škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 509552

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;226820
Araç yeni,polen filtresinden olduğunu düşünmüyorum.Zaten servis müdürü 2011 model araçlarda kullanılan malzemeye bağladı.Koltuk dokumasından olabilir dedi.Tabi ki tüm araçlarda aynı malzeme kullanılmamış olabilir,buna bir şey diyemem ama eğer ki bu sorun sadece bende varsa servisin ve distribütörün buna bir çare bulmasını beklerdim.Büyük firma 1 aylık sıfır araç için değişim veya para iadesini bile düşünmeli bence.Aralık 2010 da Özdağ otomotivin bir kampanyası vardı,'hodri meydan,beğenmezsen 5000 km nin altında kazasız 1 ay içinde para iadesi garantisi' şeklinde.
http://www.ozdag.com.tr/skoda/
Ancak bu kampanyayı sorduğumda benim araç mart 2011 de alındığı için kampanyaya dahil olamaz dediler.

bu tip kampanyalarda firmalar daima mazeret bulurlar zaten ne yapar ne ederler müşteriyi haksız çıkarırlar. karar tabiki sizindir ama bence pire içinde yorgan yakmaya gerek yok neticede aracınız daha çok yeni alternatif çözüm yollarına bakmak lazım, taktir gene sizindir. :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;226909
Değerlendirebilirim,
model yılı,km,şanzıman ve motor bilgileri nedir?
İnanın aracı satıp başka markalara bakacam artık,internet araştırmalarım Volvo ve Audinin iç döşemelerde çok titiz davrandığı yönünde.Bilgisi olan varmı?
Abicim bu kadar uğraşacağına şu ozonla temizleme gibi olaylar var onlarada bir bak derim..

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;226873
ya hasan senin octi ne yakıyor şu günlerde?değişsek mi hani diyorum:knp::knp:
Haftasonu Edirneye giderken otobanda 120'nin altına düşmedim, zaman zaman 180 km/h yede çıktım ve 5.3 lt yakmışım.Ama kullanıma göre değişiyor.Bundan önceki gidişimdede 4.9 lt filandı. O kadar yakmıştım :).Arabayı aldığım ilk gün direk köye gittiğimde ise hiç söylemiyim isterseniz hocam :D hem rodaj şeysinden dolayı hemde çok bastığımdan baya fazla yakmıştı(bana göre)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;226974
Abicim bu kadar uğraşacağına şu ozonla temizleme gibi olaylar var onlarada bir bak derim..

Şimdilik İrfan beyin önerdiği aşağıda ki ürünü deniyecem,o da olmazsa dediğiniz gibi ozonla temizlik yaptıracam.Umarım olumlu sonuçlar alırım

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;226987
Haftasonu Edirneye giderken otobanda 120'nin altına düşmedim, zaman zaman 180 km/h yede çıktım ve 5.3 lt yakmışım.Ama kullanıma göre değişiyor.Bundan önceki gidişimdede 4.9 lt filandı. O kadar yakmıştım :).Arabayı aldığım ilk gün direk köye gittiğimde ise hiç söylemiyim isterseniz hocam :D hem rodaj şeysinden dolayı hemde çok bastığımdan baya fazla yakmıştı(bana göre)
:rock1::blg::syg::gut::syg2::clap::spr:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;226746
malesef dediğine göre bu üzüntü verici kokunun olmayışından üzülmüş gibi bir halin var o zaman:++::knp:

evet ben bu kokuyu seviyorum:)
sadece sıfır araba kokusu için araba alanları duymuştum.
ben kokusu için almadım ama, bu koku ne kadar kalırsa ben o kadar sevinecegim gibi:)):ok:
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı alikayimtu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bir şey soracağım.aracım 2008 octi mpi elegance. araç kontağını her açtığım da airbag ikaz lambasının yanıp 4 sn sonra sönmesi mi gerekiyor. yani kullanma kılavuzunda öyle yazıyor.bende ise hiç yanmıyor. sadece torpidodan on-of yapıp kontağı çevirince yanıp sönüyor ama sonraki kontak aç-kapalarında lamba hiç yanmıyor. bi el atsanız şu işe. merak ettim de....

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alikayimtu;227170
arkadaşlar bir şey soracağım.aracım 2008 octi mpi elegance. araç kontağını her açtığım da airbag ikaz lambasının yanıp 4 sn sonra sönmesi mi gerekiyor. yani kullanma kılavuzunda öyle yazıyor.bende ise hiç yanmıyor. sadece torpidodan on-of yapıp kontağı çevirince yanıp sönüyor ama sonraki kontak aç-kapalarında lamba hiç yanmıyor. bi el atsanız şu işe. merak ettim de....
torpidodan on-off yaptığınız airbag ön yolcu airbag içindir direksiyonda ki airbag için değildir zaten.ayrıca yarım kontak yaptığınız zaman airbag lambasının yanıp sönmesi gerekiyor eğer yanmıyorsa aracınızı arıza tespit cihazına bağlatarak arıza olup olmadığına baktırınız,varsa bir sorun servisde yeniden proğramlatınız.Eğer arıza varsa kaza anında açılmaz ve işlevini kaybeden elegansdan sana fayda gelmez.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı alikayimtu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
enteresan bişey.servise bi uğrayalım bakalım ne diyecekler.sağolun

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;226909
Değerlendirebilirim,
model yılı,km,şanzıman ve motor bilgileri nedir?
İnanın aracı satıp başka markalara bakacam artık,internet araştırmalarım Volvo ve Audinin iç döşemelerde çok titiz davrandığı yönünde.Bilgisi olan varmı?

2010, 15 binde, 1.4 TSI ambiente, duz vites :). Kokusuz :).

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;227265
2010, 15 binde, 1.4 TSI ambiente, duz vites :). Kokusuz :).
Sağol üstad,ama işte dizel motor olsun diye,31 Mart 2011 de, 2010(3 Mart) 1.4 TSI DSG Triptronik elegance aracımı 20.000 km de İzmit Özdağ Skoda otoya satmıştım.Sanırım kokudan dolayı bunu da satıp o km vw jetta dizel kokusuz alacam artık :)

Çevrimdışı ataber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar bu ledli mercekli farlar türkiyeye geldimi bilgisi olan varmı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ataber;227762
ya arkadaşlar bu ledli mercekli farlar türkiyeye geldimi bilgisi olan varmı

FL olan makyajlı kasalarda var zaten. Ama makyajsız A5'ler çok nadir mercekli far. 1000 TL maliyeti var bir çift orijinal farın A5 makyajsız için tahminen.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;227091
:rock1::blg::syg::gut::syg2::clap::spr:
:rock1::rock1::rock1::rock1:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah