škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tsi, Tdi a göz mü kırpıyor??

benugo · 34 · 10022

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaşlar,
Bugün 234 km lik bir yolculuk yaptım, 190 km si şehirlerarası, 44 km ise şehir içi bayağı dur-kalklı kullandım. Araç SuperB II 1.4 Tsi, Sakin kullandım aracı bilerek yakıt tüketimini merak ettim geçen ölçtüğümzde biraz fazla gelmişti. Aracı hız sabitleyiciye aldım 88-90 km hızla seyrettim. Depoyu önceden fullemiştim yol bilgisayarındaki trip. 535 dayken. fulledikten sonra babam kullanmıştı 70 km, ben yola çıktığımda trip. 605 de idi.
- 86 km katettikten sonra Range 800 km yazıyordu ve 86 kmlik yolculuk için ortalama yakıt tüketimi 6,0 lt gösteriyordu.
- 234 km sonunda eve geldiğimde Range 620 yazıyordu ve 234 km lik yolculuk boyunca ortalama yakıt tüketimi de 6,2 lt gösteriyordu.
-Eğer bu range olayı doğru ise; 234 km + 70 km + 620 km = 924 km yol katedebilir anlamına geliyor.
-Range olayına güvenmez isek ; 6,0 - 6,2 lt yakıt tüketimini koruyarak bi yolculuk yaptığımızı düşünürsek; Bir depo 60 lt, 55 litresini kullanabildiğimizi varsayalım, 55 lt ile 916 km yapar. Bu da Range ile yaklaşık aynı değer geliyor. önceden bahsettiğim şu bayideki bayanın dediği 950-1000 km yaparsın olayına inanmaya başladım şimdi bugünkü tecrübeden sonra.
Bir de sanayide bi yere uğradım, dükkan sahibinn de superb II tdi vardı 3000 km civarında, ortalama yakıt tüketimini sordum 7,5 lt yakıyorum dedi, bana yüksek geldi tdi için, ben 6,0 lt yakıyorum ortalama deyince adam inanmadı..bozuldu biraz, bende yavaştan topukladım oradan.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sız o tuketimi 90la yaparsınız TDI 100ve uzerı hızla daha az yakarak yapar.Ekstradan bıde mazotun ucuz olması var.

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;197303
sız o tuketimi 90la yaparsınız TDI 100ve uzerı hızla daha az yakarak yapar.Ekstradan bıde mazotun ucuz olması var.

Haklı :+1:

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;197303
Tam bunu yazacaktım :ok::+1:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alırken 1000 km garanti dediler,En fazla 850 km gitti,hemde kanser etti ağır ağır.
TSI=Yüksek yakıt.

Tabiki ekonomik kullanımdada çok ekonomik.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;197311
Alırken 1000 km garanti dediler,En fazla 850 km gitti,hemde kanser etti ağır ağır.
TSI=Yüksek yakıt.

Tabiki ekonomik kullanımdada çok ekonomik.

Valla uzun uzun tartışılır Can :) Her türlü TSI yetişemez zaten TDI ekonomisine ama 1.6 TDI ile 1.2 TSI da çokda farklı değil yakıt tüketimleri,1.2 TSI motoru tanıtım için az vergi iyi performans az yakıt, böle bir motoru kim istemezki demişlerdi bana bayide ama TDI işte kafa hep orda, yeni teknoloji motormuş vs vs. yok siz alternatif sunmanıza gerek yok benim kararım kesin deyince Gökçen bey çok güzel karar verdiniz süper karar valla falan demeye başladılar gülmemek için kendimi zor tutttum :D Ama dediğim gibi TSI motor ile güzel yakıt tüketimleride elde edilir SuperB ve Passat gemi gibi arabalar zaten ama fabia gibi arabalarda bu motorla güzel değerler alınır bakalım alanlar olursa tüketimleri paylaşılcak görücez :)
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2011, 22:41:02 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: benugo;197301
Selamlar arkadaşlar,
Bugün 234 km lik bir yolculuk yaptım, 190 km si şehirlerarası, 44 km ise şehir içi bayağı dur-kalklı kullandım. Araç SuperB II 1.4 Tsi, Sakin kullandım aracı bilerek yakıt tüketimini merak ettim geçen ölçtüğümzde biraz fazla gelmişti. Aracı hız sabitleyiciye aldım 88-90 km hızla seyrettim. Depoyu önceden fullemiştim yol bilgisayarındaki trip. 535 dayken. fulledikten sonra babam kullanmıştı 70 km, ben yola çıktığımda trip. 605 de idi.
- 86 km katettikten sonra Range 800 km yazıyordu ve 86 kmlik yolculuk için ortalama yakıt tüketimi 6,0 lt gösteriyordu.
- 234 km sonunda eve geldiğimde Range 620 yazıyordu ve 234 km lik yolculuk boyunca ortalama yakıt tüketimi de 6,2 lt gösteriyordu.
-Eğer bu range olayı doğru ise; 234 km + 70 km + 620 km = 924 km yol katedebilir anlamına geliyor.
-Range olayına güvenmez isek ; 6,0 - 6,2 lt yakıt tüketimini koruyarak bi yolculuk yaptığımızı düşünürsek; Bir depo 60 lt, 55 litresini kullanabildiğimizi varsayalım, 55 lt ile 916 km yapar. Bu da Range ile yaklaşık aynı değer geliyor. önceden bahsettiğim şu bayideki bayanın dediği 950-1000 km yaparsın olayına inanmaya başladım şimdi bugünkü tecrübeden sonra.
Bir de sanayide bi yere uğradım, dükkan sahibinn de superb II tdi vardı 3000 km civarında, ortalama yakıt tüketimini sordum 7,5 lt yakıyorum dedi, bana yüksek geldi tdi için, ben 6,0 lt yakıyorum ortalama deyince adam inanmadı..bozuldu biraz, bende yavaştan topukladım oradan.

aracı 90 degıl 100-110 arası sursnız daha az yakar.

tsı lar ıcın yakıyor (benzınlıler arasında dıyenlere buradan kocaman bır heeee dıyorum..

:favo1:

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tdi kraldır gecilemez :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;197814
tdi kraldır gecilemez :D
Doğrudur.
Tdi Geçilebilseydi zaten tsi-tdi arasında 10bin tl fiyat farkı olmazdı.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10 bınmı ? daha fazla hatırlıyorum ben..

yanlıs hatırlıyorda olabılırım.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim ülkemizde böyle, fabrika cıkısı bu kadar fark yok fiyatta

tabe 1.4tsi ile 2.0 tdi'yi kıyaslamıyorsak :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;197845
bizim ülkemizde böyle, fabrika cıkısı bu kadar fark yok fiyatta

tabe 1.4tsi ile 2.0 tdi'yi kıyaslamıyorsak :D
ciddi almanyada dizel passat benzinliden 700 euro daha ucuz yw nasıl oluyor bu? benzin daha mı ucuz bu ülkede nedir
http://www.volkswagen.de/de/models/der_neue_passat/ausstattungsvarianten.html

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence dogus en ıysını yapıyor.
bız kendı kendımızı ...yoruz.

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
doğmaz olaydın doğuşş..:haha:
valla serbest piyasa ekonomisi her isteyen öpülebilir yani doğuş tarafından..:++: