škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 lpg

macigul · 18 · 15915

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macigul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar bu ay ıcerısınde 2009 model 1.2 htp fabıa aldım aracın aracta yol bılgısayarı yok benzınde yakıt oldukca fazla geldı daha aracı uzun yolda test etme ımkanım olmadı sımdılık sehır ıcı kullanım aracım cok fazla yakıyo,lpg taktırmayı dusunuyorum taktıran arkdaslar varsa tavsıyelerı nedır bırde aracın lpg cekısı felan nasıl ,yada lpg de kac lt yakıt tuketımı var yardımlarınız ıcın cok tsk

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok derken kaç? 100 km'de şu kadar litre demek lazım.

Depo fullken 100-200 km sonra yeniden fulleyip hesaplayın, en sağlam yolu budur. Şehir içi kısa kullanımda soğuk havalarda ve sıkışık trafikte yüksek değerler olması normaldir ama.

Çevrimdışı macigul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
40-45 krs arası bırde arac 20700 km de ve servıs ısaretı cıktı gostergede sanayıde baktrdgım da yağı felanı yı durumda demıslerdı acaba fıltreler bujıuler felan degısmemıs olablrmı yada 6 bın km lık bı bakım gecıkmesı yakıtı bıkdar artırır mı lpg ıcn yorumunuz nedır

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: macigul;199975
40-45 krs arası bırde arac 20700 km de ve servıs ısaretı cıktı gostergede sanayıde baktrdgım da yağı felanı yı durumda demıslerdı acaba fıltreler bujıuler felan degısmemıs olablrmı yada 6 bın km lık bı bakım gecıkmesı yakıtı bıkdar artırır mı lpg ıcn yorumunuz nedır
Kilometrede 11 litre civarına takabül ediyor ki 1.2HTP için fazla.
Bakımlarının yapılıp yapılmaması; sürüş tarzı, sürüş koşulları, baskı-balatanın kaçırıp kaçırmaması...vb. bir çok etken var tüketimi etkileyen.
Titiz bir kontrol şart bence.

Çevrimdışı macigul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kırıkkale gıbı ufak bı sehırde yasıyorum cok fazla trafık felan yok yanı bırde gayet ekonomık kullanmaya gayret ettım suan bırde 2004 mdel megane 2 var lpglı megane ı satıp fabıa yı kullanmayı dusunuyrz ama eger lpg de de yakıt boyle olacaksa ocagımıza ıncır agacını dıker gıbı gelıyo

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin pahalı, yakar...Ama dediğiniz tüketim değeri tabi bir hayli fazla..Kontrollerin yapılması gerekmekte..Akabinde LPG ile ekonomi sağlanabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herşeyden önce benzindeki sorunu çözün aracı bir serviste bil. bağlatın bakalım herhangi bir sorun çıkacakmı benzinde sorunsuz kullanmaya başlayınca lpg taktırın yoksa lpg de çok sorun yaşarsınız
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt fazla

şöyle diyim ben 50 liralık yakıt aldım sayacı 0 ladım 2 bakla benzin var daha 147 km de.

çıkmadım şehir içinden.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;200516
herşeyden önce benzindeki sorunu çözün aracı bir serviste bil. bağlatın bakalım herhangi bir sorun çıkacakmı benzinde sorunsuz kullanmaya başlayınca lpg taktırın yoksa lpg de çok sorun yaşarsınız

serkan arkadasa sonuna kadar katılıyorum

eğer normalde suan sorun varsa yaptırın öyle lpg taktırın aksi taktirde benzinde sorunluyken işin içine bide lpg girerse cok basınızı ağrıtır
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Model: Fabia 1.2
 Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı): 7,8 lt / 4,8 lt
Ortalama Yakıt Tüketim: 5,9 lt
Motor Gücü (hp): 70 hp 0-100
Hızlanma (KM): 16,5 sn
Azami Sürat: 155 km/h
Aracın Torku: 108

Aracın teknik verileri bu...
bence yakıt sarfiyatı ideal,benzin fiyatları yüksek olduğu için çok yakıyor olabilir :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;200652
yakıt fazla

şöyle diyim ben 50 liralık yakıt aldım sayacı 0 ladım 2 bakla benzin var daha 147 km de.

çıkmadım şehir içinden.

Birkan normalde 50 TL lik yakıt alınca kaç bakla yükseliyor ki? En alttaki son kısmı saymiyorsun değil mı?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hasan

• Ziyaretçi
Benim Koca araç o kadar yakmıyor şehir içinde.8.5 litreyi geçmemesi lazım fabia 1.2 nin.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok gökhan abi saymıyorum en alttakini

tam göremiyorum ama çeyrekle yarım depo arasına geliyor tahminen..

kısa mesafede arabayı kullanmama, sabit hız-düşük vites, öngörülü kullanım. böyle olunca gerçekten az yakıyorum.

yazın 6.5-7 lt yaktığımı hesapladım.

ama benzin zamları koymaya başladı. fındık kadar motor 1198 cc 3 silindir ama işte.

ufaktan dizel arabalara bakmıyorum değil.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2011, 00:31:08 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 araca lpg takılmaz yazık edersin, aracın bakımını yaptır kesinlikle sorun vardır çünkü ben 1.4 ile o kadar yakmıyorum ne gerek var lpg ye 1.2 araç için sanki gaz çok mu ucuz kaç kere zam geldi ayrıca sıralı gaz sistemi taktırıcan ilk bir kaç km benzinden yiyecek aynı hesaba gelecek gereksizzz hiç o işe girme....

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Birkan;200675
...sabit hız-düşük vites, öngörülü kullanım...
Böyle fazla yakar ama.:blm:
Yoksa düşük devir-yüksek vites mi demek istemiştin?:hmm: