škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb mi ucuz passat mı?

RoLaN · 184 · 62385

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orcanius

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;198758
ben varım. motoru hariç beş para etmez bir araba.
2-3 ay kullandım, ilk uzun yola ist. gittim döndüğüm gecenin sabahı ilk işin hemen satmak oldu.
ne yol tutuş, ne güvenlik duygusu, ne sessizlik hiç bir şey arama. sadece motor var geri kalan her şey hikaye. toyota bile hondadan iyi.

Alıntı yapılan: yasin90;198745
Abi segmentler farklı birisi c birisi d :)

Honda civic ses yalıtımı iyi değil ama tam modifiye arabası gencler tarafından ilgi manyağı oluyor :D

Honda civic ile skoda octavia aynı segment ve karsılastırılabilir, honda 1.6 125 bg alacağıma skoda octavia 1.4 tsi 122 alırım ki octavia tork sayesinde her sekilde vurur Honda civic'e :D

İkinize de katılıyorum. Bacanak Honda City 1.4 en full olanı aldı. otomatik. Performans olarak değerlendirirsem TAKOZ. gaza basıyon araba bir taraflarını kaldıramıyor. Benim 1.3 Hyundai Accent bile ok gibi fırlıyor. Birara Lancer 1.5 test ettim. manuel ama performans yok. kokpit tam bir düş kırıklığı. evo falan alınırsa iyi olur sanırım.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben honda derken civic i kastettim.toyota bile iyi derken de anlamıyorum bile kelimesi biraz garip tabi corolla yı kastediyorum toyota diyince de.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: RoLaN;198941
ben honda derken civic i kastettim.toyota bile iyi derken de anlamıyorum bile kelimesi biraz garip tabi corolla yı kastediyorum toyota diyince de.

ben de honda derken civic'i, toyota derken de corollayı kastettim.
tamamen kendi fikrim olarak o cümle içerisindeki bile kelimesinin anlamı;
japon arabalarının hiç birisi sağlamlık, yol tutuş, sessizlik, güvenlik duygusu olarak alman ve alman menşeli arabalarla maalesef boy ölçüşemiyor.
sadece motorları çok sağlam ve problemsiz onun haricinde her konuda geriler.
toyota bile hondadan daha binilebilir bir araba.
ikisinin arasında şeçmek zorunda kalsam toyotayı seçerim. anlamına geliyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;199112
japon arabalarının hiç birisi sağlamlık, yol tutuş, sessizlik, güvenlik duygusu olarak alman ve alman menşeli arabalarla maalesef boy ölçüşemiyor.
Toyota ülkemizde reno'dan sonra en fazla rağbet gören markalar arasında,honda ya binmedim ama octavia a5 de bile içeri ses alıyor, yani octi bundan tenzih edilemez.içeri ses almıyan araç alacaksanız çıtayı tepelerde tutmak gerek.Audi a5 e bindim ondan bile ses geliyor 140 milyarlık araç nihayetinde.Gerisini siz düşünün.:(
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;199131
Toyota ülkemizde reno'dan sonra en fazla rağbet gören markalar arasında,honda ya binmedim ama octavia a5 de bile içeri ses alıyor, yani octi bundan tenzih edilemez.içeri ses almıyan araç alacaksanız çıtayı tepelerde tutmak gerek.Audi a5 e bindim ondan bile ses geliyor 140 milyarlık araç nihayetinde.Gerisini siz düşünün.:(

Hocam c seğmentinde ses almayan araba yok. ses almadan almaya fark var.
birisi lastik ve yol sesi alıyor, diğerinin içerisinde sanki değirmen çalışıyor.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;199112

arkadaşım dünyanın en çok satan aracı sırf motoru iyi diye mı tercih ediliyor? bir araç sürücüsüne her anlamda en az sorunu çıkarıyorsa tercih edilir.demek ki diger araçlardan genel anlamda daha iyi olduğundan bu kadar çok ınsan tercih ediyor sırf motoru iyi diye binlerce insan bu aracı tercih etmez.benim ihtiyaçlarımı karşılıyor olsaydı hiç düşünmeden ilk tercihim toyota corolla olurdu.

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bizde 2005 honda civic var motor olarak süper yakıtı ekonomik,sorunsuz,ikinci eli güçlü,insana kullanırken zevk veriyor ama superbin verdiği konforu kaliteyi yol tutuşu vermez.olması gerekende o zaten ayrıca honda türkiye fiyat konusunda kendisine çeki düzen vermesi lazım.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim bildiğim civic in 2007 öncesi kasası en az yakan araç.yeni kasalar çok yakıyor.ama her ikisinınde 2. eli çok iyi.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: RoLaN;199263
arkadaşım dünyanın en çok satan aracı sırf motoru iyi diye mı tercih ediliyor? bir araç sürücüsüne her anlamda en az sorunu çıkarıyorsa tercih edilir.demek ki diger araçlardan genel anlamda daha iyi olduğundan bu kadar çok ınsan tercih ediyor sırf motoru iyi diye binlerce insan bu aracı tercih etmez.benim ihtiyaçlarımı karşılıyor olsaydı hiç düşünmeden ilk tercihim toyota corolla olurdu.

arabanın ne kadar sattığının, kimin ne için tercih ettiğinin benim için pek önemi yok. ben öyle yılın arabası vs. ödüllerini de pek takmam.
kendi tecrübe ve yaşanmışlıklarım benim için en önemli kriterdir.
çok satan araba iyi araba olsaydı Türkiyenin en iyi arabası tofaşla renault olurdu.
Türkiyede her 100 araba sahibinden 75 tanesinin ezbere araba aldığını biliyorum.
bizim araba kültürümüz daha aile ihtiyacı için ticari araba almakla sınırlı.
paran varsa sırf hava olsun diye 3.000-5.000 cc. motorlu devasa arazi arabalarını alıp otobanlarda finğ atmakla sınırlı. 300.000-500.000 liralık arabaları bayiden çıkartıp lpg ciye sokmakla sınırlı.
bizler gibi bu işleri araştıran kişileri bir kenara koyup çevrendeki diğer araba sahiplerine sor; arabalarının kaç hp olduğunu, ağırlığının kaç kğ. olduğunu, kaç tork ürettiğini. %90 nının bilmediğini göreceksin.
ayrıca sen bu arabayı hangi sebeplerden dolayı tercih ettin diye sor yine büyük bir çoğunluğu makul bir cevap veremeyecek.
bir arabanın sürücüsüne her anlamda en az sorunu çıkarması başlı başına tek tercih nedeni olmuş olsa ilk alınacak arabalar clio ile albea
araba kullanma konusunda dünyadaki şartlar ile Türkiyedeki şartların uzaktan yakından alakası yok. honda avrupa otobanlarında kullanılır, orada lastik sesi olmaz, orada yollar göz kararı değil bilimsel formüllere dayalı yapıldığı için aracın yol tutuşunun buradaki kadar önemli olması gerekmez.
orada bir vakitte otoyola inekler, köpekler fırlamaz.
orada otobanda kasislere düşmezsin.
bana honda sessizdir, kaportası ince değildir yaslansan esnemez, honda iyi yol tutar, hondaya bindinmi kendini tankın içine binmiş gibi hisedersin diyebilecek varmı?
üstüne üstelikte bu arabaya 50.000 lira para istiyorlar utanmadan. her kesin kendi tercihi ve beklentisidir beğenen alır.
honda benim için dün de motoru hariç ikinci sınıf bir araba idi, bu günde aynı.
ne zaman adam gibi bir araba yapıp adam gibi bir fiyat politikası izlerler o zaman düşünürüz honda almayı.
sorunsuzluk tek tercih nedenim  olsa ve araba alacak olsam  o zaman yine honda değil ondan ince işçilik kalitesi anlamında daha düşük olmasına rağmen toyota alırım.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir atmosferık motordan beklentılerın ne olabılır?turbo yok bısey yok yakıtı fazla.performans desen superb ıle aynı sayılırlar ama superb turbo beslemelı oldugundan atmosferık hondaya 10 ceker yakıt konusunda hemde ara hızlanmalarda.

sonra...
cıvıc c superb d segmentı ustelık superb d segmentı tartısmaları olan bı arac..
arabaların en bos dononımdakı raahatlıgını sen accordda bıle bulamazsın.kaldıkı cıvıc de bulacaaksın.superbın verdıgı konforu guvnlıgı bulamazsın cıvıc de.

ee daha nıye tercıh edeyım superb alma ımkanım varken cıvıc ı ? kısa mesafede daha atık dıyemı ? haha..
ustelık accordla superb 1.4 tsı  da kıyaslanamaz cunku accord 2.0 superb  1.8 tsı ayarında bır arac. bu ıkısını kıyaslarsakda superb her sekılde accordu püre yapar.

genc arabası olarakda alıyosunuz atmosferık motor honda.gıdın alın turbo beslemelı vrs fabıa.hemde 1.4 180 bg.gelsın honda göreyım hadı..
ustelık normal kullnımda hondadan daha ekonomık

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;199521
İyi hoş Fabia RSyi alalımda nası satacaz?:D
5 sene sonrası octi rs almak için galeriyle takasa girmek maksadıyla :D:++::++::++::++::++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Galeride almaz yeminlen 1,4 180hp olması birinci soru işareti 7ileri DSG ikinci soru işareti skoda olmasıda üçüncü soru işareti:D

Hani seat felan olsa satılırda Rs nin piyasanın çok altına gideceği kesin.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;199540
Galeride almaz yeminlen 1,4 180hp olması birinci soru işareti 7ileri DSG ikinci soru işareti skoda olmasıda üçüncü soru işareti:D

Hani seat felan olsa satılırda Rs nin piyasanın çok altına gideceği kesin.
Skoda'nın galerisinde girecez heralde :++::++:

ayrıca 1.4 e 180 hp sığdırmışlar bana verseler hemen alırım :rm::rm::rm:

Aslında fabiş rs performansına,konforuna göre çok uygun bir araba.:)

Ama neden tercih etmiyorlar :D:D
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2011, 16:34:22 Gönderen: skodam_1985 »
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence en büyük sebep DSG.İnsanlar büyük bir ön yargıyı kırıp skodaya gidiyorlar sonra netteki DSG sorunlarını okuyup vazgeçiyorlar.