škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 509964

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;491457
hocem merhaba

A7 kategorisine acarsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz.
Benim topik daha cazip gelmiş arkadaşa.:ok::D
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HALUK;488318
MERHABA BEN YAKLAŞIK 6 AY ÖNCE SIFIR 2014 1.4 140 BEYGİR BENZİNLİ DSG OCTAVIA ARAÇ ALDIM.ALDIĞIM GÜNDEN BERİ BAZI SORUNLAR YAŞADIM.SERVİS SORUNLARI ÇÖZMEDE ÇOK YETERSİZ KALDI.BİR KISMINI HALLETTİK.FAKAT BİR SORUNUMA KARŞI SÖYLEDİKLERİ BENİ TATMİN ETMEDİ.BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARDAN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.BENİM ARAÇ İLE BELLİ BİR SÜRATTE GİDERKEN, HIZLIDA OLSA YAVAŞ TA OLSA FRENE BASINCA ARAÇ YAVAŞLAYINCA ÖNCE DEVİR SAATİ DÜŞÜYOR, SONRA KENDİLİĞİNDEN DEVİR SAATİ YÜKSELİYOR.YANİ GAZ VERİYOR.BU VERDİĞİ GAZDA BAYAĞI SESLİ BİR ŞEKİLDE HİSSEDİLİYOR.BU KONUDA SERVİSİN BANA VERDİĞİ CEVABI SİZLERE YAZIYOR VE GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.BU CEVAP BENİ TATMİN ETMEDİ.BENİM ARACIN AYNISINDAN DA OLMADIĞI İÇİN TEST ETME İMKANIMIZ OLMADI. BAŞKA BİR DİZEL DE DENEDİK.ONDADA YAPIYOR FAKAT, DEVİR SAATİ BENİMKİ KADAR DEĞİL, ÇOK AZ YÜKSELİYOR.ONADA SENİN ARAÇ 140 BEYGİR OLDUĞU İÇİN FARK BU YÜZDEN DEDİLER.SERVİSİN CEVABI:aracın ESP kontrol ünitesinde MSR özelliği var.MSR, gerekli bilgileri tekerlek devir sensörlerinden ve motor yada şanzıman kontrol ünitesinden alır.Kontrol ünitesi tahrik tekerleklerinde kayma algıladığı anda MSR veri yolu üzerinden motor kontrol ünitesine bilgi verir.Tahrik tekerlekleri yeniden araç hızına uygun şekilde dönene kadar, motor devri hafif bir şekilde artırılır. bu sayede araç yönlendirilebilir durumda kalır ve sürüş dengesi muhafaza edilir.Bu son derece normal bir durum.Aynı özellikteki başka bir araçta da deneyerek (aynı yolda, aynı koşullarda) durumu ispat edebilirsiniz. Problem yok.Normal davranış tarzı.CEVAP BU.YANLIZ BURDA ARACIN KAYMASI FİLAN SÖZ KONUSU DEĞİL, BİRDE HAFİF BİR ŞEKİLDE ARTIRMIYOR.BAYAĞI BİR GAZ VERİYOR.SAYGILARIMLA, CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.
Aracınızın DSG old. Yazmışsınız.  Yavaşlarken DSG vites düşürür, bu durumda devir yükselir. Daha sonra yavaşlama devam ettiği sürece devir yavaş yavaş düşer. Anlattığınız buysa sorun yok. Tam doğru cevap verebilmemiz için durumu gösterir gösterge videosu eklerseniz daha iyi olur..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin verdigi cevap gayet mantikli geldi bana

Çevrimdışı mustcam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,Bu hafta 2012 octavia 1.6 dizel otomatik elegance cr araç satın aldım.
Öncelikle bu araçın kasa tipi nedir a5,a6,a7 bu konuda bilgilenmek istiyorum.Ayrıca bana önereceğiniz görüntü ses sitemi hangisidir.Geri park sensörü ve navigasyon vs içeren.
İlk defa skoda aldığım için aksesuar konusunda öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.

saygı ve sevgilerimle

Çevrimdışı mustcam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta 2012 octavia 1.6 TDI otomatik dsg elegance cr araç satın aldım.İlk defa skoda kullanıyorum.Birkaç sorum olacak
1-aldığım araç kasa tipi nedir a5,a6,a7
2-Bu araç için uygun aksesuarları nereden bulabilirim
3-bolero,rns,zenec bunlardan hangisini önerebilirsiniz.Arka park sensörüm var ilave navigasyon olsun istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yıl kelebek camından gelen ses cam açıkmış sanmama sebep olacak kadar arttı.Servise de defalarca gitmeme rağmen silikon çektirmeye ya fırsat kalmadı ya da unuttum.Baktım hallolacak gibi değil.1 cm eninde 2 cm genişliğinde 30'ar cmlik iki parça sünger kestim.Arka kelebek camlarının fitillerine içten geçirdim maket elimdeki anahtarlada camla fitil arasına yerleştirdim.Dönüş yolunda ses kalmadı.yarın bir fotosunu çekip Atayım buraya.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğrafları bekliyorum, bende halledeyim şu işi.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende bekliyorum fotoları.. aynı kronik sorun çoğu kişi gibi benim araçtada var.. ince ince ses yapıyor araç otobandayken nerden geldiğini bile anlamıyor insan sinir oluyor :(

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Psikolojik tedaviye ihtiyaç duyduracak kadar yüksek ses geliyor camdan, sanırım kelebek. Sen fotoları çekip atıver, terapist masrafını sana verelim :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rageofdynax;498111
Psikolojik tedaviye ihtiyaç duyduracak kadar yüksek ses geliyor camdan, sanırım kelebek. Sen fotoları çekip atıver, terapist masrafını sana verelim :)

Konusunu açtım.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29766
Bana vereceğiniz terapist masrafıyla bende size kebap ısmarlıyorum :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı oktavia0558

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese slm aramıza yeni katıldı 2014 sıfır octavia 1.6 TDI elegans mesel araç aldım bazı sıkıntılar yaşadım aracı alalı daha 4 ay oldu yakıt deposundan pompadan bağa bir ses geliyor başka bu ses gelen arkadaş varmı normalmi yoksa benmmi abartiyorum

Çevrimdışı biblac2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2012 1.6 TDİ DSG Elegance Fırtına Mavisi.Aracı alalı 2 ay oldu.Şu ana kadar beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

Çevrimdışı ziyaekici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
memurum nevsehirden 2012 1.6 tdı elegence dsg

Çevrimdışı Orhun_K

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamın Aleyküm arkadaşlar, İsmim Orhun Ankaradayım , foruma yeni üye oldum öncelikle sizinle tanışmaktan büyük zevk duyuyorum , Aracım 2007 Octavia 1.6 Mpi