škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 506606

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Sıfır Octavıada en çok tercih edilen renk beyaz...:)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ortam biraz şenlensin.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2012, 15:04:38 Gönderen: archaeologist »
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldin a5 topiğine.kayifli sürüşler.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mevlid Kandiliniz tebrik eder,hayırlara vesile olmasını C.Haktan niyaz ederim.

Çevrimdışı rehberce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gdtours.de
Merhaba Arkadaşlar,
öncelikle bu güzel forum için emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi bildirmek isterim. Ben daha önce sıkı bir passat kullanıcısıydım forumdan çok iyi derecede faydalandığımı nelirtmeliyim ama artık benimde bir Octaviam oldu ve son derece muhteşem bir araçmış.
Şimdi sizin engin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var aracım 2007 1,9 TDI Elegance DSG şanzıman becerebilirsem fotolarını da yüklerim ama sizin tabirinizle bizim araç hangisi A5 mi A4 mü? Passat ta kullandığım VAG COM bizim araca da uyarmı acaba? Neler yapabiliriz nesala gündüz farları, sis farlarının dönüşlerde yanması gibi falan.
Şimdiden cevaplar için teşekkür eder saygılar sunarım
Bial Coşkun

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilal üstadım hoşgeldiniz gelmesinede forumun tanışma bölümüne girizgah yapmalısınız.Yanlış yerde tanıtma yaptınız.Ama olsun acemilik zordur.Zamanla atlacaksınız bunları.

Aracınız A5 kasa oluyor.Elegans paketlerde açılacak özellikler oluyor.Benim araç dsg şazıman değil,onun için o konuda yardımcı olamıyacağım dsg şanzımanı olan arkadaşlar sana yardımcı olurlar.Octavia için genelde passat araca benzetme olayı olmuştur ama değildir jetta sınıfında ve muadilidir.Ama passat kadar neredeyse genişliğe sahiptir.Sahibinden com da özelliklere baktığınızda segment olarak D olarak geçer yani passat sınıfında göreceksiniz.Ama d sınıfı aratma desem abartmış olurmuyum bilmem.Ama passat gibi değil passat kesinlikle üst sınıf yani gerçek d sınıfıdır.Vag-com  ile açılacak özelliklerden sis farı ve güdüz farının ayarları yapılabilir bu konuda forumun sponsoru şahkan sana yardımcı olur özelden mesaj atınız veya forumun patronu İRFAN hoca sana yardımcı olur.özelden pm atın.Octi a5 topiğine hoşgeldiniz ve keyifli sürüşler dilerim.octavia ayrıcalıktır.

Çevrimdışı rehberce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gdtours.de
Sayın Fenomen arkadaşın,
herşeyden evella cevap için çok teşekkür ederim yönlebdirmelerinizi takip edip sorularıma cevap bulabileceğim. Bu arada şunu da belirteyim ki bu forumda passat cılara göre daha hızlı cevap geliyor :) demekki doğru araba doğru foruma gelmişim
herkese hayırlı kazasız sürüşler.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rehberce;318645
Sayın Fenomen arkadaşın,
herşeyden evella cevap için çok teşekkür ederim yönlebdirmelerinizi takip edip sorularıma cevap bulabileceğim. Bu arada şunu da belirteyim ki bu forumda passat cılara göre daha hızlı cevap geliyor :) demekki doğru araba doğru foruma gelmişim
herkese hayırlı kazasız sürüşler.
evet bende vwturk forumuna üyeyim ama her konuda değil ama bazı konularda haftalarca cevap verilmeyen topikler oluyor.Bazende alıp başını gidiyor.Ben detaylıg işlerinde anlamam bana virüs:++:bulaşamadı bir türlü ama daha çok teknik koulara merakım vardır.Burası gerçekten topiklere anında cevap verildiğini göreceksniz.Aradığınız yer burasıdır.Muhabbet de gırladır burada.:rock1:

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun,formumuza hoşgeldiniz,güzel paylaşımlar dileklerimle...

Çevrimdışı asiiaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar samimiyetinize dayanarak bir soru sora bilirmiyim oktavia 1,6 tdi elegans almayı düşünüyorum bu dizellerin kronik bir arızası oluyormu olmuyormu? onu çook merak ediyorum yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octi dizelciler umarım cevap verirler.zira 1.6 tdi daha çiçeği burnunda araçlar.

Çevrimdışı asiiaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yalnız araçlar 2010 dann beri piyasada ondan dolayı sordum ve öyle arızası olsa şimdiye kadar çıkmazmıydı

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: asiiaslan;320157
yalnız araçlar 2010 dann beri piyasada ondan dolayı sordum ve öyle arızası olsa şimdiye kadar çıkmazmıydı

kronik problemi yok olsaydı dediğiniz gibi şimdiye kadar çıkması lazımdı 100 bin km leri devirenler var bu motorlarla caddy de de kullanılıyo ticaret yapıyo millet onunla

Çevrimdışı namrun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar.octavia 1,6 tdi elegance arabamı ekim ayında aldım ve yaklaşık olarak da 6500 km yol yaptım.Genel olarak araçtan memnunum özellikle kendi klasmanındaki araçlara bindiğimde bariz bir şekilde konforu ve rahatlığı ön plana çıkıyor.Bundan önceki arabamda 2005 model 1.4 tdi fabia'dı.Fabiadan çok memnundum özellkle yakıt tüketimi ve performansı mükemmeldi ve sorunsuz bir şekilde bindikten sonra şimdiki arabam octavia aldım.
Dediğim gibi genel olarak memnunum fakat aklıma takılan sorunlarını sizinle paylaşmak istiyorum.
1) Araç şuan 6500 km de yakıt tüketimi ortalama olarak 6,7 - 7 arasında.bu değerler bana fazla gibi geliyor,ilerde düşermi bilmiyorum.
2)Aracın performansından pek memnun değilim.Eski aracım 1,4 tdi fabia 75 bg olmasına rağmen performans yönünden iyi bir araçtı,ocatavia 105 bg 1,6 tdi motor fakat bana fabia mı aratıyor,özelikle gaz pedalı tepkimesi yavaş kalıyor,turboya gecikmeli giriyor.Ya bu motora göre kasa ağır kalıyor yada araç yeni olduğundan motor açılmamışta olabilir. (bu sorun hakkında sizinde tecrübelerinizi öğrenmek isterim)
3) yükdek hızlarda kapılardan hava giriyor.Banim araçta arka sağ kapdan hava giriyor.servise sormadım ama internetten araştırdığımda bu durmdan şikayet edenler var.
Teşekkür ederim.