škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb mi ucuz passat mı?

RoLaN · 184 · 62477

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;199702
Ağalar, bu DSG çok anormal birşey :D:D

Yani, arabasını yeni alıpta bayiden çıkarır çıkarmaz bu sesler gelende var hatta DSG si arızalınan var ama 20.000 kmdeki bir DSG şanzımanlı bir arabanında sorunu yaşamıyanda var :D:D

Yani kısaca bu DSG 'nin ne olduğu belli değil, ya daha bozuk geliyor :D yada adam gibi yapıyorlar yani şansımıza ne gelirse :D
2010 model octı elegance dsg aracım var. şu an 20.000 km de. Aracı aldığım günden beri aynı şeyleri yani aman dsg ye dikkat, her an sorun çıkarabilir diyorlar. çok şükür bu güne kadar en küçük bir sorun yaşamadığım gibi dsg şanzıman olmayan bir araç almak zorunda kalırsam ona nasıl alışırım diye düşünüyorum şimdi. Arkadaşlar dsg de görülen sorunlar her şanzımanda olduğu kadardır. Ben biraz abartıldığın düşünüyorum.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ifeka;211794
2010 model octı elegance dsg aracım var. şu an 20.000 km de. Aracı aldığım günden beri aynı şeyleri yani aman dsg ye dikkat, her an sorun çıkarabilir diyorlar. çok şükür bu güne kadar en küçük bir sorun yaşamadığım gibi dsg şanzıman olmayan bir araç almak zorunda kalırsam ona nasıl alışırım diye düşünüyorum şimdi. Arkadaşlar dsg de görülen sorunlar her şanzımanda olduğu kadardır. Ben biraz abartıldığın düşünüyorum.

sevgili kardeşim,
6 ileri yağlı triptronic ve DSG yılardır audi dahil tüm Volkswagen gurubu araçların her seğmentinde kullanıldı. bu şanzumanlardan ben kullanım hatası hariç 1 tane şikayet okumadım, duymadım.
ama bu 7 ileri DSG tam bir fiyasko. daha dün bir bu gün iki; çıktı çıkalı kullananların en az yarısı şikayetçi ve bir çoğu da aldığına pişman.
sadece bu şanzumandan dolayı yeni aldığı arabayı satan çok insan var.
değişik marka araba forumlarını oku, şikayet sitelerine bak, servislere uğra sor ( gerçeği söylerlerse) yüzlerce, binlerce şikayet görürsün, duyarsın.
Volkswagen yaptı bir halt ve çaresiz, garanti kapsamında hepsini değiştireyim dese maliyeti bir yana karizma sıfır olacak.
ayrıca elininde değiştirebileceği bir malzeme de yok. ya bu şanzumanı düzeletecekler ya eskiye dönecekler ya da şu anda olduğu gibi milleti diken üstünde araba kullanmaya mecbur edecekler
çaresizlikten her gelene bu ses normal diyor. garanti devam ederken bozulursa kullanıcı hatası diyecekler.
garanti bittimi şu andaki maliyeti 12,500-13.000 lira olan şanzumanlara artık kampanyamı yaparlar ne yaparlar bilmem.
(Amerikada bu şanzumanların garanti kapsamında değiştirildiğine dair yazılar vardı ama gerçeklik durumunu bilemiyorum).
şanzumandan böyle bir ses gelen başka bir marka daha bilen varmı?
hem boş arabaları dünya paraya satacaklar hem de meşrubat kamyonu gibi ses yapan arabalara binmeye mecbur edecekler yazık değilmi bu insanlara
çuvalla para verip şanzuman bu gün bozuldu, yarın bozulacak diye o stresle yaşamak çok kötü bir şey olsa gerek.
kullanıcı yorumlarına bakılırsa; bu şanzuman zaten her yönden rezil, kullanım olarak ta ekonomiyi ön planda tutalım diye vites aralıklarını öyle bir yapmışlarki 1.500 devire gelmeden vites değiştireceğim diye uğraşıyor diyor kullanan her kez. özellikle rampalarda büyük sıkıntı yaşıyoruz diyorlar.
sen 6 ileri DSG li şanzuman kullandınmı bilmiyorum ama kullandıysan aradaki farkı ve ne demek istediğimi anlarsın.en iyi vites sistemi olan 6 ileri triptronic veya DSG yi bırakıp böyle bir şanzuman üretmelerinin mantığını bilen varsa söylesin.
madem mevcut şanzumanın dişli oranlarıyla oynasalardı.
ayrıca senin aracında ses olmaması bu şanzumanın iyi olduğu anlamına gelmiyor. kimisinde 200 km.de, kimisinde 500 km.de kimisinde 2.000-3.000 km. de başlıyor ses yapmaya.
senin gibi mutlu azınlıkta olanlarda mutlaka vardır, ya da ilk defa böyle bir şanzuman kullandıkları ve araba konusunda  fazla bilgi ve tecrübeleri olmadığı için olayın farkında değillerdir.
ama çoğunluğun kabul ettiği bir gerçek varki bu şanzuman Volkswagen'i ya zengin edecek ya da başına bela olacak.

Ugur A.

• Ziyaretçi
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=211833#post211833

Alıntı yapılan: fabialife;211837
...bu şanzuman zaten her yönden rezil, kullanım olarak ta ekonomiyi ön planda tutalım diye vites aralıklarını öyle bir yapmışlarki 1.500 devire gelmeden vites değiştireceğim diye uğraşıyor diyor kullanan her kez. özellikle rampalarda büyük sıkıntı yaşıyoruz diyorlar...
Firmamızda 2010 sonu eski kasa Jetta 1.4TSI 122 HP  7 ileri DSG bir araç var. Çok kısa mesafede ve sıkışık trafikte kullanma şansım oldu bir kez. Motor sürekli 1200 d/d' de çalışacak şekilde atıyor vitesleri. Diyelim ki düzde 4. dişlide ve 1200 d/d' de ilerliyorsunuz ve karşınıza bir rampa çıktı. Ya tam gaz (kick-down; Türkçesi roketleme:)) yapacaksınız ya da bekleyeceksiniz ki şanzıman motorun zorlandığını anlayıp bir alt dişliye geçsin. Diyelim ki aceleniz yok ve beklediniz şanzıman bir alt dişliye geçti. Bu sefer de devir biraz yükselir yükselmez tekrar bir üst dişliye geçiveriyor. Bu gibi durumlarda manuele alarak kullanmak şart desem yeridir. Tabii bu şekilde kullanınca da kullanıcı hatası deniyor bir arıza durumunda.
Hülasa ben hazetmedim 7 ileri DSG' den.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;211837
sevgili kardeşim,
6 ileri yağlı triptronic ve DSG yılardır audi dahil tüm Volkswagen gurubu araçların her seğmentinde kullanıldı. bu şanzumanlardan ben kullanım hatası hariç 1 tane şikayet okumadım, duymadım.
ama bu 7 ileri DSG tam bir fiyasko. daha dün bir bu gün iki; çıktı çıkalı kullananların en az yarısı şikayetçi ve bir çoğu da aldığına pişman.
sadece bu şanzumandan dolayı yeni aldığı arabayı satan çok insan var.
değişik marka araba forumlarını oku, şikayet sitelerine bak, servislere uğra sor ( gerçeği söylerlerse) yüzlerce, binlerce şikayet görürsün, duyarsın.
Volkswagen yaptı bir halt ve çaresiz, garanti kapsamında hepsini değiştireyim dese maliyeti bir yana karizma sıfır olacak.
ayrıca elininde değiştirebileceği bir malzeme de yok. ya bu şanzumanı düzeletecekler ya eskiye dönecekler ya da şu anda olduğu gibi milleti diken üstünde araba kullanmaya mecbur edecekler
çaresizlikten her gelene bu ses normal diyor. garanti devam ederken bozulursa kullanıcı hatası diyecekler.
garanti bittimi şu andaki maliyeti 12,500-13.000 lira olan şanzumanlara artık kampanyamı yaparlar ne yaparlar bilmem.
(Amerikada bu şanzumanların garanti kapsamında değiştirildiğine dair yazılar vardı ama gerçeklik durumunu bilemiyorum).
şanzumandan böyle bir ses gelen başka bir marka daha bilen varmı?
hem boş arabaları dünya paraya satacaklar hem de meşrubat kamyonu gibi ses yapan arabalara binmeye mecbur edecekler yazık değilmi bu insanlara
çuvalla para verip şanzuman bu gün bozuldu, yarın bozulacak diye o stresle yaşamak çok kötü bir şey olsa gerek.
kullanıcı yorumlarına bakılırsa; bu şanzuman zaten her yönden rezil, kullanım olarak ta ekonomiyi ön planda tutalım diye vites aralıklarını öyle bir yapmışlarki 1.500 devire gelmeden vites değiştireceğim diye uğraşıyor diyor kullanan her kez. özellikle rampalarda büyük sıkıntı yaşıyoruz diyorlar.
sen 6 ileri DSG li şanzuman kullandınmı bilmiyorum ama kullandıysan aradaki farkı ve ne demek istediğimi anlarsın.en iyi vites sistemi olan 6 ileri triptronic veya DSG yi bırakıp böyle bir şanzuman üretmelerinin mantığını bilen varsa söylesin.
madem mevcut şanzumanın dişli oranlarıyla oynasalardı.
ayrıca senin aracında ses olmaması bu şanzumanın iyi olduğu anlamına gelmiyor. kimisinde 200 km.de, kimisinde 500 km.de kimisinde 2.000-3.000 km. de başlıyor ses yapmaya.
senin gibi mutlu azınlıkta olanlarda mutlaka vardır, ya da ilk defa böyle bir şanzuman kullandıkları ve araba konusunda fazla bilgi ve tecrübeleri olmadığı için olayın farkında değillerdir.
ama çoğunluğun kabul ettiği bir gerçek varki bu şanzuman Volkswagen'i ya zengin edecek ya da başına bela olacak.
Tek Kelimeyle :+1: Abi
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, DSG konusunda teknik bilgim zayıtır. Araştırma yapmış falanda değilim. Yazdıklarınıza göre ben şimdilik mutlu azınlıktanım. Ben bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım, rampada falan zorlanmadım. Aracımdan (şanzuman) çok memnunum ancak bu elbette bu şekilde devam etmeyebilir. Benim inanamdığım veya inanmak istemediğim konu şudur: VW gibi bir yapılanma nasıl olurda böyle riskli bir şanzumana yatırım yapabilir. Araç demek motor ve şanzuman demek. AUDİ ve VW araçlarda bunu hala kullanabiliyorsa geleceğini tehlikeye atıyor demektir. Ben daha öncede yazdığım gibi 1.6 TDI elegance superb siparişi verdim ve o kadar para verip DSG nin rahatlığını arayacağım endişesi başladı ancak sizin bu yazdıklarınız endişemi dengelemeye başladı. 1.6 düz vitesli araç siparişi verip DSG riskinden kurtuluyorum diye sevineyim mi yoksa hala devam eden DSG rahatlığını elden çıkarıyorum diye üzüleyim mi..Allah hayırlısını versin kardeşim...teşekkür ederim yazdıkların için..

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ifeka;212166
Arkadaşlar, DSG konusunda teknik bilgim zayıtır. Araştırma yapmış falanda değilim. Yazdıklarınıza göre ben şimdilik mutlu azınlıktanım. Ben bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım, rampada falan zorlanmadım. Aracımdan (şanzuman) çok memnunum ancak bu elbette bu şekilde devam etmeyebilir. Benim inanamdığım veya inanmak istemediğim konu şudur: VW gibi bir yapılanma nasıl olurda böyle riskli bir şanzumana yatırım yapabilir. Araç demek motor ve şanzuman demek. AUDİ ve VW araçlarda bunu hala kullanabiliyorsa geleceğini tehlikeye atıyor demektir. Ben daha öncede yazdığım gibi 1.6 TDI elegance superb siparişi verdim ve o kadar para verip DSG nin rahatlığını arayacağım endişesi başladı ancak sizin bu yazdıklarınız endişemi dengelemeye başladı. 1.6 düz vitesli araç siparişi verip DSG riskinden kurtuluyorum diye sevineyim mi yoksa hala devam eden DSG rahatlığını elden çıkarıyorum diye üzüleyim mi..Allah hayırlısını versin kardeşim...teşekkür ederim yazdıkların için..

zaten yanlışın büyüğü Volkswagen gibi bir firmanın elinde hali hazır kullandığı dünyanın en iyi ve en sorunsuz otamatik şanzumanlarından birisi varken böyle hilkat garibesi bir üretim yapmasıdır.
bazen kendine aşırı güven böyle hatalar yaptırıyor herhalde.
sana gelince tercih tabiki senin bir önceki yağlı DSG olsa hiç düşünmeden al derim ama bu DSG tam bir kumar.
hemde büyük bir kumar bir kaç ay veya yıl içierisinde 13.000-15.000 lira ödeyip rezil olmakta var.
işin kötüsü şanzumanı yenileyince  o zamana kadar düzeltmezler ve aynı kalırsa yine bozulmayacağının garantisi yok.
ben böyle bir kumar oynamam ve paramla o stresi yaşamam.

Çevrimdışı burak_44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
passatı superbden herzamn üstün görmelerinin nedeni bu wv yazısıdır.yoksa passatın superbden hiçbir üstünlüğü yok.

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bak şimdi gaza geldim...1.6 TDI elegance siparişimi, 2.0 TDI siyah elegance+sunroof+bej deri koltuk+4 koltuk ısıtma+bolero+kit+....olarak yeniliyorum..Arabamı alınca resim yüklerim inşaallah

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ifeka;213578
Bak şimdi gaza geldim...1.6 TDI elegance siparişimi, 2.0 TDI siyah elegance+sunroof+bej deri koltuk+4 koltuk ısıtma+bolero+kit+....olarak yeniliyorum..Arabamı alınca resim yüklerim inşaallah

zam gelmeden al:ok:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ifeka;213578
Zaten 2.0 TDI alıcak biri 1.6 TDI almaz :ok: Bir kere aralarında fiyat farkı var:ok:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ikilemdeyim superb ile ix35 arasında bugunlerdeki psikoloji ile ix35 e kayıyorum:)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: RoLaN;219306
ikilemdeyim superb ile ix35 arasında bugunlerdeki psikoloji ile ix35 e kayıyorum:)

bence binek araç tadını veremez..
SuperB ile karşılaştırma yaparsak arada bariz kalite farkı var..

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;219306

ix 35 in malzemesı bıraz sıradan geldı bna.illa 4 ceker olsun jıp olmasına gerek yok dıyrsanız superb de 4 ceker seceneklerıde var artık..

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: kerem61;219836
ix 35 in malzemesı bıraz sıradan geldı bna.illa 4 ceker olsun jıp olmasına gerek yok dıyrsanız superb de 4 ceker seceneklerıde var artık..

Hemde DSG'li...:ok: