škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 509579

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;209780
abiler bir de bilmeyenler için araçlarınızı anlatsanız sürüş deneyimlerinizi sorunları v.b teknik konuları anlatsanız aracı daha iyi tanısak süperb le octavıa arasında kalan bu kardeşinize yardımcı olsanız?
Octavia herşeyden önce nev-i şahsına münhasır ilginç sıradışı tasarımıyla diğerleriyle arasında ki farkı açıkça belli ediyor.Her ne kadar ilk görenler onu bmv ye benzetsede alaksı yoktur.Aracın hangi segmentte yer aldığına bakacak olursak bende karar veremedim henüz ama c segmenti için büyük d segmenti içinde küçük olduğu iddaları kendi sınıfında ne kadar iddalı olduğunu gösteriyor.Alman oto dergilerinde otobild de octiyi passatla kıyaslıyorlar ama ben onun passat değil a5 kasalar için jetta ile aynı kategoride olduğuna kanaat getirdim.
Konforu ise orta ölçeklerde sayılır.Benzinli olan octilerden 1.6 102ps olalarına kendi aramızda hitler motoru deriz o dönemden kalma tekolojı olduğu için ama en sağlamıdırda aynı zamanda.1.6 fsı olanı ise 115ps dir ama diğerinden ben farkını pek göremedim ama teknolık olarak tsi nin bir alt kategorisinde olduğunu söyliyenler olsada ben bu konuda bilgi sahibi değilim.42 yaşında sakin adrenalıni sevmiyen biri olarak beni tatmin ediyor.Şu ana kadar surat yaptım dersem 102ps olanla 195 km hız yaptım max,şimdikiylede 170 km anca yapabildim zira yanımdaki eleman 90 km hızı aşmıyalım tamam bu hız iyidedi(90-100km)hız yaptığımı zannederek kalsın dedi.
Yakıt verileri olarak fena değil.ortalama vasat bi yakıtları vardır.Ben daima benzinli alabildim param yetmediği için garibanlık zordur Allah kimseye vermesin. amin.
Sağlam araçtır bizzat test ettik 21 kasımda kanala uçarak vede takla atarak 2 kişi önce Allah'ın sonrada octinin sayesinde yaşayıp gidiyoruz.
Motor sesi değil ama yol sesi alıyor ama asfalt kötüyse yani mıcırlı tam oturmamış asfaltsa epey ses alıyor.
Kendi sınıfına göre vede parasına göre özellikleri fena sayılmaz ama so yıllarda reno octiyi geçti gibi geldi bana göre.Ama ben renoyu kapıda değilde yolda bile görmeye tahammül edemiyen birisi olarak onunla kıyaslamam.en kötü alman aracı bana renodan daha karizmatik gelir.renoya olan gıcıklığımı cümle alem bilir.
Velhasıl alınabilitesi ola bir araçtır benim için.
aklına takılan olursa sorabilirsiniz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam 50 bin tl bütçe var süperb comfort mu malum boş bir araba donanım olarak yoksa dolu bir octavıa mı tercih etmeliyim? benım için bagaj önemliydi ki bu ikisinde de var.birde 2.eli sanırım octavıa düzeltti artık eskisi gibi zarar ettirmıyor ama superb hala öle diil.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;209807
hocam 50 bin tl bütçe var süperb comfort mu malum boş bir araba donanım olarak yoksa dolu bir octavıa mı tercih etmeliyim? benım için bagaj önemliydi ki bu ikisinde de var.birde 2.eli sanırım octavıa düzeltti artık eskisi gibi zarar ettirmıyor ama superb hala öle diil.
süperb elbette:ok:ama ne maksatla ne amaçla kullanacağın önemli,işyeri sahipleri,mimar,av,mühendisler falan yani karizma önemliyse süperb:ok:yine çok geniş olsun pirestijli olsun,gözde olsun falan bunlara eyvallah süperb yine:ok:.Ama kullanım aile içinse ayrıca kalabalık aile değilse o kadar kasayı boşu boşuna taşımaya gerek yok derim onun yerine opsinlu daha extra paket ilave ettirerek octavia bana göre tercihe şayan derim.zira ben süperb'in yeni kasada arka tarafını yani dıştan o cam tarafı bana çok basık geliyor o kasaya bu arka bölümü hoş değil gibi.Ama octaviada bu kusurları göremiyorum.ama her yiğidin içinde bir aslan yatar sen onu seviyosan diyecek bişi yok.yani süperb harika bir iç dizaynı var:ok::ok:octavia elegansa pakete opsiyon olarak açılır tava,ön arka koltuk ısıtma,geri görüş kamerası,ön park sensörü,orjınal navigasyo falan eklettirebilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sabahtan yani saat 10.00 da muğla merkezde memur-sen ve bağlı bulunduğu konfedarasyonların genelkurul toplantısı vardı 3 arkadaş gittik geldik benim octi ile 156 km de 43 tl yakmış sizce nasıl acaba bunun 15 km si rampa 7 km side sakar rampası dimdik.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün aracımdan lıkır lukur tıkır tukur gibi sesler geliyor ama sesin nerden geldiğini anlıyamadım meğersem gözlük saklama bölümünden geliyormuş gözlüğümü alınca ses kayboldu.orasıda boş kaldı oraya gözlüğü kumaş bir beze sarıpta koymam gerek ama nasıl bir bezle yapmam gerek ses almaması için?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;209785
Octavia herşeyden önce nev-i şahsına münhasır ilginç sıradışı tasarımıyla diğerleriyle arasında ki farkı açıkça belli ediyor...
Nev-î şahsına münhasır olduğu fikrine katılmıyorum:

:wnk::wnk: :wnk: :wnk: :wnk: :wnk: :wnk: :wnk: :wnk:
Alıntı yapılan: fenomen;209854
Arkadaşlar sabahtan yani saat 10.00 da muğla merkezde memur-sen ve bağlı bulunduğu konfedarasyonların genelkurul toplantısı vardı 3 arkadaş gittik geldik benim octi ile 156 km de 43 tl yakmış sizce nasıl acaba bunun 15 km si rampa 7 km side sakar rampası dimdik.
0,275 TL. iyi bence.
Alıntı yapılan: fenomen;210006
Arkadaşlar bugün aracımdan lıkır lukur tıkır tukur gibi sesler geliyor ama sesin nerden geldiğini anlıyamadım meğersem gözlük saklama bölümünden geliyormuş gözlüğümü alınca ses kayboldu.orasıda boş kaldı oraya gözlüğü kumaş bir beze sarıpta koymam gerek ama nasıl bir bezle yapmam gerek ses almaması için?
DiaSa' dan alacağın bir liralık (rakamla 1-TL.) mikrofiber beze sarabilirsin hocam.:wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uğur bey ben herşeyi anladımda bu carisma ne oluyor onu anlamadım?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;210313
uğur bey ben herşeyi anladımda bu carisma ne oluyor onu anlamadım?

Başka liftback'ler de var diyor bence  :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;210322
Başka liftback'ler de var diyor bence :)
ona bakarsanız renoflaşh da var ama octi başka:bnn::bnn::bnn:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;210332
ona bakarsanız renoflaşh da var ama octi başka:bnn::bnn::bnn:
Ana hatlar itibariyle sedanbuçuk-hatchback görünüyor her iki araç da.:wnk:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nev-î şahsına münhasır olması sadece liftback olmasına bağlanamaz bence :bnn:
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: isikayhan;210344
nev-î şahsına münhasır olması sadece liftback olmasına bağlanamaz bence :bnn:
Sizi Muhammet Hocam' la başbaşa bırakıyoruz.:xx:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;210337
Ana hatlar itibariyle sedanbuçuk-hatchback görünüyor her iki araç da.:wnk:
:ok::+1:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;210373

haklısınız bunu ancak octavia sahibi olanlar anlar
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;210373
:++::++::++::xx::xx::xx:

Alıntı yapılan: isikayhan;210425
haklısınız bunu ancak octavia sahibi olanlar anlar
:ok::+1::kart: