škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kılcal gördüm...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arabayla ufak bi işim çıkmıştı ıslak zeminde kullandığım için arabayı hayli pis vaziyette park ettim üst kattakinin çiçeklerinden topraklar ve pis su indiği için arabayı ayarladımmı diye baktım bide ne göreyim hafif hafif kılcallar fotoğrafını cekemedim ama dikkatli bakınca belli oluyor. Sizden yardım alıyım dedim bende,zaten boya koruma yapamıyorum bir türlü havadan dolayı yaptımı tam yapıyım istediğim için makineyi kullanıcam sadece wax atmıcam :)
Elimdeki Ürünler ;  Boya için ; SRP, 476s mf bezler einhell makine ve kullanılcak pad ler[Hydrorep TSP vs.]. bunlarla yapıcam.Eğer dersenizki Gökçen bu ürünlerde güzel tamam ama PB at, tek vuruş 203s geç veya şunu kullan diyebilceğiniz ürünler nelerdir ?

-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne 203s ya hiç gerek yok hava güzel olduğunda waxını at.Yaza girerkende PB BH geçersin makineyle hiç bişeyi kalmaz:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;197991
Ne 203s ya hiç gerek yok hava güzel olduğunda waxını at.Yaza girerkende PB BH geçersin makineyle hiç bişeyi kalmaz:)
Dimi yav, 203s abarttım biraz tabi :haha:  SRP atmayı düşünüyorum ama. Kil kullanmıcam ziyan olmasın biliyorum bişey çıkmıyıcak çünkü :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SRP ye gerek yok bence benim yeni favorim Blackhole ikiside dolgu sonuçta:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;197993
SRP ye gerek yok bence benim yeni favorim Blackhole ikiside dolgu sonuçta:)
Dolgu yapsın biraz istedim, PB ile SRP birbirinden farklı ürünler Ömer abiyede sormuştum.Elimde bu olduğu için kullanmak istedim ama çekinmiyo değilim yeni arabaya makine kullancağım için bilgilerim olsada bu işin pratiğini uygulamalı şekilde yapmadığım için açıkcası tırsıyorum biraz, :kork2: PB ilk fırsatta alıcam :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
PB BH kullanmadım ama forumuzda ve yurtdışı sitelerinde öneriliyor bildiğin gibi.
Bizim araçtan az çok tahmin ediyorum çünkü:)

Yerine olsam Srp yi bir köşede dener,işe yararsa devam eder,yaramazsa PB BH alırdım:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;198007
PB BH kullanmadım ama forumuzda ve yurtdışı sitelerinde öneriliyor bildiğin gibi.
Bizim araçtan az çok tahmin ediyorum çünkü:)

Yerine olsam Srp yi bir köşede dener,işe yararsa devam eder,yaramazsa PB BH alırdım:)

Can beni derin düşüncelere maruz bıraktın şimdi... :kyf:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D

Bu arada makineden korkma hiç.Ben ilk denemede Cutting pedle boğuşurken aletin devri kafayı yedi birden 3000e dayayınca kaçırdım elimden,çat çut tabla vurdu sağa sola,hiçbirşey olmadı :D

Çevrimdışı delta_10

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
pporboysblackhole mi ez cream glazemii ? bunun arasındaki farkı hiç bir yerde bulamadım ikiside akrilik ikiside dolgu ve temizlik yapıyor ama sonucç açısından nasıl oluyor fikri olan var mı

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;198018
:D

Bu arada makineden korkma hiç.Ben ilk denemede Cutting pedle boğuşurken aletin devri kafayı yedi birden 3000e dayayınca kaçırdım elimden,çat çut tabla vurdu sağa sola,hiçbirşey olmadı :D
İlk deneme ve Cutting ped ne cesaret yav :) SRP ile boyaya zarar verme olasılığı olmaz zaten. kullanırım herhalde.

efe_38

• Ziyaretçi
abi spot testini yap hangisi iyise onla devam et :) srpye gerek yok gibi ph doldurur eğer o halletmezse srpyle hafiften bir yokla :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cersan;198026
pporboysblackhole mi ez cream glazemii ? bunun arasındaki farkı hiç bir yerde bulamadım ikiside akrilik ikiside dolgu ve temizlik yapıyor ama sonucç açısından nasıl oluyor fikri olan var mı

EZ creme glaze açık renk ve koyu renk araçlarda kullanılabiliyor olmasıdır. Yani benim gibi bir açık bir koyu renk aracın varsa iki ürün yerine tek ürün alıyorsun, işini hallediyorsun.

PB ile EZ arasındaki parlaklığı da ancak bir glossmeter ile anlayabilirsin.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;198079
abi spot testini yap hangisi iyise onla devam et :) srpye gerek yok gibi ph doldurur eğer o halletmezse srpyle hafiften bir yokla :D

PH yok elimde o yüzden çok ufak çizikli noktalar var arabada o bölgelere ve A-B sütunlara makine ile girişirim diğer taraflarda çok bi sorun yok,tozdanmıydı acaba o kılcallar yoksa benim araba tertemizdi yav. :knp:
Waxı bu arada 845 atıcam. Resimleri paylaşırım bende merak ediyorum :)

Valla en son 3 hafta önce durum şu şekildeydi ;