škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor stop ediyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutaras;201682
Arkadaşlar bugün servise götürdüm arabayı, usta direk boğaz kelemek temizliği dedi. Söküp temizleyip taktılar. Sorun giderildi görünüyor. 180 TL ye patladı bana. Herkese teşekkür ederim.

İyi kazıklanmışsınız geçmiş olsun..

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yetkili servisin kaçınılmaz yanı malesef...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;196883
... benim bu zamana kadar uyguladığım yöntem, komple söküp dağıtmak yerine aracı çalıştırmak, hava filtresini boğaza bağlandığı noktadan ayırmak, araç çalışırken stop etmeyecek kadar elle boğazın ordan gaz telini çekip piyasada karbüratör temizleyici olarak bilinen spreylerden aracın rolantisi normale dönene kadar belirli aralıklarla o spreyden bol bol sıkarak o bölgeyi güzelce temizlemek...  ... bu işlemden sonra araç benzinli ise bujilerin durumuna bakarak bir de takım olarak değiştirilirse daha olumlu sonuçlar çıkar... çekiş, yakıt, rolanti gibi...
bunu yapsaydınız toplam 40-50 tl ye bujiler de değişmiş olacaktı.. :)
sağlık olsun, tecrübe ettiniz böylece. birdahaki sefere kendiniz bu şekilde de yapabilirsiniz... sonuç da aynı olurdu emin olun farklı bişey yapmadılar...

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle tecrübe oldu. Bi kaç şeyden olabilir gibi bi imaj oluşmuştu kafamda ama tahmin ettiğim gibi boğaz kelebek çıktı. Söküp bi spreyle temizleyip getirip taktılar geri yani aslında masrafın tamamına yakını yetkili servis işçilik ücreti demekki zamanla kirleniyor bu parça tekrar ederse ilerde önce kendim denemeyi düşünüyorum.