škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.2 TSI 0-100 kmh 10.5 sn

turker · 58 · 15982

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;197243
Arkadaşlar almanlar bu konuda bana kalırsa bir renodan,nebiliyim bir opelden(opelde alman ama vag grubundan bahsediyom)motor konusunda geri gibi.Opel insigna mesela 1.6 180ps yapabiliyorken vag grubunda daha çok cc daha az ps,neden böyledir bilmem.

Hocam o 1.4 140hp Turbo motorlu renoyu 122lik TSIlar çok rahat geçiyor(muş).Zaten 1,4 180lik TSIda var.

Opelin 0 180lik turbosu normal 1,6nın turbosu gibi ama tsılar değil.Çok cafcaflı konu yaw:D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI
1.4 TSI
1.6 TDI
2.0 BI TURBO(Transporter)

Bunlar devrim niteliğini taşıyan motorlar:)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca şu çok kafa karıştıran 1.4 TSI 1.6 TDI konusu.

1.4 TSI 122 PS 200 NM

Aracın maksimum gücünü(90 KW/122 PS) 5000 Devirde ve sonrası veriyor.
Maksimum tork 1500/4000 arası.

1.6 TDI 105 PS 250 NM

Aracın maksimum gücünü(77 KW/105 PS) 4400 Devirde ve sonrası veriyor.
Maksimum tork 1500/2500 Arası.

Yani 1.6 TDI bulunduğu vites aralığında torkunu bitirmiş olduğu sırada,1.4 TSI hala torkunu vermeye devam ediyor.

Ayrıca 200 sonrasında 1.4 TSI 1.6 TDIdan daha iyi yürür.Çünkü devir 2500 ü geçmiş,1.6 tdi torktan kesilmiş,devrini almış,beygirin son güçlerini yaşıyor olur.

Onun gücünün bittiği yerde TSI hala tork ve beygir veriyor olacaktır.

Kısacası 250 Nm tork kimseyi aldatmasın.He o gücü 4000 devire kadar verebilseydi,o motora laf ettirmezdim.

Zaten fabrika verilerine bakarsanız;

TSI 0-100 10,3(Pratikte 9.5 saniye) Son hız 205 km/h(Pratikte 235 km/h görüldü)
TDI 0-100 12,2(Pratikte 11 saniye) Son hız 195 km/h(Pratikte 230 görül(müş)
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2011, 21:21:15 Gönderen: Can »

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya şunuda anlamıyorum, 200 den sonra araba sanki 0 dan 40a çıkar gibimi gidecek?

200 den sonra ha performans olmuş ha başka birşey o hızdan sonra zaten araba yavaş yavaş hızlanmaya devam edicek birden hızı artmıyacak ki
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;197260
Ya şunuda anlamıyorum, 200 den sonra araba sanki 0 dan 40a çıkar gibimi gidecek?

200 den sonra ha performans olmuş ha başka birşey o hızdan sonra zaten araba yavaş yavaş hızlanmaya devam edicek birden hızı artmıyacak ki

Tamam işte bende onu diyorum.
Ama o sırada 1.6 TDI torkunu ve beygir gücünü bitirmiş,son vitesin ve şöförün insafına kalmış biçimde ilerliyorken,TSI hala tork veriyor olacak.

Abi teknik verilerle konuşuyorum,bunada yaland eme gözünü seveyim:)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;197262
Tamam işte bende onu diyorum.
Ama o sırada 1.6 TDI torkunu ve beygir gücünü bitirmiş,son vitesin ve şöförün insafına kalmış biçimde ilerliyorken,TSI hala tork veriyor olacak.

Abi teknik verilerle konuşuyorum,bunada yaland eme gözünü seveyim:)
Ben yalan neden diyeyim? ne zaman bir lafına yalan demişim bunuda bulabilirsen sevinirim :).Zaten burda 1.4 TSI ile 1.6 TDI yı karşılaştıran olmadı :) ama o sırada tork sadece ani hızlanmalarda ve araç sollamalarda yeter :) Zaten şuan konuştuğumuz arabalar yarış arabası yada F1 arabası değil maximum birisi 235-240 yapıcak bir araba, diğeri 230-235 yapıcak bir araba :)

Millet 320 ile gidiyo :)

efe_38

• Ziyaretçi
helal olsun iyi yapıştırıyo :ok: 1.9tdi ile 120ye kadar kafa kafaya giderim sonrasında artık 1.9 gösterir büyüklüğünü ;)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;197265
Ben yalan neden diyeyim? ne zaman bir lafına yalan demişim bunuda bulabilirsen sevinirim :).Zaten burda 1.4 TSI ile 1.6 TDI yı karşılaştıran olmadı :) ama o sırada tork sadece ani hızlanmalarda ve araç sollamalarda yeter :) Zaten şuan konuştuğumuz arabalar yarış arabası yada F1 arabası değil maximum birisi 235-240 yapıcak bir araba, diğeri 230-235 yapıcak bir araba :)

Millet 320 ile gidiyo :)

O başka bu başka :D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;197268
O başka bu başka :D
ya işte oğlum :D:D   geçenlerde 180-185 km/h ile gidiyorum 300-400 metre gerilerden bir uzun çaktı birisi bende allah allah dedim :D neyse çıkmadım ilkten baktım adam ısrarlı  bende sağa geçtim ama o sırada ne adamı gördüm ne arabasını gördüm bir tek renginin kırmızı olduğunu gördüm :++::++:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodam_1985;197271
ya işte oğlum :D:D   geçenlerde 180-185 km/h ile gidiyorum 300-400 metre gerilerden bir uzun çaktı birisi bende allah allah dedim :D neyse çıkmadım ilkten baktım adam ısrarlı  bende sağa geçtim ama o sırada ne adamı gördüm ne arabasını gördüm bir tek renginin kırmızı olduğunu gördüm :++::++:

abi kayserililer onu çok yapar :D burda öyle kapattınmı 180-200ü aşabileceğin yer çok nadir zaten oralardada radar var,bizimkiler buldumu otobanı vs. fena gidiyolar :) mersin,ankara yolunda falan deli gibi basan biri varsa plaka 38dir :++: ee ne yapsın adam acısını çıkarıyor :D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;197276
abi kayserililer onu çok yapar :D burda öyle kapattınmı 180-200ü aşabileceğin yer çok nadir zaten oralardada radar var,bizimkiler buldumu otobanı vs. fena gidiyolar :) mersin,ankara yolunda falan deli gibi basan biri varsa plaka 38dir :++: ee ne yapsın adam acısını çıkarıyor :D
Yok oğlum benim gördüğüm Ferrari filandı büyük ihtimal 300 le filan geçip gitmiştir heralde :++::++: bir tek sesini duydum bide rengini gördüm o kadar :++: aman dikkat etsinler acısını çıkarıyım derken pestilleri çıkmasın :++:

Vallahi Efe sen İstanbul'da buluşma olursa,  gelebilirsen pastırma ve sucuk getirmeyi unutma hee :rm::rm::rm::rm::rm:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodam_1985;197279
Yok oğlum benim gördüğüm Ferrari filandı büyük ihtimal 300 le filan geçip gitmiştir heralde :++::++: bir tek sesini duydum bide rengini gördüm o kadar :++: aman dikkat etsinler acısını çıkarıyım derken pestilleri çıkmasın :++:

Vallahi Efe sen İstanbul'da buluşma olursa,  gelebilirsen pastırma ve sucuk getirmeyi unutma hee :rm::rm::rm::rm::rm:

iyi vallaha helal olsun bu benzin fiyatlarıyla hala öyle basıyorsa babası zengin :++::++:

abi benim ehliyet gümbürtüye gitti :( normalde temmuzda alacaktım nüfusa geç yazıldığımdan inş aralıkta alırım yani kışa denk gelecek buluşma olmaz :( ama ne zaman istersen pastırma sucuk mantı vakumlatır yollarım aklında bulunsun :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;197287
iyi vallaha helal olsun bu benzin fiyatlarıyla hala öyle basıyorsa babası zengin :++::++:

abi benim ehliyet gümbürtüye gitti :( normalde temmuzda alacaktım nüfusa geç yazıldığımdan inş aralıkta alırım yani kışa denk gelecek buluşma olmaz :( ama ne zaman istersen pastırma sucuk mantı vakumlatır yollarım aklında bulunsun :)
:++::++: Çok sağol ya şakasına söylemiştim zaten :) düşünmen yeterli :).

Vallahi millet akıllılık yapıp erken yazılıyo sen neden geçe kaldın :rm::rm:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodam_1985;197288
:++::++: Çok sağol ya şakasına söylemiştim zaten :) düşünmen yeterli :).

Vallahi millet akıllılık yapıp erken yazılıyo sen neden geçe kaldın :rm::rm:

olsun abi aklında bulunsun ne zaman istersen yollarım :) abi hiç sorma onu,ne güzel zamanında yazılsaydım takır takır temmuz sonu gibi alacaktım şimdi taa aralık ilk haftası elimde olacak allah kısmet ederse :) bi alıyımda buluşmalara bir kol pastırmayla gelecem :D:D

bu geç yazılma işininde hikayesi var abi :D

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;197294
olsun abi aklında bulunsun ne zaman istersen yollarım :) abi hiç sorma onu,ne güzel zamanında yazılsaydım takır takır temmuz sonu gibi alacaktım şimdi taa aralık ilk haftası elimde olacak allah kısmet ederse :) bi alıyımda buluşmalara bir kol pastırmayla gelecem :D:D

bu geç yazılma işininde hikayesi var abi :D
:++::++::++::++:  ya herşeyin hikayesimi var :++: olsun ya geç olsun güç olmasın :)