škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb mi ucuz passat mı?

RoLaN · 184 · 62481

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;219849
Hemde DSG'li...:ok:

otomatik şanzımanı sevmem 4 ceker arabada ama dsg oldugunda ıs degısebılır :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: kerem61;219855
otomatik şanzımanı sevmem 4 ceker arabada ama dsg oldugunda ıs degısebılır :)

DSG gerçekten büyük teknoloji büyük keyif :kyf:
Arkadaşım Corolla 2011 otomatik aldı..Satmaya karar verdi...
Vites geçişlerinde gecikme ve itilme olduğunu söylüyor...

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg ye bısey demedım zaten :)
amcamda astra vardı tam vasat.ben daha serı vıdes degısmezsem astradakı otomatık sanzımandan adam degılım :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;219886
dsg ye bısey demedım zaten :)
amcamda astra vardı tam vasat.ben daha serı vıdes degısmezsem astradakı otomatık sanzımandan adam degılım :)

zaten otomatik şanzımanların genel sorunu geç vites değişme ve itilme..Bu yüzden bir çoğunun 0-100 km hızlanma değeri ve yakıt tüketimi düz viteslerden fazla...Ben opelininkinin iyi olduğunu düşünmüştüm ama demek oda kötüymüş..Mercedes'in 7G Tronik şanzımanın da DSG ile aynı çalışma prensibinde olduğunu duymuştum..

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlız birçok otomatik şanzımandada sport kullanım bulunuyor ;).Yani spor kullanıma bas ve coş :D:D
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;219916
Yanlız birçok otomatik şanzımandada sport kullanım bulunuyor ;).Yani spor kullanıma bas ve coş :D:D

spor kullnımda at gbı yakıyor ama :) dsg de öyle degıl anında gecıyor bıdaha spora gecmeye luzum yok :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;219919
spor kullnımda at gbı yakıyor ama :) dsg de öyle degıl anında gecıyor bıdaha spora gecmeye luzum yok :)
:D ama diğerinin adı üstünde ''spor kullanım'' :). Çıkan arızalarına ne demeli?Ben otomatik şanzıman ile DSG şanzımanı karşılaştırmıyorum ama yukarıda baba 63 adlı arkadaşımız ''otomatik şanzımanların genel sorunu geç vites değişmee ve itilme'' demiş.Ben onun için öyle dedim :).

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;219922
:D ama diğerinin adı üstünde ''spor kullanım'' :). Çıkan arızalarına ne demeli?Ben otomatik şanzıman ile DSG şanzımanı karşılaştırmıyorum ama yukarıda baba 63 adlı arkadaşımız ''otomatik şanzımanların genel sorunu geç vites değişmee ve itilme'' demiş.Ben onun için öyle dedim :).

6 DSG Yağlı şanzıman da şimdiye kadar kullanım hatası dışında problem çıktığını görmedim duymadım.. Fakat 7 DSG Kuru şanzımanda yolda giderken takır tukur sesler geldiğini duymuştum...Yine aynı şanzımanı kullanan arkadaşıma sorduğumda sesin gelmediğini söyledi. Skoda'da sordum Octavia'da bu sorunun olup olmadığını sormuştum şimdiye kadar böyle bir problemin çıkmadığını söyledi.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;219925
6 DSG Yağlı şanzıman da şimdiye kadar kullanım hatası dışında problem çıktığını görmedim duymadım.. Fakat 7 DSG Kuru şanzımanda yolda giderken takır tukur sesler geldiğini duymuştum...Yine aynı şanzımanı kullanan arkadaşıma sorduğumda sesin gelmediğini söyledi. Skoda'da sordum Octavia'da bu sorunun olup olmadığını sormuştum şimdiye kadar böyle bir problemin çıkmadığını söyledi.
Ama bu birazda şans işi :).Arıza çıktığında 15.000 TL verebiliyorsanız tabikide alabilirsiniz.:)

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gardesım bunun 2 yıl garantısı yokmu?sankı sanzımanı benmı bozacam :) alsın degıssın fırma

Alıntı yapılan: baba63;219925

6 ileri de bısey yok ama 7 ilerıde sıkıntı oldugunu ben de cok okudum :)

Alıntı yapılan: skodam_1985;219926
Ama bu birazda şans işi :).Arıza çıktığında 15.000 TL verebiliyorsanız tabikide alabilirsiniz.:)

ayrıca dsg sanzıman farkı 5 bın tl :) 15 bın tl arıza parası ne oluyokı :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;219930
ayrıca dsg sanzıman farkı 5 bın tl :) 15 bın tl arıza parası ne oluyokı :)
Arıza fiyatı ortalama 13.000 TL ve 17.000-18.000 TL arası ;). Herşey o farkla bitse keşke :)
Alıntı yapılan: kerem61;219927
gardesım bunun 2 yıl garantısı yokmu?sankı sanzımanı benmı bozacam :) alsın degıssın fırma
Ama firma kabul etmiyor işte.Kabul etmiyor demiyelimde kabul etmeme durumları çoğunluk desek daha doğru olur.Hatta bununla ilgili birçok internet sitesinde şikayetler dile getiriliyor.Daha geçenlerde Uğur abi yada Gökhan abi paylaşmıştı sanırım :).

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence araba kullanmanın keyfi manuel vites ile çıkıyor.dsg yada otomatik keyif vermıyor bana.tabi herkesin fikri ayrıdır.o yüzden en azından şimdilik dsg yada otomatik yerine manuel vites tercihimdir.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;219955
bence araba kullanmanın keyfi manuel vites ile çıkıyor.dsg yada otomatik keyif vermıyor bana.tabi herkesin fikri ayrıdır.o yüzden en azından şimdilik dsg yada otomatik yerine manuel vites tercihimdir.

Dediğiniz gibi tercih meselesi..:ok:
Ama günden güne sıkışan trafikte, sürekli debriyaja bas bırak bas bırak eziyetinden kurtulmak ve sürücüden daha erken vites değiştiren bir şanzıman sisteminin oluşu ve sürüş konforunun manule göre %100 de %100 fark etmesi ve onun rahatlığı karşısında DSG varken Manueli mümkün değil tercih etmem..

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;219967
Dediğiniz gibi tercih meselesi..:ok:
Ama günden güne sıkışan trafikte, sürekli debriyaja bas bırak bas bırak eziyetinden kurtulmak ve sürücüden daha erken vites değiştiren bir şanzıman sisteminin oluşu ve sürüş konforunun manule göre %100 de %100 fark etmesi ve onun rahatlığı karşısında DSG varken Manueli mümkün değil tercih etmem..

evet konfor olarak tabıkı harıka oluyo sehır ıcınde..
bırde bıse dıkkatımı cektı bayır yukarı cıkıyoruz dıyelım normal sanzumanlarda 2000 devırı ındıgınde hemen vıdes kucultur bu dsg de 1500 devırlerde cıkıyosun genede kucultmuyor..bu ne oluyo fantezımı yoksa torkunamı guvenıyo ? :) yoksa benmı yanlıs tespıt yaptım :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;220200
evet konfor olarak tabıkı harıka oluyo sehır ıcınde..
bırde bıse dıkkatımı cektı bayır yukarı cıkıyoruz dıyelım normal sanzumanlarda 2000 devırı ındıgınde hemen vıdes kucultur bu dsg de 1500 devırlerde cıkıyosun genede kucultmuyor..bu ne oluyo fantezımı yoksa torkunamı guvenıyo ? :) yoksa benmı yanlıs tespıt yaptım :)

:) bahsettiğiniz DSG hangi motor ?

Aslında gaza basma durmu ile ilgili biraz..Mesela gaza çok yavaş basarsanız ona göre program seçiyor ayarlıyor kendini büyük vitesde düşük devirle gidiyor..Gaza biraz yüklenince devir daha yukarılarda seyrediyor..2 günlük gözlemim bu :ok:...Tork konusuna gelince gerçekten tork zevk veriyor insana..çok büyük viteste düşük hızlarda seyredebiliyor hiç zorlanmadan...