škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akaryakıt zammı haberleri

Ziyaretçi · 1284 · 403853

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;297308
Dizel benzini geçmezde, hemen hemen aynı orana yaklaşıcak :)

aynı hatta daha pahalı dahi olsa dize avantajlı :ankaraoyunhavasısmilesi: :knp:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ab ülkelerinin bazılarında sanırım dizel benziden ciddi oranda daha pahalıymış çevre kirletme açısından.ama ülkem herşeyin tersini yapma konusunda üstüne yoktur.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;297331
ab ülkelerinin bazılarında sanırım dizel benziden ciddi oranda daha pahalıymış çevre kirletme açısından.ama ülkem herşeyin tersini yapma konusunda üstüne yoktur.

Dizel emisyonu benzinden daha düşük diye hatırlıyorum

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel daha az havayı kirlettiği için daha ucuz olmalı ki herkes dizele yönelsin ama bizde tam tersi :)

Ben artık zamlardan etkilenmiyorum :D Çünkü hiç arabayı kullanmıyorum :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel normalde benzinden daha pahallı bir yakıttır, bizde hesapları zamanında bir tersine çevirdiler öylede kaldı. Dizel'in rafineri üretim maliyeti benzinden yüksektir, çıkış fiyatıda keza öyle. Aslında dizel pahallı yakıt olması gerekiyor zaten normalde. Arada eskisi kadar fark kalmamasının bir nedeni de bu artık, yavaş yavaş kapatacaklar, ilerleyen yıllarda dizel geçebilir, geçmeside lazım zaten yeter artık.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;297513
Dizel normalde benzinden daha pahallı bir yakıttır, bizde hesapları zamanında bir tersine çevirdiler öylede kaldı. Dizel'in rafineri üretim maliyeti benzinden yüksektir, çıkış fiyatıda keza öyle. Aslında dizel pahallı yakıt olması gerekiyor zaten normalde. Arada eskisi kadar fark kalmamasının bir nedeni de bu artık, yavaş yavaş kapatacaklar, ilerleyen yıllarda dizel geçebilir, geçmeside lazım zaten yeter artık.

abi bizler için aynı falan pek önemli değil tamam da ticaret yapanlar var hele hele çiftçiler var ki bizde yozgatta çiftçilik yapıyoruz evde üç traktör var iki massey bi new holland masseyler su gibi içiyo yakıtı hala motorin kullanıyoruz ama böyle giderse amonyak-on numara yağ karıştıracaz köydeki herkes böyle yapmaya başladı bile çoktan en azından hayatı dizele bağlı insanlar için bi yöntem geliştirmeleri gerekiyo yoksa çiftçilerin sonu harap

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;297350
Dizel emisyonu benzinden daha düşük diye hatırlıyorum
hocam ben tv de belgesel sunan elemanın yalancısıyım zira dizelin yakıtının daha fazla ortamı kirlettiğini ve ondan dolayıda o bahsettiği ülkede dizelin benzinden daha pahalı olduğunu neredeyse 2 kat pahalı olduğunu söylemişti.

Alıntı yapılan: mygokhan;297354
Dizel daha az havayı kirlettiği için daha ucuz olmalı ki herkes dizele yönelsin ama bizde tam tersi :)

Ben artık zamlardan etkilenmiyorum :D Çünkü hiç arabayı kullanmıyorum :D
ben şaşırmış vaziyetteyim dizelin yakıtına bakın araçlarda çıkan egzos gazına birde benzine bakın,bende mi sorun var acaba:bnn:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelin Emisyonları Benzinden Daha Düşüktür :) Siyah Duman Atabilir Kokabilir Ama Emisyonu Daha Düşüktür :D

Birde Yurtdşında LPG yi Ekonomik Diye Takmıyolar Tamamen Çevre İçin Taktırıyolar.. Bizdede EGR İptal Ederler...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;297744
abi bizler için aynı falan pek önemli değil tamam da ticaret yapanlar var hele hele çiftçiler var ki bizde yozgatta çiftçilik yapıyoruz evde üç traktör var iki massey bi new holland masseyler su gibi içiyo yakıtı hala motorin kullanıyoruz ama böyle giderse amonyak-on numara yağ karıştıracaz köydeki herkes böyle yapmaya başladı bile çoktan en azından hayatı dizele bağlı insanlar için bi yöntem geliştirmeleri gerekiyo yoksa çiftçilerin sonu harap

Eurodizel ile mazot farklı değil mi? Birde o işin kolayı var, traktörle gidene farklı fiyattan basarsın Audi 3.0 TDi ile gidene farklı fiyattan :) ayrımı çok net olamayan ticari-özel farkınıda belgeyle yaparsın bitti gitti, ben neden daha pahallıya yakıt alayım ki? Ben buradaki maliyetten bahsetmeye çalışıyorum, dizel yakıt üretim maliyeti olarak benzinden daha pahallı bir yakıttır, pompaya gelince iş değişiyor. Yurt dışında emisyona göre vergi alındığı için sorun yok o nedenle dizel motor sorun yaratmıyor adamlara, dizel'in emisyonu düşük düşük vergi ödüyor zaten ama burada hem vergiden haşırt hem yakıttan haşırt, olacak iş mi Allah aşkına. Herşeyi geç yurt dışında dizel niye pahallı hem zaten? Bizde sistem hemen herşeyde olduğu gibi çorba da o yüzden, adamlar ona göre sistemi kurmuş bizde de yakaladığını öp mantığı. Bunu düzeltecekler zaten, farkın yavaş yavaş kapanması bu sebeple.

06lkn66

• Ziyaretçi
Farklida eurodiesel fiyatlari motorinide etkiliyo :) bi ara yozgatta petrol ofisinde yaptilar ciftci kartin varsa ucuza aliyodun motorini simdi biraktilar geri bizimkiler sürekli köy islerine dilekce veriyo benzer bi uygulama icin ama dikkate alan yok köyde on numara yag satan yer acildi :)
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 19:29:54 Gönderen: 06lkn66 »

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;297803
Eurodizel ile mazot farklı değil mi? Birde o işin kolayı var, traktörle gidene farklı fiyattan basarsın Audi 3.0 TDi ile gidene farklı fiyattan :) ayrımı çok net olamayan ticari-özel farkınıda belgeyle yaparsın bitti gitti, ben neden daha pahallıya yakıt alayım ki? Ben buradaki maliyetten bahsetmeye çalışıyorum, dizel yakıt üretim maliyeti olarak benzinden daha pahallı bir yakıttır, pompaya gelince iş değişiyor. Yurt dışında emisyona göre vergi alındığı için sorun yok o nedenle dizel motor sorun yaratmıyor adamlara, dizel'in emisyonu düşük düşük vergi ödüyor zaten ama burada hem vergiden haşırt hem yakıttan haşırt, olacak iş mi Allah aşkına. Herşeyi geç yurt dışında dizel niye pahallı hem zaten? Bizde sistem hemen herşeyde olduğu gibi çorba da o yüzden, adamlar ona göre sistemi kurmuş bizde de yakaladığını öp mantığı. Bunu düzeltecekler zaten, farkın yavaş yavaş kapanması bu sebeple.

ticariye ucuz ver, normale pahali ver. olmaz o is turkiye'de :) ticariden alip normale satanlar acilir. bunu devlet de biliyor zaten :)

06lkn66

• Ziyaretçi
Kota koyacaklar misal benim üc traktörüm 40 bin dönüm arazim var ayda 500 litre mazot ihtiyacim var bu kadari indirimli fiyattan alirim fazla alirsam yine normal piyasa fiyatindan o sekilde yapabilirler isede yarar böyle yapsinlar eurodiesel 5 lira olsun bize koyan motorin fiyatlari :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;297853
ticariye ucuz ver, normale pahali ver. olmaz o is turkiye'de :) ticariden alip normale satanlar acilir. bunu devlet de biliyor zaten :)

Anlatmaya çalıştığımla alakası yok dediğinin :)
Ben traktör örneği için belirttim, mazot ile eurodizel farklı yakıtlar, traktöre eurodizel konmuyor. Dizel benzinden pahallı olması gereken bir yakıt, şu anda tam tersi, bunun düzelmesi gerektiğini söylüyorum ben :) ve vergi örneğini verdim de zaten bunun için, çark zaten baştan yanlış dönüyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;298065
Anlatmaya çalıştığımla alakası yok dediğinin :)
Ben traktör örneği için belirttim, mazot ile eurodizel farklı yakıtlar, traktöre eurodizel konmuyor. Dizel benzinden pahallı olması gereken bir yakıt, şu anda tam tersi, bunun düzelmesi gerektiğini söylüyorum ben :) ve vergi örneğini verdim de zaten bunun için, çark zaten baştan yanlış dönüyor.
:favo1:aynen dediğine katılıyorum.haaaaa eğer ben dizel araç olursam dizel ucuz olması gerekir o ayrı bir mevzu:++::knp: