardımı yapılacak deseniz kimse elini cebine sokmaz.Yani bu kadar lüks ve ihtişama korkunç paralar akıtıyoruz ama dünyada o kadar çok yardıma muhtaç bakıma muhtaç hem aç hem hasta varki onlara yardım eli uzatılmıyor maalesef:sopa:.şimdi bunu alan adama söylesen bunu vitrinde seyretmekten aldığın hazzı ve zevki/orgazmı neden bir yardıma muhtaç kişiye verdiğinde almıyorsun diye duyacağın lafları kestiremezsin bile.
Haklısınız Hocam.İnsanlar gösteriş için herşeyi yapar ama iş yardıma gelince üç maymunu oynamayıda iyi bilirler.:sopa::sopa::sopa:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali ağaoğlu alır :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;195359
Bıraksana şunu ya. Adamı her görüşümde sinirlerim bozuluyo:D:D
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2011, 14:05:17 Gönderen: skodam_1985 »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;195360
Bıraksana şunu ya. Adamı her görüşümde sinirlerim bozuluyo:D:D
Adamın model araba koleksiyonuda var :++::++:
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bız ceyrek altın alıp dugunde fln esı dosta takamıyoruz kaldı araba alacaz altınlı :)

öle aracım olsa ıcınde yatar bıde özel guvnlık tutarım herlde :)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tam fantezi ürünü :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;195313

Sizi esefle kınıyorum koleksiyon yapmak manyaklık değildir bir hobi ve tarihini koruyan kişilerdir genelde hatta büyük bir kısmı para kazanmak için bile yapmaz biraz araştırırsanız tarihi sultan ahmet köftecisinin sahibinin yakın zamana kadar çok büyük bir Osmanlı para koleksiyonu vardı fakat satıldı sebebi de sultan ahmet köftecisinin 4. nesilde de çalışmaya devam etmesi için. Aslında satmayı pek düşünmüyordu çünkü 20-30 yıllık bir birikim vardı ve 6 milyon dolar gibi bir değere sahipti resmi olarak tescillidir fakat bunu yarı fiyatına kültür ve turizm bakanlığı dahil bir çok işadamı ve bankaya teklif etti. Sebebi de bu büyük koleksiyonun yurtdışına çıkışana engel olmak istemesiydi. Neyse gerçek koleksiyonerler tarihini korur bu gibi pahalı objeleri alanlar koleksiyoner değil genelde gösteriş amaçlı alırlar. Ben de bir koleksiyonerim tc metal ve kağıt para biriktiriyorum. Öyle sanıldığı gibi de çok pahalı bir hobi değildir çoğu zaman ayda 1-2 para alırım. Tabi aralarında nadirler de vardır ama dediğim çok para bağlamanıza gerek yoktur. Bir de koleksiyonerler gerçek anlamdakiler tarihine en çok sahip çıkanlardır. Herkesi aynı sepetin içine koyarak aşağılamayın.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;195359

O bunu alsın.

Çevrimdışı umut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
veyron sahipleri için güzel bir aksesuar...
Umut KARAGÜN
R&D Design Engineer

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hititman;195733
Sizi esefle kınıyorum koleksiyon yapmak manyaklık değildir bir hobi ve tarihini koruyan kişilerdir genelde hatta büyük bir kısmı para kazanmak için bile yapmaz biraz araştırırsanız tarihi sultan ahmet köftecisinin sahibinin yakın zamana kadar çok büyük bir Osmanlı para koleksiyonu vardı fakat satıldı sebebi de sultan ahmet köftecisinin 4. nesilde de çalışmaya devam etmesi için. Aslında satmayı pek düşünmüyordu çünkü 20-30 yıllık bir birikim vardı ve 6 milyon dolar gibi bir değere sahipti resmi olarak tescillidir fakat bunu yarı fiyatına kültür ve turizm bakanlığı dahil bir çok işadamı ve bankaya teklif etti. Sebebi de bu büyük koleksiyonun yurtdışına çıkışana engel olmak istemesiydi. Neyse gerçek koleksiyonerler tarihini korur bu gibi pahalı objeleri alanlar koleksiyoner değil genelde gösteriş amaçlı alırlar. Ben de bir koleksiyonerim tc metal ve kağıt para biriktiriyorum. Öyle sanıldığı gibi de çok pahalı bir hobi değildir çoğu zaman ayda 1-2 para alırım. Tabi aralarında nadirler de vardır ama dediğim çok para bağlamanıza gerek yoktur. Bir de koleksiyonerler gerçek anlamdakiler tarihine en çok sahip çıkanlardır. Herkesi aynı sepetin içine koyarak aşağılamayın.
Hacı sen gerçekmisin  ya:++::++::++: o senin anladığın anlamda manyak değil, koleksiyon çılgını demek :ok: bilip bilmeden konuşma kendini bebek yerine koyuyosun şuan :++::++::++::++: valla helal olsun sana he :++::++: 5 yaşındaki çocuk onun ne anlamda kullanıldığını bilir.Ayrıca benimde koleksiyonum var ben neden kendime manyak diyeyim? ben sizmiyim :ok:

Ordaki manyağın ne anlamında kullanıldığını öğrenip gelirseniz sizinle daha iyi konuşuruz:ok:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;195763
O bunu alsın.
:++::++::++::ok::+1: Hakan yine güldürdün beni :D