škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

27bin türk lirası elektrik faturası geldi!

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;197615
Sıkı bir telefon trafiği ile vede evdeki sayacla göz göze gelmek suretiyle aptal oğlu aptal elektrik sayacının yüzünden vede sistemin yüznden ugrastim durdum ve çözdüm.En son müdürleri aradı ve yanlışlık var dedi.Endeks doğru :) ama bir hata var söyleyemediler.Vel hasıl çözdük ama soğuk terlerde döktük :) 99 TL ' cik :) yeni fatura.
Düzeldiyse sorun yok :D:D:D:++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;197615
Sıkı bir telefon trafiği ile vede evdeki sayacla göz göze gelmek suretiyle aptal oğlu aptal elektrik sayacının yüzünden vede sistemin yüznden ugrastim durdum ve çözdüm.En son müdürleri aradı ve yanlışlık var dedi.Endeks doğru :) ama bir hata var söyleyemediler.Vel hasıl çözdük ama soğuk terlerde döktük :) 99 TL ' cik :) yeni fatura.

aman hayırlı olsn o zaman :) bazen de adam doğu yazsa da sayaç kafayı yiyor o zaman çok uğrasıyorsun abi ucuz kurtulmussun :)

Çevrimdışı umut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Gökhan abi, rezillik...
-------------------------------------------------

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

fabialife

• Ziyaretçi
sen şok olmuşsundur Gökhanım ama bana her gün öyle 5-6 fatura geldiğinden  benim için sıradan bir olay.
dijital sayaçlar kafayı yedimi böyle abuk subuk faturalar çıkar. bu tip faturaların sebebinin % 3-5'i okuma hatasından %95'i dijital sayacın arızalanıp anormal endeks yazmasından kaynaklanır.
eğer senin sayacın bu ay devir etmesi söz konusu ise seninki büyük ihtimal ikisinden de farklı. dijital sayaçlar 5 tam haneli olup 99.999 da devir eder. dolayısı ile faturalandırma proğramındaki hane sayısı 5 olması gerekirken bir şekilde 6 olmuş ve senin sayaç 100.000 den devir edip yeniden başa döndüğü halde proğram onu 6 hane olmasından dolayı 999.999 dan devir ettirdiği için sana bol sıfırlı bir fatura kösmüş gibi görünüyor.
başka türlü bu kadar değil 3-5.000 liralık faturalar gelirdi.
bazı arkadaşlar biraz sıyırmışlar bizim kurumu, dışarıdan bakınca öyle görünüyor da 180.000 abonesi olap ve ipten kazıktan boşanan insanların doluştuğu, her türlü üç kağıtçının boca bulunduğu ve  Anadoludaki sistemi oturmuş eşdeğer işletmelere nazaran 3-4 kat iş yükü olan burada 250 personelin yapacağı işi 30 kişi ile yapmaya çalışınca ortaya bu manzaralar çıkıyor.
okuma, açma-kesme ve arıza servisleri taşorona verildi ve aylık 800-900 liraya çalışan gençler yapıyor bu işleri.
üstüne üstelik bizim genelge ve tamimlere istinaden yapılan uygulamaların bir sürü hukukla çelişen tarafları var ama bunları düzelten yok.
kısacası her yerde ve her devlet dairesinde olduğu gibi tedaşta da bir sürü eksik ve aksak yönler var.
her yer özelleşti artık birer birer parayı veren patron işin başına geçiyor, yakında bu günleri de çok ararız gibi geliyor.
sen kolay sıyırmışsın geçmiş olsun.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Gökhancım.Canım Türkiyem' in rutin hatalarından.Muhtemelen çoğumuz buna benzer durumlarla karşılaşmışızdır.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hadi geçmiş olsun :)

ahmet abi bende yeni garaja dijital ara sayaç taktım neden sapıtır bunlara acaba ona göre önlem alayım :)

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gökancım eski bir tedaşçı (özelleştirme nedeni ile havuzdayım)olarak bu tip durumlarla zaman zaman karşılaşıyorduk. nedeni okuma yapan elemanlar yüklenici elemanları ve işi önemsememeleri. bu yuzden bir çoğu işinden oldu ve yükleni firmalar bu yuzden ceza yerler. bir mesken  abonesine 1 ayda 300tl üzeri fatura gelmesi normalde bi sıkıntı olduğuna delalettir. itiraz etme hakkınız vardır ve sayacınız incelemeye alınır. sanayi ve ticaret il müdürlüğü sayaç ayar memurlarınca incelenir ve sayacın durumu tespit edilir. kontrol sırasında sizde orda olmak istiyorsanız eğer dilekçeye tel numarası ve kontrol sırasında kendinize bilgi verilmesini yazarsanız sizide çağırırlar. durum hakkında bilgi sahibi olursunuz.

bursa su anda devlet elinde değil. özel bir şirket satın aldı. itiraz hakkınız her zaman geçerlidir. sayacınızın sağlam olduğu faturanızın doğu olması durumunda 12 tl civarı faturanıza ilave yapılır. resmi gazetede yazar. 31.12.2010 tarihli.

egerki faturanız hatalıysa mutlaka iptal edilir.

hakkınızı sonuna kadar aramınızı tavsiye ederim.....   saygılar..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:kork2::kork2:Gökhan eşek şakasi bu yaw,düğün öncesi işmi şimdi bu,resmen octi a5 elegans parasi yaw.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;197697
hadi geçmiş olsun :)

ahmet abi bende yeni garaja dijital ara sayaç taktım neden sapıtır bunlara acaba ona göre önlem alayım :)

senin alabilceğin hiç bir önlem yok. sadece alttan kablo giren klemenslerin sıkı olması yeterli.
niye kafayı yer bu sayaçlar güzel soru; sebepleri;
1-kalitesiz ve ucuz malzeme ile üretildikleri için (zaten fiyatları 100 liralardan 30 liraya kadar indi.) test için, onay almak için yapılan sayaçlar kaliteli malzeme ile yapılıp onay aldımı piyasaya verilen sayaçlar ucuz elektronik parçalardan imal edilip piyasaya sürülür.
2- yapılışı itibarı ile hassas olduklarından sarj, yıldırım, kısa devre gerilim ve ve akımlarına eski mekanik sayaçlar kadar dayanıklı değiller.
3- binalardaki tesisatlar eski ve eksik, ayrıca bir problem olmadan kimse bakım yaptırmadığı için buradaki bir problem bazen sayacı da etkiliyor.
4- özellikle zemini taşlık ve kayalık olan yerlerde topraklama direnci istenilen değerlere düşmediği için şarj, yıldırım gibi durumlarda sayaca zarar veriyor.
topraklama olmayan eski binalarda  zaten can ve mal güvenliği tamamen Allah'a kalmış.
ben 7-8 yıl önce 110 liraya ingiliz malı bir dijital sayaç alıp takmıştım kendime ve bazı komşulara şu ana kadar tek problem yaşamadım.
piyasada diğerlerine göre az sayıda bulunsada bu güne kadar bana arızalı olduğu için bu sayaçtan gelen sayısı hatırladığım 2 tane, diğerlerinden her gün 15-20 tane gelir.
ama kalitede rekabet edemeyen yerli firmalar fiyat açısından belden aşağı vurdukları için Türkiye distribitörü elektrik mühendisi eski mesai arkadaşım bu sayaçları ithal etmektan vazgeçti.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok şükür çözmüşsün. :)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta