škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı Gıcırtısı

sama · 12 · 7449

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arka sağ kapım yavaş kapatırken gıcırdıyor.Ne yapabilirim?

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kapı menteşelerine wd-40 sıkabilirsiniz:ok:

hasan

• Ziyaretçi
iki gün sonrada akan Wd 40 kalıntılarını marşpiyelden silebilirsin.Böylece ses bitmiş ve araç temizlenmiş olacak.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;200671
iki gün sonrada akan Wd 40 kalıntılarını marşpiyelden silebilirsin.Böylece ses bitmiş ve araç temizlenmiş olacak.

Teşekkür ederim yalnız bu kalıntılar etrafa zarar vermez değilmi?

Çevrimdışı ultraslan911

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
vermez merak etmeyin güvenle kullanabilirsiniz:ok: hatta şöyle bir örnek veriyim belki inanmıcaksınız ama arkadaşım kapılarını bu şekilde serviste yağlattıktan sonra abartısız söylüyorum 20 gün boyunca arabasını yıkatmadı ve bu yağın kalıntıları kapı eteklerinde ve marşpiyelde kaldı üzerine kir çamur gelmiş bi şekilde arabasını yıkattığında ise(tabi biraz katılaştığından 2 defa şampuanlanmıştı o kısımlar) hiçbir kalıntı iz vs. kalmadan çıkmıştı :D :D

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
WD 40 sesi ilk başta giderir ancak bir süre sonra yeniden başlar. Gıcırtının sebebi en çok menteşelerin ortasında duran parça oluyor genelde. O parçayı parmağınızla fazla olmayacak şekilde greslerseniz sorun çözülür. Eğer o parça değil menteşelerden ses geliyorsa WD 40. Bulabilirseniz Würth HHS2000 en iyisidir o konuda. Bunu anca servislerde veya parçacılarda bulabilirsiniz.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bakım için servise gittiğimde söyledim normal yağ ile yağladılar kesildi gitti. Yani çözümü basit bir sorun ;)

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evin kapıları için terzilerin kullandığı makina yağından almıştım. Aracın menteşelerinde de kullanıyordum. Ses mes bırakmıyordu.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ultraslan911;200681
vermez merak etmeyin güvenle kullanabilirsiniz:ok: hatta şöyle bir örnek veriyim belki inanmıcaksınız ama arkadaşım kapılarını bu şekilde serviste yağlattıktan sonra abartısız söylüyorum 20 gün boyunca arabasını yıkatmadı ve bu yağın kalıntıları kapı eteklerinde ve marşpiyelde kaldı üzerine kir çamur gelmiş bi şekilde arabasını yıkattığında ise(tabi biraz katılaştığından 2 defa şampuanlanmıştı o kısımlar) hiçbir kalıntı iz vs. kalmadan çıkmıştı :D :D

Alıntı yapılan: mc pherson;200715
WD 40 sesi ilk başta giderir ancak bir süre sonra yeniden başlar. Gıcırtının sebebi en çok menteşelerin ortasında duran parça oluyor genelde. O parçayı parmağınızla fazla olmayacak şekilde greslerseniz sorun çözülür. Eğer o parça değil menteşelerden ses geliyorsa WD 40. Bulabilirseniz Würth HHS2000 en iyisidir o konuda. Bunu anca servislerde veya parçacılarda bulabilirsiniz.

Alıntı yapılan: FabiaElegance;201458
Bakım için servise gittiğimde söyledim normal yağ ile yağladılar kesildi gitti. Yani çözümü basit bir sorun ;)

Alıntı yapılan: seyyah;201500
Evin kapıları için terzilerin kullandığı makina yağından almıştım. Aracın menteşelerinde de kullanıyordum. Ses mes bırakmıyordu.

Teşekkürler.Sağolun.:ok:

efe_38

• Ziyaretçi
başta wd40 yağlayıcı değil pas sökücüdür yanlış amaşla kullanılmasın :D vede wd40'ın kalıntısı fazla durursa çok zor çıkar,en iyisi gres :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok amaçlı kimyasal ürün. Nem atar (metalle su, nem arasına girerek  koruyucu tabaka oluşturur), pas çözer (aşınmayı ve pası temizler  sıkışmış civataları gevşetir), pastan korur (yüzeye tam olarak yapışır),  temizler, yağlar. Alt zemini temizleyerek üzerinde koruyucu bir tabaka  oluşmasını sağlar. WD 40 uygulanmış maddeler alifatik petrol uçuculara  verilen tepkileri verir. Özgül ağırlık 22 C de 800 -0.020, minumum  parlama noktası: 43 C, kaynama noktası: 140 C, kalınlık: 0.0001-0.0003  inch. Nem (Jan-h-792) 1000 saatten sonra pas yok, tuz serpintisi (fed  std 151) 50 saatten sonra pas yok, tuz serpintisi (fed std 151) 100  saatten sonra pas başlar. Tamamen kapalı yer: 1 yıl etki, korunmuş  mekan: 6-12 ay, dış mekan: 30-60 gün, nemli mekan: 15-30 gün. İnce  hortumu ile noktasal bakım yapar.
Ürün metni, ; Otopol tarafından  derlenmiştir.                        

Alıntı :)
-------------------------------------------------