škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 2 1.6 tdi vites?

fth39 · 34 · 12676

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kafamın karışıklığı vites konusunda değil. performans konusunda kafam karıştı. test sürüşünde aracın performansı normal geldi bana. elbette şimdiki aracım octi TSI DSG kadar bişey beklemiyorum ancak çok da hantal olsun istemiyorum elbette. Yarış pistine de çıkacak değilim. Ben sadece DSG yi çok arayacağım diye düşünüyordum. Burada performans konusunda yazılanları okuyunca irkildim yani.

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ifeka;201239
kafamın karışıklığı vites konusunda değil. performans konusunda kafam karıştı. test sürüşünde aracın performansı normal geldi bana. elbette şimdiki aracım octi TSI DSG kadar bişey beklemiyorum ancak çok da hantal olsun istemiyorum elbette. Yarış pistine de çıkacak değilim. Ben sadece DSG yi çok arayacağım diye düşünüyordum. Burada performans konusunda yazılanları okuyunca irkildim yani.

Ben 1.6 TDI kullanıyorum araba kesinlikle hantal değil.

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı toxemia07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç kesinlikle hantal değil. Ağırlığına göre hızlanması performansı gayet yerinde. Almayı düşünenler tereddüt etmesin bence -eğer fazla bişey beklenmiyosa-.

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdı kesinlikle hantal değil, bunu aracı sadece dıştan görüp binmeyenler veya binemeyenler uyduruyor, gaza bastınmı uçuyor araç, bu gün resmen tescilledim...:ok:

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat58;201436
1.6 tdı kesinlikle hantal değil, bunu aracı sadece dıştan görüp binmeyenler veya binemeyenler uyduruyor, gaza bastınmı uçuyor araç, bu gün resmen tescilledim...:ok:

performans'tan ne anladığınıza bağlı;yokuş yukarı çıkarken bir kamyonun arkasına takılıp,müsait bir anı bulup birden gazlayıp sıyrılacaksanız,klimanızda püfür püfür çalışıp,ailenizi yanınıza alıp bagajınızı eşyayla doldurmuş iseniz;1,6tdi performans aracı değildir.1.4tsi de bu bağlamda değerlendirilmelidir.
Performans'tan ben bunu anlıyorum:
1.8tsi ve 2.0tdi üstü araçları yani.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;201578
performans'tan ne anladığınıza bağlı;yokuş yukarı çıkarken bir kamyonun arkasına takılıp,müsait bir anı bulup birden gazlayıp sıyrılacaksanız,klimanızda püfür püfür çalışıp,ailenizi yanınıza alıp bagajınızı eşyayla doldurmuş iseniz;1,6tdi performans aracı değildir.1.4tsi de bu bağlamda değerlendirilmelidir.
Performans'tan ben bunu anlıyorum:
1.8tsi ve 2.0tdi üstü araçları yani.
 performanstan anlarım merak etmeyin, 2.0 140 ps benzinli aracımda vardı daha önce, peki 1,4 tsı 150 ps. araçlardamı performanssız acaba mesela tiguan araç uçuyor mesela...ayrıca o söylediğiniz hareketleri ben brodveylede yaparım, tabi yerine göre...ki kalmış 2011 model son tekneloji 1.6 tdı cr motorla şoför olan yapar....

Çevrimdışı fth39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.8 tsi larda sadece dsg şanzıman mı var ? dsg ise 7 ileri mi 6 mı?

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat58;201592
performanstan anlarım merak etmeyin, 2.0 140 ps benzinli aracımda vardı daha önce, peki 1,4 tsı 150 ps. araçlardamı performanssız acaba mesela tiguan araç uçuyor mesela...ayrıca o söylediğiniz hareketleri ben brodveylede yaparım, tabi yerine göre...ki kalmış 2011 model son tekneloji 1.6 tdı cr motorla şoför olan yapar....

tabi siz şoförsünüz,ben değilim.Araç broadway bile olsa, siz kullandığınız için, renault olmaktan çıkar.Aracı araç yapan motoru,tork değeri filan değildir kullanan kişidir,haklısınız.
Ben hala 1.6tdi ile bile bunları yapamayacağınızı iddia ediyorum.2000altı devire düşüp,yokuş yukarı,klima açık ve yüklü iken;300nm torkun altında bir motordan performans bekleyemem,kimse kusura bakmasın.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;201610
tabi siz şoförsünüz,ben değilim.Araç broadway bile olsa, siz kullandığınız için, renault olmaktan çıkar.Aracı araç yapan motoru,tork değeri filan değildir kullanan kişidir,haklısınız.
Ben hala 1.6tdi ile bile bunları yapamayacağınızı iddia ediyorum.2000altı devire düşüp,yokuş yukarı,klima açık ve yüklü iken;300nm torkun altında bir motordan performans bekleyemem,kimse kusura bakmasın.
 yok arkadaş yanlış anlama sana şoför değilsin demedim, yani 1.6 tdı superb performanssız değil demek istedim ama galiba anlatamadım, ben zaten sizin o dediklerinizi yapmadım çünkü aracım henüz 1000 km.de yani rodaj döneminde, 1500 den sonra bakarız, sadece bastımı gidiyor, öyle tahmin edildiği gibi ağır kalmıyor, kullanmak lazım, yinede kırıldıysan hakkını helal et, önemli olan burada bir şeyler paylaşmak, tabi seviyeli bir şekilde...

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rica ederim,1.4tsi ile 1.6tdi yaklaşık aynı diyebileceğimiz tork değerlerine sahipler.demek istediğim 2.0tdi boşuna yapılmıyor.Yoksa neden 2.0tdi alalım ki,değil mi ama.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı azat58

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;201809
rica ederim,1.4tsi ile 1.6tdi yaklaşık aynı diyebileceğimiz tork değerlerine sahipler.demek istediğim 2.0tdi boşuna yapılmıyor.Yoksa neden 2.0tdi alalım ki,değil mi ama.
 vergisiiiiiiiiiiiiiiii olmasa alırız uçarız, ama vergiye vereceğimiz para ile bizim araçlarla fazladan 3000-4000 km. yol yaparız paşa paşa gezeriz...

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat58;201863
vergisiiiiiiiiiiiiiiii olmasa alırız uçarız, ama vergiye vereceğimiz para ile bizim araçlarla fazladan 3000-4000 km. yol yaparız paşa paşa gezeriz...

yani düşün,premium marka araçlar neden hep dizel araçlarında 2.0 hacimden başlıyorlar;neden?
premium marka bazı şeylerden ödün vermez!
Ne zaman 1.6 hacimden 300-350 tork alırlar o zaman şapka çıkarırım.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne kadar ekmek okadar köfte :)

cok bi performans beklemeyen ve az yaksın diyenler için 1.6 tdi 105 bg ideal :)

Tabe bu aractan 2.0 tdi 140 performansı beklenmemeli :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

octaviaman

• Ziyaretçi
Octavia için  1.6 TDİ 105 hp ve 250 nm tork gayet iyi.Zıpkın gibi gider.Fakat 1450 -1500kg luk baba için tatmin edici olmayabilir.

Her zaman söylerim Superb veya passat a 1.8 TSİ veya 2.0 TDİ dan başkasını pek yakıştıramıyorum.Her şey yakışığıyla güzel.Yine de bütçe ve beklenti meselesidir.

Ben Greenline için umutluyum.Zaman içinde geleceğini düşünüyorum.

Greenline Octavia 3 düşüncesi bile çok güzel:)

Çevrimdışı brk65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
99 model 1.8 t passattan inip 1.6 tdi superbe binmiş biri olarak 1.6 tdi kesinlikle eski passatımın performansına yaklaşamıyor ilk 1500 km itibarıyla tabiiki yakıt olarakta.performans arayanlar kesinlikle 2.0 tdi den şaşmayacaklar superb de.ama onunda birkaç opsiyonuyla fiyatı 100 binlere ulaşıyor o zamanda superb in fiyat/perforformans avantajı ortadan kalkıyor.konfor,rahatlık,ekonomi,güvenlik sizin için birinci plandaysa 1.6 tdi superb her yönden bir numara araç ama bunlara performansta eklemek isterseniz skoda artık sizin için fiyatı nedeniyle iyi bir seçenek olmaktan uzaklaşıyor.

birde 1.6 tdi nin çekişinin klimadan falan sözedecek kadar etkileneceğini sanmıyorum ve ben bunu hissetmedim açıkçası.o klima nedeniyle çekişinde dikkat çekecek kadar düşüş gösteren ucuz fransız vb araçlarından değil,öyle klimadan falan etkilendiğine katılmıyorum.aracın çekişi performansı neyse her koşulda o dış etkenlerden fazla etkilenmiyor.