škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octi'ciler buraya!

fenomen · 938 · 510026

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cfenkci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı muratç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar
2012 octavia 1,4 TSİ DSG ile aranızdayım

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
yeni üyelerimiz hoşgeldiler, kazasız belasız sürüşler diliyorum :)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratç;415575
selamlar

hayırlı olsun. kazasız belasız keyifli ekonomik sürüşler.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı muratç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler kasa değişecek dediler ama honda civic den sonra süper geldi:)

Çevrimdışı Akifgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rabbim kaza bela vermesin, hayırlı olsun tüm yeni araç alan arkadaşlara...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratç;415704
teşekkürler kasa değişecek dediler ama honda civic den sonra süper geldi:)

Arkadaş Octavia'nın kasa değişecek diye Honda Civic almaya karar verdi. Size süper gelen yönleri nelerdir? Tavsiye olarak söyliyim arkadaşa. Ben kasa değişse nolacak al diyorum ama ikna edemedim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;414882
niye görmeyesiniz hocam, daha iyilerini bile görürsünüz inşallah :)
herşeyden önce benim almam için o fiyatlarla almam zor,yeni kasa octi için konuşacak olursak zaten sittin sene(60)alamam.alırsamda ahı gitmiş vahı kalmış octi olur.:kro:

Alıntı yapılan: Akifgazi;415060
Selam dostlar. Bende bugün itibariyle aranıza dahil oldum. Forumu daha once den takip ediyordum , Allah hepinizden razı olsun gerçekten çok faydalı bilgiler elde ettim. insaallah bundan sonrada edecem .     Allah nasip ederse  hayirliysa bende aracımı ocak ayının ilk haftası alacam.

Octavia 1, 6 tdi elegance beyaz duz vites ....    selam ve dua....
harika bi seçim hayırlı olsun.

Alıntı yapılan: Raygeno;415471
Herkese SELAM. merhaba arkadaşlar ben de 2012 Octavia 1.6 TDI Elegance aldım 55.500 TL Adanadan. ama teslimat yılbaşından sonra Allah kısmet ederse. Sebep Ocak pulundan yırtmak için. Yavru şuan showroom da beni bekliyor. Sabırsızlıkdan ölecem. .kullanma klavuzunu okuyorum çok özellik çok sayfa.Bu Süper bişeyse eğer SUPERB nasıl acaba :)
yakınlarda alan varsa arabanın radiosunu merak ediyorum. Columbus mu Amundsen mi diye.navigasyon da varmı acaba.
şimdiden teşekürler
Allah sabırlar versin,hayırlı olsun kazasız belasız.skoda virüsü kolay çıkmaz bedenden ya hadi hayırlısı

Alıntı yapılan: ailotana;415868
Arkadaş Octavia'nın kasa değişecek diye Honda Civic almaya karar verdi. Size süper gelen yönleri nelerdir? Tavsiye olarak söyliyim arkadaşa. Ben kasa değişse nolacak al diyorum ama ikna edemedim.
boşver ikna etmeye çalışmayın belkide sorun olsa senden bilir.cıvıc da hayırlı olsun.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Octavıanın kalorifer tertibatıda harika,araca bin beş dakika sonra ısıtmaya başlıyor,dobloya biniyorum ısıtıncaya kadar iş yerine geliyorum..

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Doblo büyük(çok cam var ve iç döşemesi az,yalıtım az, araba geceleri buz gibi oluyo) olduğundandır, Bizde connect var o da öyle çok geç ısınıyor..

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratç;415575
selamlar

Dün Sakaryaya aile ziyaretine gitmiştik,otobanda 1.4 TSİ Octavya beni solladı,normal hızla gidiyordum peşine takılayım dedim,onun da rengi beyazdı,iki beyaz octavyayla görsel şölen yapayım derken   yetişmek ne mümkün.Arkadaşımız maşallah köklemiş gazı hiçbirşey umurunda değil..Bıraktım sonunda..1.6 mpı motor 1.4  Tsi ye malesef kafa tutamadı..
Arkadaşım aracınızı güle güle kullanın,bu motor dehşet bişey..
Yine yazın Çanakkaleden gelirken beni 1.6 Tdi Octavıa sollamıştı,peşine takılayım dedim gece saat 3 civarı yollarda boştu yetiştim peşpeşe Tekirdağa kadar gelmiştik.1.4 Tsi motor dizellede kıyaslanmaz.Tek kelimeyle MÜTHİŞ....

Çevrimdışı muratç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;415868
Arkadaş Octavia'nın kasa değişecek diye Honda Civic almaya karar verdi. Size süjper gelen yönleri nelerdir? Tavsiye olarak söyliyim arkadaşa. Ben kasa değişse nolacak al diyorum ama ikna edemedim.

Honda cıvıc güzel bir araba. Benim üçüncü hondamdı 1.4s,1.6 vtec,1,6ivtec olmak üzere üç kasayada bindim.
Gelelim octavia'nın farkına.
1- civic çok alçak
2- tsi motor daha seri
3- civic e seyir halinde sağına soluna taş gelecek boya atacak diye ödüm kopuyorduki bu dediğim oldu. Boya ve kaportası octavia nın yanından geçemez.
4- yakıt tuketimi
5- sedan olmasına karşı küçük bagaj hacmi.
Bunların dışında civic çok güzel bir araba gerek dış görünüş gerekse iç dizayn bence ikisinide alan pişman olmaz hayırlısı olsun
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 21:26:44 Gönderen: muratç »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
GOLF İLE KARDEŞ
Skoda Octavia, çatısı altında olduğu Volkswagen'in, yeni Golf'ün de kullandığı devrim niteliğindeki MQB (Modular Transverse Matrix) platformu üzerine geliştirilen bir otomobil. VW'nin tüm markalarında kullanacağı yeni platform sayesinde daha sağlam yapısına karşılık Octavia'nın da ağırlığı 100 kg gibi önemli bir ölçüde düşülmüş. Octavia yaratılırken dış tasarımında markanın karakteristik izleri korunurken, ortaya Alman ekolünü de temsil eden son derece şık bir otomobil çıkmış. Kristal görünümlü ön far camları, geniş ön ızgarası, arkada yanlara taşan şık stoplarıyla Octavia çok şık görünüyor.
ESKİ versiyona kıyasla 90 mm daha uzun ve 45 mm daha geniş olan otomobil bu konudaki başarısını da bir adım öne taşımış. Kompak sınıf bir otomobil olmasına rağmen, üst sınıf otomobillere kafa tutan iç mekan genişliği sunan Octavia, 560 lt hacimli kullanışlı bagajıyla da sınıfındaki en iyi değeri sunmayı başarıyor.

FİYAT DEĞİŞMİYOR
Octavia, öncelikle 1.4 TSI (140 beygir) benzinli ve 1.6 TDI (105 beygir) iki motor seçeneğiyle ithal edilecek. İki motorda da 6 ileri manuel şanzıman dışında, 7 ileri DSG otomatik şanzıman da isteğe bağlı olarak alınabilecek. Fiyatı henüz netleşmeyen otomobilin, eski versiyonla benzer fiyata satılması planlanıyor.

Octavia sayesinde hedef büyüttük
Yüce Auto Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Emir Berduk Marşan; '2012 yılındaki Türkiye'deki Skoda satışlarında daralan pazara rağmen bir önceki yıla göre yüzde 33'lük bir artış yakaladıklarını belirterek 'Bu başarı da Octavia'nın rolü büyük oldu. Satışlarımızın yüzde 30'unu Octavia modelimiz oluşturdu. Mart ayında satışa sunacağımız yeni Octavia ile birlikte bu yılki satış hedefimiz 13 bin 500 adet olacak. Yüce Auto olarak Skoda'nın faaliyet gösterdiği 100 ülke arasından ilk 15 arasında girmeyi başardık' dedi.

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımı geçen pazar aldım. 1.6 mpi ambition optimal beyaz. Yalnız şuan dışarıda 10 cm kar var ve yağıyor. Plakası da yok. Pek kullanamadım olsun pencereden bakmak da güzel.

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[/url][/IMG]
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2013, 09:36:12 Gönderen: ytas11 »