škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 509576

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Menko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;282101
Mustafa,Emrah,Ali beylere söylüyorum;bu foruma takılmadan önce de octavia düşünüyormuydunuz yoksa sizi bu forumdakiler veya skoda paylaşım forumlarındanmı etkilendiniz,octavia'nın etkileyen özelliği nedir sizce? Bu soruları şundan soruyorum,bazı forumlarda fanatiklik yüzünden alındığını,acemilikten,bilinçsizlikten alındığını söyleyen forumlar var.özellikle DH forumunda.
Ayrıca hepinize hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

kardeş ne yalan söleyim; forma takılmadan önce suberb görmüştüm, ordan ilgimi çekmişti, hasbelkader gidip bir showruma bakim dedim, gittim Octi yi inceledim, tam bize göre araç, sonra forma takıldım, baktım mi,llet ne diyor, ne yazmış, durumlar nasıl diye,  
alım aşamasında ise gidip Golfe karar vermiştim ki( aklımda hep bagaj sorunu vardı) üstelik opsiyonlamıştım, bu ara octi için bayilerle görüşüyordum, en son arkadaşım dedi ki birde istanbulu ara, bende aradım, istegim arabayı buldum üstelik artısı bile vardı, hemen eşimle konusup aracı opsiyonladık, sonra kaparo felan aracı aldık. insallah haftaya aracı almaya gidecm.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;282502
kardeş ne yalan söleyim; forma takılmadan önce suberb görmüştüm, ordan ilgimi çekmişti, hasbelkader gidip bir showruma bakim dedim, gittim Octi yi inceledim, tam bize göre araç, sonra forma takıldım, baktım mi,llet ne diyor, ne yazmış, durumlar nasıl diye,
alım aşamasında ise gidip Golfe karar vermiştim ki( aklımda hep bagaj sorunu vardı) üstelik opsiyonlamıştım, bu ara octi için bayilerle görüşüyordum, en son arkadaşım dedi ki birde istanbulu ara, bende aradım, istegim arabayı buldum üstelik artısı bile vardı, hemen eşimle konusup aracı opsiyonladık, sonra kaparo felan aracı aldık. insallah haftaya aracı almaya gidecm.
eyvallah güzel bir karar almışsınız güle güle kullaın,keyifli sürüşler.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2011, 10:16:01 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim bir sorunum var bu hız sabitleme bazen çalışmıyor yolda giderken uygun bi yerde stop ediyor kapatıp açıyorum bu defa sorunsuz aktif oluyor,bunu nasıl halletmem gerekiyor,birde hız sabitleme aktifken ekranda uyarı ışığı yanıyormu sizde yani aktif olduğuna dair.?

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;282909
Arkadaşlar benim bir sorunum var bu hız sabitleme bazen çalışmıyor yolda giderken uygun bi yerde stop ediyor kapatıp açıyorum bu defa sorunsuz aktif oluyor,bunu nasıl halletmem gerekiyor,birde hız sabitleme aktifken ekranda uyarı ışığı yanıyormu sizde yani aktif olduğuna dair.?

cc açtığında debriyaj yada frene azcık dokundan dahi devredışı kalıo.acaba öyle bi durum mu var?
yok eger durdugu yerde oluosa beyinle ilgili olabilir.servis daha detaylı bilgi verir

evet ekranda cc aktif göstergesi var yeşil bişi :):haha:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;282929
cc açtığında debriyaj yada frene azcık dokundan dahi devredışı kalıo.acaba öyle bi durum mu var?
yok eger durdugu yerde oluosa beyinle ilgili olabilir.servis daha detaylı bilgi verir

evet ekranda cc aktif göstergesi var yeşil bişi :):haha:
cc konusunda zaten sabitleme yaptığınızda debriyaja ve frene dokunduğunuzda devre dışı kalması işin aslı unsurlarından,öyle olmasa durum vahim demektir.Ama bahsettiğim olay devreye girmemesi,girdiğinde zaten hem devre dışı kalıyor hem aktifleşebiliyor.
CC göstergesi konusunda benim önceki octi'de de yanmıyordu 2005 model fsi aracımda da yanmıyor.
emrah bey sizin araç kaç model,model farklılıklarıyla da sözkonusu olabilir.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benimki 2012 ekranda cc açınca yeşil gösterge yanıo
2011 leonumda da vardı aynı göstergeden

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;283109
benimki 2012 ekranda cc açınca yeşil gösterge yanıo
2011 leonumda da vardı aynı göstergeden
o zaman başka eh olsun artık 2012 de.ilgiliniz ve bilgileriniz için çok teşekkürler.:+1:

Çevrimdışı Menko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok Şükür arabama kavuştum, ilk izlenimim: iyiki almışım:) konfor, kalite, kullanım çok güzel, yakıt konusunda bişey diyemeyecem, kullandıkca yazarım, ancak İst-Kayseri arası, ve Ankara da ortalama 40 km yaptık (şehir içi), toplam 800 -850 km yol geldik,  otabanda hız: 130-170 arası, ankara-kayseri arası: 100-120 arası.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ooooooooo hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.ayrıntılı foto bekleriz.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bugün 15 bin bakımını yaptırdım. yağ, hava, polen filtreleri değişti.330 TL.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;285257
Çok Şükür arabama kavuştum, ilk izlenimim: iyiki almışım:) konfor, kalite, kullanım çok güzel, yakıt konusunda bişey diyemeyecem, kullandıkca yazarım, ancak İst-Kayseri arası, ve Ankara da ortalama 40 km yaptık (şehir içi), toplam 800 -850 km yol geldik, otabanda hız: 130-170 arası, ankara-kayseri arası: 100-120 arası.
arabanız hayırlı olsun. iyi, kaliteli, şık ve hesaplı bir seçim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Menko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;286084
arabanız hayırlı olsun. iyi, kaliteli, şık ve hesaplı bir seçim.

Eyvallah hocam, Allah razı olsun, şunu anladımki, toyota, ford hikaye imiş... Octiye binince anlıyorsun bunu. ailece memmunuz. eğer nasip olur bir daha araba değiştirme olursa bu seferde suberb alırım:)

resimleri yollayacam insallah en kısa zamanda...

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;286858
Eyvallah hocam, Allah razı olsun, şunu anladımki, toyota, ford hikaye imiş... Octiye binince anlıyorsun bunu. ailece memmunuz. eğer nasip olur bir daha araba değiştirme olursa bu seferde suberb alırım:)

güle güle bin hayırlı ugurlu olsun,
,,
çok yakışıklı araba

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;286858

eeeeee hadi ne zaman geliyor,sabrımız tükendi yaw:kart::)