škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI Fabia'ma kavuştum.

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün arabamı Kayseri Skoda bayinden aldım. İlk izlenimlerimi paylaşayım dedim. Araç 1.2 TSI Ambiante versiyonu,  rengi de şeker beyazı ve ekstra olarak sis farı ve arka cam otomatiği var. Araçla Ankara'ya geldim. İlk başta ortalama değer 12-13lt/100km olarak görünüyordu. Seyahat sonundan 6.2lt/km'ye kadar düştü. Depoyu bayiden çıkarır çıkarmaz fulledim. Yaklaşık 320 km yol yaptıktan sonra (ortalama 100km/saat hızla - 0 km olduğu için çok basmadım.) Yakıt göstergesi 2 kademe düştü. Tekrar fulleme yapmadım. Herbir kademe kaç lt'ye karşılık geliyor bilmiyorum. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Araç performans olarak baya iyi, çok çabuk ivmeleniyor. 100-120km/saat ile giderken ses alımı rahatsız etmiyor. Rahat bir şekilde yanındaki ve arkadakilerle muhabbet edebiliyorsun. İç hacmi de oldukca geniş. Daha önce palio ,corsa, clio, yaris gibi benzer araçları kullanmıştım  bunların hepsine göre geniş kullanım alanı var. Hafif bir sağa çekme varmış gibi geldi ama emin olamadığım için pek takmadım. Yoldaki düşük banketten olabileceğini düşünüyorum. Yarın lastik havalarını bir kontrol edeceğim. Ayrıca araç uzun yolda yorucu değil bugün toplam 700km yol gitmişimdir ve yorgun hissetmiyorum şu an. Haftaya uzun bir yolculuk daha yapacağım bakalım o nasıl olacak. Ama kol dayamanın eksikliğini hissetmedim değil. :( Orjinal kol dayamanın maliyeti ne olur acaba bilen varsa söylerse sevinirim. Ayrıca boya motor koruma  yaptıracağım Ankara'da iyi ve uygun yapan yer tavsiyeri iyi olurdu :).  Şimdilik bu kadar teşekkürler.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın iyi bi motor seçeneği, zaten kullanır kullanmaz beğenmişsiniz :) Ambiante Dinamik aracınızın modeli,Jantlarda çelik jant olması lazım.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok dinamik paket değil çelik jant ve mercekli far yok.  Ambiente modeline arka cam otomatiği ve sis farı eklenmiş.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Olsun :)

Kol dayamanın maliyeti şekline göre filan değişiyor :D:D ama ortalama 50 ile 100 TL arasına orjinal bulabilirsiniz :) derisine göre filanda değişiyor fiyatlar. Yok ortopedik oluyomuş yok bilmemne :D ona siz karar verirsiniz :) ama 60 TL ye filan güzel bulunabilir :)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı drkrex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah...

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;196175
Kol dayamanın maliyeti şekline göre filan değişiyor :D:D ama ortalama 50 ile 100 TL arasına orjinal bulabilirsiniz :) derisine göre filanda değişiyor fiyatlar. Yok ortopedik oluyomuş yok bilmemne :D ona siz karar verirsiniz :) ama 60 TL ye filan güzel bulunabilir :)

Almak için nereyi önerirsiniz?

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamdiertan;196182
Almak için nereyi önerirsiniz?
Şuan bilemiyorum.Benim Octavia'da standarttı (Elegance) ondan bilemiyecem.Onun için üyelerimizden birisi konuyu görür ve yorumunu esirgemez.Rahat olun. :)

Ama dilerseniz internetten araştırabilirim :)

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;196184
Şuan bilemiyorum.Benim Octavia'da standarttı (Elegance) ondan bilemiyecem.Onun için üyelerimizden birisi konuyu görür ve yorumunu esirgemez.Rahat olun. :)

Ama dilerseniz internetten araştırabilirim :)
Siz yorulmayın. Sağolun. :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamdiertan;196191
Siz yorulmayın. Sağolun. :)
Bir yer buldum ama 130 TL filan diyor :)

buyrun linki :)

http://www.eliftuning.com/index.php?p=list&k_id=1901&kn=SKODA

06lkn66

• Ziyaretçi
orjinal isterseniz eğer ankarada ata ve and yetkili servisleri var ama biraz pahalı olur oralarda

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı uğurlu olsun

bende opel astra var kolcak almak istedim serviste 225 liraydı montaj dahil :D

15 liraya bir tuningciden aldım taktırdım kolumu koyar koymaz cat dedi, ardından baska bir tuningciye gittim ben körende oturuyorum 30 liraya baktım aynı orj gibi taktırdım cok sükür memnunum, öne uzuyor ,deri, ici var
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

06lkn66

• Ziyaretçi
bazı aksesuarlarda yetkililer çok acımasız oluyolar bi kolçak 225 lira olurmu skodada da durum böyle maalesef

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Boya Koruma için MERT(mert06040) -  DETAILING GARAGE - ile iletişime geçebilirsiniz... Ankara'da eşsiz diyebilirim...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun kazasiz belasiz inş.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ