škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aile Hekimi - Sağlık ocağı

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gene kuş'mu, domuz'mu, artık ne gribiyse birşeyin gribi olduk. Hayır neden saf grib olamıyoruz illa başına bir hayvan ırkını koymak gerekiyor çözemedim. Herneyse, konu zaten gribin ne gribi olduğu değil, başlıkta yazdığım gibi Aile hekimi ve sağlık ocağı.
Dün ben ve eşim grib olduk ama yatak döşek olacak cinsten. Zaten 21:00'den itibaren (evin içi 30 derece olmasına rağmen) titreyerek uyuya kalmışız.
Eşim bugün işe gidecek durumda değildi ben daha bir toparlamış vaziyetteydim, insan kaynaklarının sorun çıkartmaması için rapor alması gerekiyordu, sağlık ocağından alırım ben dediğinde soluğu en yakın sağlık ocağında aldık ama cevap olumsuz oldu. Neymiş siz buraya değil XYZ sağlık ocağına kayıtlısınız oraya gitmeniz lazım. Ulan acil durumda olsak bile mi bakamıyorsunuz. Evet, ne yazık ki bakamayız. Adresi aldık el yordamıyla kerbeladaki sağlık ocağına ulaştık. İçerisi ağır şekilde kokuyor, zaten sağlıklı girsen hasta çıkarsın durumu var. Bir an önce raporu alıp eşimi eve bırakacağım.
Neyse, fazla bekletmeden doktorumuza ulaştık. Doktorumuzun sadece uzaktan eşimin diline gözle bakarak yaptığı muhteşem tedavisi sonucu eşime 2 gün istirahat yazdı. Ama teşhis olarak Faranjit ve ilaç olarak da ağız gargarası yazdı. Helal be doktor, muhteşemsin.

Eşimin çalıştığı firmanın Acıbadem hastanesi ile anlaşması var. Yani biz dünya kadar yol gidip hastaneye de gidebilirdik ama Acıbadem'de sağolsun bir grip için ta toynaktan saç teline kadar analiz yapardı. Kötümü olurdu, iyi olurdu da orada da yok yere yarım gün giderdi. Ne o grip olduk, halimiz yok.

Ne biçim sağlık sistemimiz var anlamadım gitti. Özel'e gidersin seni yolmak için uğraşır, devlete gidersin, bakmadan tedavi olursun.

Bu arada bu aile hekimliğini icad edenide yanaklarından öpmesim geldi. Tutki yazlıktasın, o zamanda 400-500km gidip mahallendeki sağlık ocağına mı gideceksin.

Bu işte bir saçmalık var ama anlamadım gitti.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim evin ordaki aile hekimi çok iyi.En azından temiz ve bakımlı.Doktoru çok saygılı ve iyi birisi.Çok güzel ilgileniyor.Biz memnunuz ama tabi bölgeye göre çok farkediyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bize de bir tane stajyer düşmüş. Hiç bir şeyden anladığı yok. Yakındır sağlık işlerini de özelleştirecekler.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
they asked the camel why your neck is so curved
he said that what place of me is straight...

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nereye  hangi aile hekimine kayıtlı olursanız olun misafir girişi yaparak sizi muayne edebilirler. şansınıza biraz uğraştırmışlar sizi:)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;195963
nereye  hangi aile hekimine kayıtlı olursanız olun misafir girişi yaparak sizi muayne edebilirler. şansınıza biraz uğraştırmışlar sizi:)
O zaman onlarda ne yetkiye sahipler bilmiyorlar. Hırrr
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmedb;195961

Exactly :ok:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başakşehirde villada güzel bir mekan. Çok kalabalık değil. Doktor da fena değil. En azından muayene ediyor yada ediyor muş gibi yapıyor.

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şuanda şubat 1 itibariyle yeni sisteme geçildi o yüzden de bu tür bilnsizlikler çok doğal..Yep yeni sisteme geçiliyor..Gribinize gelince 21 gün onunla yaşamaya hazır olun çünkü rotavirus aldığınız..Özelleşme olmaktan öte yakında hekim bile bulamayacak bu devlet çünkü kimse hakkını almıyor yakında toplu istifalar gündemde...Ben 500 km ötede göz ucunla bile bakan bulduğunuza şükredin yakında onuda bulamayıp koca karı ilaçları bekliyor insanları...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ahmedb;195961
O ne be!:rm:

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zafer tolga;195973
Şuanda şubat 1 itibariyle yeni sisteme geçildi o yüzden de bu tür bilnsizlikler çok doğal..Yep yeni sisteme geçiliyor..Gribinize gelince 21 gün onunla yaşamaya hazır olun çünkü rotavirus aldığınız..Özelleşme olmaktan öte yakında hekim bile bulamayacak bu devlet çünkü kimse hakkını almıyor yakında toplu istifalar gündemde...Ben 500 km ötede göz ucunla bile bakan bulduğunuza şükredin yakında onuda bulamayıp koca karı ilaçları bekliyor insanları...

Rotavirüs ne olaki ?

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;195998
O ne be!:rm:
çok fluent ingilizce var ondan bazan böyle geliyor:utan:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ahmedb;196007
çok fluent ingilizce var ondan bazan böyle geliyor:utan: