škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 507710

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
heyy bende a5 octiciyim :D (her ne kadar bende olmasada :D)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldiniz rs kardeşim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı maisiyah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm arkadaşlar ben bu listede neden yokum halbuki daha önce de yazmıştım:)
2011 octavia tdı elegance+ısıtmalı koltuklar+sunroof+bolero+atrst gri

Çevrimdışı Menko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
alacam ama kararsısızm, güzel araba,  kasa ne zaman değişir acaba

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayret bu konuya daha önceden yazmamışım :)

A5 Octicilere :+1:

2007 model 2.0TDI Elegance Octavia

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;281349
alacam ama kararsısızm, güzel araba,  kasa ne zaman değişir acaba

ağustosta aldım aracı,2014 te kasa değişikliği olacağını hatcback olacağını söyledi satıcı.artık sedan şeklinde üretim olmayacağını filan

ama octavia bi aşk binersin beğenirsin istersin alırsın.her yönüyle tüm ihtiyaçlarını karşıladığı sürece  sorun yok.

ihtiyacına ve bütçene göre davranmalısın.kasa değişir mi? ikinci eli ne olur diyerek düşünmemelisin.

ancak kasa değişimi olcak 2014 te en geç 2015 te

Çevrimdışı Menko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;281375
ağustosta aldım aracı,2014 te kasa değişikliği olacağını hatcback olacağını söyledi satıcı.artık sedan şeklinde üretim olmayacağını filan

ama octavia bi aşk binersin beğenirsin istersin alırsın.her yönüyle tüm ihtiyaçlarını karşıladığı sürece sorun yok.

ihtiyacına ve bütçene göre davranmalısın.kasa değişir mi? ikinci eli ne olur diyerek düşünmemelisin.

ancak kasa değişimi olcak 2014 te en geç 2015 te

Bugün çok bayi aradım, en sonunda 1.4 Ambient 'a karar verdik-2011 model buldum, beyaz renkli, kaparo verildi, insallah hayırlısı ile arabamıza kavusuruz, benide artık listeye ekleyebilirsiniz, saygılarımla

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;281498
Bugün çok bayi aradım, en sonunda 1.4 Ambient 'a karar verdik-2011 model buldum, beyaz renkli, kaparo verildi, insallah hayırlısı ile arabamıza kavusuruz, benide artık listeye ekleyebilirsiniz, saygılarımla

hayırlı olsun güle güle bin.kullandıkça ne kadar doğru karar verdiğini görceksin.

Çevrimdışı Menko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;281803
hayırlı olsun güle güle bin.kullandıkça ne kadar doğru karar verdiğini görceksin.

eyvallah Emrah hocam, işlemleri başlattık, 1.4 Abient -2011 artısı olarak, hız kontrol+deriğ ve kumandalı direksiyon+sis lambası+gözlük saklama+ön kol dayama ünütesi.

Corolla, Ford, jetta ve golf arasında gidip geldim:
Ford: içi beni boğdu açıksası, ses olayıda var,
Corolla, 45800 dediler, aldığım Octi'den daha az özellikli,
Jetta, başlangıc paket 1.2 motor 47000 den başlıyor, aşırı pahalı, içide zaten kalitesiz gibi,
Golf: iyi ama bagaj sorunu, başlangıc 1.4 43000 civarı,

içinden en iyisi Octavia hem fiyatı uygun hemde özellikleri bakımından diğerlerinden daha üstün...

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;281842
eyvallah Emrah hocam, işlemleri başlattık, 1.4 Abient -2011 artısı olarak, hız kontrol+deriğ ve kumandalı direksiyon+sis lambası+gözlük saklama+ön kol dayama ünütesi.

Jetta, başlangıc paket 1.2 motor 47000 den başlıyor, aşırı pahalı, içide zaten kalitesiz gibi,

içinden en iyisi Octavia hem fiyatı uygun hemde özellikleri bakımından diğerlerinden daha üstün...

bende focus corolla jetta ve octavia arasında kalmıştım.yaklaşık 2 aylık değerlendirmem sonucu 1.6tdi elegance aldım keyfime bakıyorum;):ok:
özetle
focusun işçiliğine güvenmedim,corollanın vites topuzuna,jettanın donanım eklendikçe uçan fiyatına.sanrım aynı yollardan geçmişiz
tekrar hayırlı olsun

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Menko;281842

hayırlı olsun. kasasız belasız inşallah.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa,Emrah,Ali beylere söylüyorum;bu foruma takılmadan önce de octavia düşünüyormuydunuz yoksa sizi bu forumdakiler veya skoda paylaşım forumlarındanmı etkilendiniz,octavia'nın etkileyen özelliği nedir sizce? Bu soruları şundan soruyorum,bazı forumlarda fanatiklik yüzünden alındığını,acemilikten,bilinçsizlikten alındığını söyleyen forumlar var.özellikle DH forumunda.
Ayrıca hepinize hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;282101
Mustafa,Emrah,Ali beylere söylüyorum;bu foruma takılmadan önce de octavia düşünüyormuydunuz yoksa sizi bu forumdakiler veya skoda paylaşım forumlarındanmı etkilendiniz,octavia'nın etkileyen özelliği nedir sizce? Bu soruları şundan soruyorum,bazı forumlarda fanatiklik yüzünden alındığını,acemilikten,bilinçsizlikten alındığını söyleyen forumlar var.özellikle DH forumunda.
Ayrıca hepinize hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

dostum ilk aracım 2006 polo idi
ikinci aracım leon 2011
şimdi octavia aldım.
araştırarak deneyerek karşılaştırarak aldım.

ben kendi arabasını öven insanlardan değilim.eksiklerinide gönül rahatlıgı ile söyleyen biriyim.

hiçbir arabamı satarken nasıl olur veya yedek parçası ucuz mu diyerek almadım.sevdim beğendim ve aldım.

seat vw forumlarına üye olduğum gibi buraya da üye oldum.bilgi alışverişi için

bi arkadaşımda 2009 mpi elegancesi vardı bir kaç kez kullandım cok begendim

leonu pert edince seceneklerim arasına girdi
sonucta onu sectim pişman değilim yol sesini daha az içeride duymasam daha muhteşem olurdu:P:(

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler emrah bey,bugün aracın egzos muayenesi vardı,muayene yaptırmaya gelen birisi vardı sıfır corolla almış yakıtından memnun değil benzinli uzun yolda 30 krş ş.i de 40-45 krş yakıyor dedi ve benim aracı sordu ve bende verileri söyledim o esnada yakıtını gösterdim 6,3lt idi 13 km yolda epey şaşırdı sattığım zaman octavia düşünüyorum dedi ve başkasından da duymuş ve kasasını çok seviyorum dedi ve corolla aldığı için pişman.bunları duyunca insan daha çok memnun oluyor.nihayetinde corolla dünya markası olmuş ve skoda'yla satışı kıyaslanmaz boyutta bir marka kullanıcısından duymak güzel bişi.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fenomen hocam corolla alan bi arkadaşım 7000 deyken 1.4 d-4d aracını sattı. tamda aklımda corolla varken nedenini sorduğumda gücünün az olduğunu söyledi.

içine baktığıma ise plastik aksamlardaki işçilik ve malzeme kalitesi beni tatmin etmedi.

şahin doğan görünümlü manuel vitez topuzunu gördüğümde ise tamamen vazgeçtim.

bizim insanımızın tamamı iktisat ve ekonomi üzerine master yaptığından nasıl kar ederim para ne olur gibi yaklaşımlarla "maalesef" mevcu araba piyasasını oluşturuyor.

tecrübeli bi arac kullanıcısı oldugumu düşünüyorum.corolla octavia ile karşılaştırılamaz bile.benim şahsi görüşüm bu

ama cok tutulmuş ikinci eli kolay falan üzerinde durmadığım ayrıntılar.

corolla ile octavia hasbel kader kullanmış birisiyim.bunuda belirteyim

zaten bulunduğum şehirde erzurumda octavia artışınıda gözlemliyorum.bu durum hoşuma gitmior tabi keşke sadece bende olsaydı:)